Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudatosan gyermektelenek...

Tudatosan gyermektelenek szülei! Ti el tudtátok fogadni, hogy nem lesz unokátok? El lehet fogadni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Egy fiunk van, aki 35 éves, a felesége pedig 33. Öt éve házasodtak össze, van saját lakásuk, jól keresnek, de mégsem akarnak gyereket. Sajnos ez nem is fog változni, mert mindketten tudatosan gyermektelenek és mindent megtesznek azért, hogy sosem legyen gyerekük. Számunkra ez nagyon fájó pont, mert mindketten nagyon szeretjük a gyerekeket és vágytunk a nagyszülőségre, ami sosem adatik meg. Próbáljuk magunkban elfogadni és beletörődni, de mégis fáj, hogy nem élhetjük át azt, ami másokat boldoggá tesz. Arról nem is beszélve, hogy amikor baráti társaságban érdeklődnek, hogy mikor jön az unoka, nem győzünk kitalálni kifogásokat, hogy miért nincs. Nem merjük megmondani, hogy nem olyan fiút neveltünk, akinek ez fontos lenne. Hogyan lehet ezt elfogadni? Érdemes lenne felkeresni pszichológust, aki tud segíteni ebben a bánat elfogadásában és feldolgozásában?
2023. jún. 11. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
4%

13-as: a falus példa nem jó, mert van, ahol igenis megszólták és megszólják a másikat, és ez valóban nagy nehézséget okoz(ott).

Szerintem a kérdezővel semmi baj, teljesen érthetőek az érzései. Én is tartok tőle, egy fiunk van, nem

anyagi oka van, hogy nem lett több.

Kérdező: szerintem a pszichológus jó ötlet.

2023. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy fogalomzavarod van, ez nem konzervatív kérdés.

Akik beszólnak azok sem konzervatívok, hanem verbális bántalmazók.

És ez nem korfüggő, hogy nem tud valaki kiállni magáért!

Amúgy meg a fiadnak nincs gyereke, nem neked, akkor téged miért szólnának le az ilyen mocskok?

A fiad biztosan el is költözött abból a közegből, akkor neki ez nem gond.

2023. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
98%
Pedig kedves kérdező, az egyetlen dolgod, hogy tudomásul veszed gyereked felelős döntését, ha sok időd van nyugodtan szomorkodjál emiatt ettől még neked jobb nem lesz. Én is szimplán közöltem ugyanezt a szülőkkel, és nem érdekelt hogy mit gondolnak róla, az meg legfőképp nem, hogy a huszadik szomszéd Pista bácsi meg Mari néni hogy gondolja. Meg a rokonok se. Túl kell rajta lépni, el kell engedni. Az meg hogy meg kell felelni a faluban, hát ez nevetséges. Annyiban kell megfelelni, hogy te is tiszteletben tartod mások életét, meg ők is tartsák tiszteletben a tiéteket, és ennyi. Az meg hogy "deigeniskellazagyerekmeranélkülnincsélet", az csak ilyen elmaradott begyepesedett elmebeteg emberek véleménye, nekik meg pláne nem kell megfelelni. Ugye 2023-ban vagyunk, változott az élet, még falun is.
2023. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
100%

Jaj értjük. Te csak annak az egy embernek válaszolsz, aki egyetértett veled. Mindenki más hülye. Ezért kár volt kiírnod a kérdést...

El kéne gondolkodni a többség véleményén.

2023. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
100%
El. A gyerekem nem a tulajdonom, nekem csak arról volt jogom dönteni, hogy gyereket akarok-e.
2023. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg a fiadnak nincs gyereke, nem neked, akkor téged miért szólnának le az ilyen mocskok?"

Üldözési mánia, hogy mindenki az ő életét lesi, vagy ez is jó indoknak tűnik, hogy nyafoghasson az unoka után. Egyik sem normális.

2023. jún. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
97%

Én az ilyenre mindig azt mondom, ha ennyire kell a gyerek, akkor szüljél te, vagy gondoltál volna előbb rá.

#41

És te ennyire màsok véleménye szerint éled az életed? Mikor szoknak már le erről az emberek végre? Kit érdekel, hogy pl. húgyos Józsi mit gondol, meg mit szól be? Rajtad kívül senkit.

2023. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
94%

“falus példa nem jó, mert van, ahol igenis megszólták és megszólják a másikat, és ez valóban nagy nehézséget okoz(ott).”


És akkor mi van, ha megszólnak ? Engem rohadtul nem érdekel a maradi, ostoba, kotnyeles öreglányok véleménye. Úgyis megdöglenek pár éven belül, de egy gyerek minimum 20 év anyagi felelősség. És akkor még nem beszéltünk a mentális, érzelmi kihívásokról. Mai fiatalok meg nem hiszem, hogy ilyen színvonalon vannak, mint Magdi anyus.

2023. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
92%
Én falusi vagyok, de pont leszarom ki mihez mit szól. Mit tudnak velem csinálni ? Templomba be nem teszem a lábam. Nincs gyerekem, így az ovi, suli nem tudja diszkriminálni. Multinál dolgozom és szupermarketben vásárolok, nem a helyi túlárazott vacakban. Ha az utcán beszól egy öreglány, a válaszom kuss legyen mama. Ha kárt tesznek a kertemben vagy valamelyik állatomban, esetleg az ingatlanomban, akkor megy a feljelentés, méghozzá kamera felvétellel, mert fel van szerelve. Hadd átkozódjon Jolika meg Pista bá. Hol érdekel engem ?
2023. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
97%
Az én anyám is olyan, mint te. Nem beszélek vele vele jó ideje, mert elegem lett az állandó szomorkodásból, meg ácsingózásból az unoka iránt. Őt is jobban érdekelte, hogy a szomszéd nehogy rosszat gondoljon, mint az, hogy a lányának ne menjen az agyára. Biztosan megérte...
2023. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!