Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van minden többgyerekes...

Miért van minden többgyerekes családba kivételezés a gyerekek közt?

Figyelt kérdés
Én egyke vagyok, ezért én nagyon hamar észreveszem az ilyesmit. Gondolom aki benne van azért nem, mert ebbe nő fel, hogy mondjuk a tesóját jobban szeretik, és már fel sem tűnik neki. Én eddig minden többgyerekes családban ezt tapasztaltam. Az egyik mindig kedvesebb. Van apu, meg anyu kis kedvence. Nekem egy gyerekem van, de ha nem tudom őket egyformán szereti, inkább nem is vállalok még egyet.
2010. okt. 6. 13:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi hárman vagyunk testvére, de soha nem volt kivételezés. Minden gyerek más, másképpen kell velük foglalkozni, hiszen nem egyformák, külön személyiségek. Szerintem sokszor ezt értelmezik tévesen a kívülállók, de attól még szerethetik a szülők őket egyformán!
2010. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim elváltak. Anyu nevelt fel engem és a nővéremet. Próbált mindent megadni nekünk,nem éltünk és nem is élünk túl jól. HJa nővéremnek kellett addig hisztizett amig meg nem kapta. Pl uj csizma kellett(minden évbe vadi uj) akkor képes volt napokig anyának könyörögni,meg mondani h nem szereti őt eléggé mert én kapok(kinőttem v tönkrement 3 év használat után) ő meg nem. Anya ezen mindig felhuzta magát és inkább megvette neki. Én meg már nem mertem szólni h én is szeretnék vmit magamnak,mert ilyenkor mikor anya sírva hozzávágta tesómhoz az összeget amit kért,mindig sírt.

Teltek multak az évek,ez így ment. tesóm rossz tanuló volt,én mindig jó. Én segítettem otthon,tesóm nem. Mégis ha vki kapott vmit akkor az mindig az ő volt.

Anya persze mondta nekem h örül h én vagyok a rendesebbik gyerek,és h én nem akaratoskodok mint nővérem ami jól esett h ezt így beismeri,de ki ne örült volna ha ezt díjazzék is?

Tesóm miután leérettságizett egyből terhes is lett,amit otthon eltitkolt. Már 4 hónapos volt amikor boldogan közölte h mi van. Tudta h anya nem engedné meg h megszülje mert még agyilag egy gyerekhez nagyon nem nőtt fel,ezért eltitkolta. A terhesség végéig otthon lakott még,majd miután megszült odaköltözött az anyósához.

Én ennek vhol örültem,mert legalább volt saját szobám-eddig osztoztunk a tesómmal,és gyakrabban ott aludhatott néálam a barátom. De fél év után tesóm hazaköltözött a babával,nekem anyával kell megosztanom a szobám. Abba az évbe érettségiztem én is mikor tesóm hazaköltözött. Elég szar lett az érettségim mert nem nagyon tudtam se évközbe se a vizsgára tanulni,mivel tesóm rájött h ő élni akar és keveset bulizott. Mikor anya éjszakás volt,állandóan rám hagyta a gyereket és ő elment othonról.

Persze ez kiderült anya elött is,de nem tudtunk mit csinálni. Ki rakjuk? De akkor hova megy? MI lesz vele meg a babával? Meg aztán ő is anya gyereke,nem teheti ezt vele.

Érettségi után elmentem dolgozni,mert mivel tesómék hazaköltözött a gyerekkel,neki jövedelme csak a családi meg a gyes meg 10.000Ft gyerektartás volt,ami elment a gyerekre,meg tesóm szem.kölcsönére,meg kellett élni.

Alig egy év mulva kiderült h tesóm megint terhes és azt se tudja ki az apja a gyereknek,elvetetni nem lehet már.

Kb 3 hónap mulva fog szülni,mi meg anyával nem tudjuk mit csináljuk. Már nem győzzük őt és a gyereke(i)t erltartani.

Ha kitesszük nincs hova mennie,és azt h gyerekek intézetbe kerüljenek nem szeretné se anya se én. MIndketten az idegösszeomlás szélén vagyunk.

Igazűából ugy vagyok vele h ez vhol anya hibája. ha anno nem ugy neveli ahogy tesómat nem tartanánk itt. Én már több mibnt egy éve dolgozok,el is tudnék költözni otthonról,csak anyum sajnálom otthagyni :S meg a tesóm gyerekeit.

2010. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%

Jó kérdés... Nálunk is van. Hárman vagyunk tesók, és határozottan érvényes ez. A bátyám, a legidősebb az, akinek mindent szabad (25 évesen még életében nem dolgozott egy percet sem, de elnézik a szüleim a kicsi fiúknak, mert diplomás...), a húgomnak minden hisztit elnéznek, mert mondván: ő "kicsi" (14 évesen nem tudom, miért lenne már annyira kicsi...) Én meg, mint középső gyerek (köztudottan a középső gyerek szopja meg, hát ez is igaz ránk...) kapok minden b*sztatást, holott én dolgozom, rám egy fillért sem kell költenem, mégis mindenért én vagyok a hibás...

21L

2010. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%
*költenem=költeni
2010. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4-en vagyunk tesók ( a húgom mégcsak 2 hós szóval ő itt nem lényeges), én vagyok a legkisebb de nem tapasztaltam még olyat, hogy anya kivételezne bármelyikünkel is. Apa se kivételez, csak én általában mindig több dolgot szeretnék, mint a bátyáim és (mivel megteheti) meg is veszi azokat, amiket kérek, amin ki vannak akadva a tesóim, pedig ők is belátják sokszor hogy nekik nincs szükségük annyi mindenre. A 14 éves bátyám folyton azt mondta -ameddig a szüleink nem váltak el-, hogy én vagyok apa kis kedvence, pedig tudom, hogy egyformán szeret mindhármunkat (a húgom a féltesóm), nem csak onnam, hogy az apukám, hanem onnan is, hogy apa bizony engem sokkal durvábban fegyelmezett, mint a bátyáimat (hadd ne írjam le, hogy miket csinált), de őket is elég sokszor verte, szóval nálunk nem úgy van, mint ahogy az egyik válaszoló írta az első oldalon [az 1. gyerekkel nagyon szigorúak, a 2-at kevésbé szigorúan nevelik, aztán a 3. gyereknél rájönnek, hogy a kevés nevelés se jó és úgy neveli, ahogy az első 2-t kellett volna]. Amikor anya kivételez, az csak akkor van, ha vagy nálam, vagy a 14 éves bátyámnál van a baba. (A legnagyobb tesóm 17 és fél éves, nem nagyon jár haza, ezért is amikor a másik tesómnál van a húgom, akkor mindenért azonnal nekem kell ugranom, amikor nálam van, akkor meg fordítva, csak a bátyám mindig hisztizik hogy folyton őt ugráltatjuk. :D)
2010. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
lány vagyok, van egy öcsém. nálam ott lett elcseszve a dolog, h engem fiúnak akartak, csalódás lettem... majd jött öcsém és őt imádták. szóval volt kivételezés rendesen. öcsém most alkoholista, szüleivel él, én meg párommal 1 éve, és tök jó minden, most volt eljegyzés :) már nem érdekel h régen kivételeztek a kisebbel :)
2010. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!