Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk? Terhes lett a...

Mit csináljunk? Terhes lett a barátnőm, pedig szedte a fogamzásgátlót.

Figyelt kérdés
Megakarjuk tartani a babát, de szülök nagyon ellenzik.. Én dolgozok már ő még tanul. én 21 vagyok ő még 19 éves. Hogy ő még túl fiatal ehhez. Pedig az elején miket is meglepett mert megjött neki.. és egyre több dolog jött, hányinger stb.. Köszönöm a válaszokat.21 F
2010. okt. 7. 17:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%

"nem akarlak elkeseríteni de a fogamzásgátló mellett fogant babánál borítékolható a fejlődési rendellenesség, menjetek el dokihoz, kiokosít."


Érdekes, a húgom is így fogant, mégis egészséges lett, ahogy még további példákat tudnék mondani... Ja, és a húgom 14 éves.

2010. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
62%

Az tény, hogy fiatalok vagytok még a gyermekvállaláshoz. Viszont nektek van jogotok dönteni a babáról. Gondoljátok át, el tudjátok-e tartani, fel tudjátok-e nevelni. Nem utolsó sorban, szeretitek-e annyira egymást, hogy ezt közösen vállaljátok. Ha igen, akkor a szülőkkel meg kell ezt értetni. Ha a baba egészségesen fejlődik, és a gyógyszer miatt semmi rendellenesség nincs, én biztos, hogy nem tudnám elvetetni. Azt mondják, hogy rutineljárás ma már, de sokan az első terhességmegszakítás soha nem esnek teherbe. Nem beszélve a lelki sérülésről. Észérvekkel győzzétek meg a szülőket, hogy ez a baba meg akar születni, és ti is ezt akarjátok. A barátnőm ugyanígy járt, csak ott a fiú szülei nem tapsikoltak örömükben, azt hitték, ezzel akarja megfogni a fiukat. Aztán megszületett a kisfiú, és a apai nagyszülők a legboldogabbak. Ők határozottan közölték, hogy a baba marad, szó nem lehet abortuszról. Apás szülése volt, és a fiú szülei ültek a folyosón, annyira várták addigra a pici unokát.

Remélem, sikerül nektek is konfliktus nélkül meggyőzni a szülőket. Kívánok könnyű terhességet, gyors szülést, és jó egészséget, és még több boldogságot!

2010. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
51%

Nővérem 2. gyereke is tabi mellett csúszott be,uh-n nem látszott h a keze nincs kifejlődve rendesen a könyökénél vannak az ujjai a gyereknek + down korós szegéyn(pedig tesüm 24 évesen szült szóbal nem öregség miatt down kóros)

egy másik ismerősöm szintén tabletta mellett esett teherbe ésa 14.héten meg kellett szakítania terhességet,mert fejlődési rendellenesége volt a babának


ugyh várjátok meg mit az orvos!

2010. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%
Kedves utolsó:a Down kór GENETIKAI rendellenesség,nem pedig külső károsító tényezők következménye.
2010. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
30%

Ez komoly döntés. Ha kicsit is úgy érzitek, hogy nem vagytok alkalmasak a gyereknevelésre, akkor ne vállaljátok. Egy gyerek anyagi felelősség is (az első életévéig több millió forint kell csak az alap dolgokra, mint ruháztatás, ettés, stb.), az emberi, nevelési felelősség még ennél is nagyobb. Oké, hogy te most külföldön dolgozol, de kéne v.mi biztosabb dolog, még ki kell alakulni a Ti életeteknek is, és nincs garancia arra, hogy hosszútávon együtt maradtok.

Én nem lebeszélni akarlak, és nincsen bajom a gyerekekkel, de talán annál nincs is szomorúbb, mint egy elhanyagolt gyerek.


Döntsetek okosan.

2010. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
26%

Te mar dolgozol es felnott vagy, es a baratnod is felnott, mivel 19 eves,

igy hogyha az a baba megfogant, akkor hadd jojjon, es majd felnevelitek szeretetben.

Konnyelmuseg lenne elvetetni, mivel nagyon sok esetben egy ilyen muteti beavatkozas utan, mar nem szulhetnek.


Lehet, hogy most elenzik a szulok, de egy kisunoka majd meglagyitja a szivuket!

Sok boldogsagot Nektek!

2010. okt. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
44%

A válasz megírásának időpontja: ma 18:32


tobb millio forint? hat ha aranyozott babakocsi kell vagy gyemantfulbevalo a baba fulebe, akkor biztosan :)


en osszesen elkoltottem kb. 50000 HUF -ot az elso evben a babara, kocsival, kisaggyal, ruhaval egyutt. Sok mindent kaptam, hasznaltan, nem bantam, megkoszontem szepen. Plusz a pelus, na az nem olcso.

2010. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
23%

Ezt a töbmilliót úgy értsd, hogyha mindenből újat vesznejk, értsd bútor, babakocsi, szóval ilyen nagyobb holmik. Szerncsére vannak már bababörzék, ahol cserélni, és jó árért is be lehet szerezni a szükséges holmikat.


Miért kell leorongolni az embert? Ez egy valós adat, ami nem feltétlenül úgy jött ki, hogy csak és kizárólag drága holmik átlagárát számolták ki.

2010. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
39%
Hol volt itt a ledorongolas? nem ertem.
2010. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem lógtok ti annyira a levegöbe hogy ne tudnátok bevállalni a babát. Ahogy mondod van lakás, nem kell albérletre kiadi, az már nagy elöny, és a ülföldi munkahely se "elönytelen". Bármennyire akarják elhitetni a szülök, hogy fiatal vagy, 21 éves korodra jól haladtál ,(vannak 40- esek akinek ez mindd nincs meg!)A hozzáállásod a gyerkhez is jó, úgyhogy ne tegyetek ellene, ha nem muszály(egészségi okokra gondolok itt). Ma már a technika fejlett, csináljatok meg annyi szürö vizsggálatot ammennyit javasolnak az orvosok, és annál még eggyel többet, és jöjjön a baba. Szerintem megbánnátok, ha elvetetnétek. Ezt az én tapasztalatomból írom. 20 évesen én elvetettem a babámat(anyagi okok, lakástalanság stb. miatt a kedeves "tapasztalt" tanácsadók javaslatára) amit azóta bánok, évekik bünhödtem e miatt, söt amikor közel 30 évesen gyereket szerettünk volna(amkor felkészültünk, úgy lelkileg mint anyagilag )akkor sehogy sem jött össze a terhesség. Azután mindent megpróbáltunk összejártunk minden neves orvost hogy segitsenek rajtam, de csak vonogatták a válukat. Na ekkor megértettem mi történik, ez az egész nem úgy müködik ahogy "mi" akarjuk, amikor jön, eldobjuk, kösz most nem, majd zavarj máskor alapon!!!Annak idelyén rengeteget szenvedtem, lelkileg bünhödtem, és tudtam hogy jóvá kell tegyem a nagy hibát amit annak idelyén elkövettem. Az anyaságot csak a lombik programmal sikerült elérni de annak is nagyon hálás vagyok! 4,5évesek az ikreim, és íme most megáldott az ég természetetsen egy babával, 37-évesen kismama vagyok. A 3.-ik gyerekemet várom (anyagilag az sem kevés) de eszembe nem jutna hogy elvetessem,és ne jusson nektek se!!Meglátod meg tudjátok csinálni, és nemsokára egy nagyon boldog kis család lesztek, hajrá!
2010. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!