Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van minden többgyerekes...

Miért van minden többgyerekes családba kivételezés a gyerekek közt?

Figyelt kérdés
Én egyke vagyok, ezért én nagyon hamar észreveszem az ilyesmit. Gondolom aki benne van azért nem, mert ebbe nő fel, hogy mondjuk a tesóját jobban szeretik, és már fel sem tűnik neki. Én eddig minden többgyerekes családban ezt tapasztaltam. Az egyik mindig kedvesebb. Van apu, meg anyu kis kedvence. Nekem egy gyerekem van, de ha nem tudom őket egyformán szereti, inkább nem is vállalok még egyet.
2010. okt. 6. 13:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Minden családban? Nem nem így van.

Bátyám és köztem sem tettek különbséget a szüleink. Egyformán szeretnek minket, és mindent megtettek értünk.

Szerintem amúgy a gyerekekben is van egyfajta egészséges féltékenység a testvérre, és sokszor a szülőnek esze ágában sincs megbántani bármelyiküket is, a gyerek mégis úgy érzi kivételeztek a tesójával...

S sajnos ismerek olyan családod, ahol valóban volt megkülönböztetés. Ezt én sem fogom soha megérteni, hogy miért. Az tény, hogy minden gyerek más személyiség, másképp kell hozzáállni, alkalmazkodni, de egy normális, szerető szülő ettől még nem tesz kivételt.

2010. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

13:33

nagyon sok igaz dolgot írtál! sokféle változat van. tényleg nem biztos, hogy a kevesebb szeretet miatt alakul így, csak másképp törőnek egyikkel, ezért a másik úgy érzi kevesebb figylemet kap. Én még azt is tapasztalom, hogy az mondja, hogy köztük nincs kivételezés, aki a kivételezett gyerek :) persze ő nem veszi ezt észre :)

2010. okt. 6. 13:38
 13/26 A kérdező kommentje:
sok helyen még példálóznak is. Látod Béluka, hogy a Pistike milyen okos, ügyes, szép, jó, Teee.... te meg egy csődtömeg vagy....
2010. okt. 6. 13:40
 14/26 Kankalin ***** válasza:
83%

Kis családi történet:

Van az én születésnapom, majd nem sokra rá tesóm névnapja. Anyu szól, hogy megyünk vásárolni.

Téblábolás, de jó pulcsi... én kis naivan megjegyzem ezt anyámnak, -mivel úgyis szülinapom lesz és akkor ez nekem jó lenne ajándéknak- erre a reakció: gyere csak ___ke, nézd mit talált a nővéred, próbáld fel, megvesszük a névnapodra!

Persze sarkon fordultam és otthagytam, de még a tesóm is csak annyit mondott, hogy neki ne vegyen inkább semmit és jött velem. Anyám mai napig nem érti, hogy mi bajunk volt...

2010. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg olvastam erről egyszer,hogy a középső gyerekeknek nehezebb.Se nem ő a "nagy és okos",se nem ő a "kicsi aranyos".Én középső gyerek voltam,és a mellőzöttség tényleg igaz rájuk...

Nekem 2 gyerekem van,egyformán szeretem őket de...a fiút jobban megértem,mert nagyon hasonló a természetünk,szóval fél szavakból is értjük egymást,sokkal többet tudok segíteni neki.A lányom viszont apa természete,őt meg apa érti meg jobban.

Tűnhet ez úgy kívülről,hogy a fiamat jobban szeretem,pedig nem...

Nálunk anyja fia,apja lánya a felállás...

2010. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%
Sajnálom azokat a családokat, ahol ez így van, de én úgy gondolom, hogy a többségre ez nem igaz. Ezt látom, ezt tapasztalom az életben és a munkám során is. Nyilván erről egy egykét nem fogunk tudni meggyőzni... de nem is kell.
2010. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
azért ez túlzás,hogy mindenhol van kivételezés. Például nálunk sincs - engem és a húgomat ugyanannyira szeretnek a szüleim és mindig figyeltek arra,hogy ezt mi se érezzük másképp - például mindig egyforma értékű ajándékot kapunk/kaptunk kiskorunk óta. vagy múltkor volt olyan,hogy anyum megkérdezte,hogy engem mennyi idő után,hány évesen engedett a barátommal aludni,merthogy akkor a húgomnak is úgy engedi - ilyen apróságokra is figyel/nek. És nálunk a családban,rokonságban ez a jellemző. Persze látok én is olyan családokat,ahol van kivételezés, de azért az túlzás,hogy mindenhol.
2010. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

tényleg érzik a benne levők is...

2 húgom van, 21,15,10 évesek vagyunk.

a középsőnek mindent szabad. ha nem úgy tanul, ahogy szüleim szeretnék, az se baj. Sokkal kevesebbet várnak el tőle mint tőlem.

ha ő megy sítáborba, neki fizetik. Nekem nem.

a kicsivel néha türelmetlenebbek.

a húgaimnál már nincs előfeltétel a zsebpénzhez. Ha én nem csináltam meg a rám kiszabott takarításadagot, nem kaptam zsebpénzt, és csókolom.

Ha a középső semmit se csinál, ő akkor is mehet hetente pizzázni a barátaival.

nyilván mindegyikünket szeretik, de az biztos hogy máshogy. Mert különbözőek is vagyunk.

de ez néha nagyon-nagyon zavaró.

Én mondjuk azon gondolkoztam, hogy ő ezt nem érzik?

2010. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

13:47-es vagyok:


de hogy ne csak nyávogásnak tűnjön:

engem anyukám 15-16 évesen úgy zavart el (mondjuk felügyelet mellett) bulizni, h nem volt kedvem.

Most a középső pedig könyörgött egy csomó ideig, és csak úgy engedte el, h én is könyörögtem. Mondjuk anyumnak lett igaza, többet ivott húgom mint kellett vna.


és az a rossz az egészben, h mi az ilyen kivételezések miatt voltunk rosszban évekig húgommal.

2010. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem csak egy nővérem van, felnőttek vagyunk már, gyerekkorunkban sosem éreztem, hogy kivételezés lenne, most sincs, csak nővérem hisztis pics@ stílus, én meg inkább józan észérvekkel gondolkodó, higgadt, meggyőző személyiség vagyok, hosszú távon ez a jobb, de a nővérem sokmindent kisír. Ezért őt hibáztatom nem a szüleimet, mert nekem méltóságomon aluli lenne balhézni, esetleg szapulni a családot. Én ilyen vagyok.

Van még egy fontos dolog, ami miatt vállalnak még egy gyereket: Mégpedig az, hogy ha a nagyszülők, szülők meghalnak, jó esetben ott a testvér, akit szeretnek, egymásról is gondoskodhatnak, és az idős szülőket is könnyebben látják el ketten, ha megosszák a feladatot. Bármit is írtam fentebb a nővéremtől, így is szeretem, és örülök, hogy a világon van. Csak lehetőleg ne kelljen vele együtt laknom többé! Bárkivel, csak vele ne! :D

2010. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!