Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudatosan gyermektelenek...

Tudatosan gyermektelenek szülei! Ti el tudtátok fogadni, hogy nem lesz unokátok? El lehet fogadni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Egy fiunk van, aki 35 éves, a felesége pedig 33. Öt éve házasodtak össze, van saját lakásuk, jól keresnek, de mégsem akarnak gyereket. Sajnos ez nem is fog változni, mert mindketten tudatosan gyermektelenek és mindent megtesznek azért, hogy sosem legyen gyerekük. Számunkra ez nagyon fájó pont, mert mindketten nagyon szeretjük a gyerekeket és vágytunk a nagyszülőségre, ami sosem adatik meg. Próbáljuk magunkban elfogadni és beletörődni, de mégis fáj, hogy nem élhetjük át azt, ami másokat boldoggá tesz. Arról nem is beszélve, hogy amikor baráti társaságban érdeklődnek, hogy mikor jön az unoka, nem győzünk kitalálni kifogásokat, hogy miért nincs. Nem merjük megmondani, hogy nem olyan fiút neveltünk, akinek ez fontos lenne. Hogyan lehet ezt elfogadni? Érdemes lenne felkeresni pszichológust, aki tud segíteni ebben a bánat elfogadásában és feldolgozásában?
2023. jún. 11. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
14%

Egy pszichológus valóban jó ötlet.

Segít tisztázni a családtagok útját, motivációkat.

Azt, hogy a fiatok miért nem szeretne gyereket.

Elsősorban azt, hogy ebben tényleg "hibásak" vagytok-e. (Azért írtam idézőjelet, mert ez szerintem nem hibaféle, hanem ugyanolyan egyéni döntés, mintha valaki amiatt érezné magát hibásnak, hogy a fia mondjuk mérnök lett, nem pedig jogász)

Elhangzott itt pár jó ötlet, bár örökbefogadni bizonyos életkor felett már nem lehet, de kistelepülésen is lehet gyerekekkel kapcsolatos civil szervezetekhez kapcsolódni, táboroztatás, szegény gyerekek felkarolása, délutáni korrepetálás, stb. Ha egy ilyen kapcsolat kialakul, nem 1 db messze élő, pár havonta látott unokád lesz, hanem 40-50 lelkes kisgyerek egy karnyújtásnyira. Óvodákban, iskolákban örömmel veszik a segítőket, mindig van valami évforduló, ünnep is.

Egy idő után tisztelettel fog rátok tekinteni a helyi közösség, hogy mennyit tesztek többek közt az ő kisunokáikért is.

2023. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira zavar, hogy megszólják a fiad, ne haverkodj ilyen kotnyeles, mások magánéletében vájkáló, szűklátókörű, mások nézeteit elfogadni képtelen emberekkel. Ez az ő magánügyük, senkinek semmi köze hozzá.

Mi ketten vagyunk testvérek, se a nővérem, se én nem akarunk soha gyereket. A tesóm párkapcsolatot sem, soha nem is volt neki (41 éves). Én 12 éve mentem férjhez, 37 vagyok. Soha nem akarunk gyereket. Anyu teljes mértékben elfogadja, tudja hogy a mi dolgunk. megérti, és sose barátkozna ilyen begyepesedett, csőlátású emberekkel hogy mindenkinek minden áron szaporodni kell és hol van mar a gyerek meg az unoka. Apánk pedig nem az életünk része, és abszolut nem érdekel a véleménye sem. A férjem anyukája is tiszteletben tartja a döntésünket. Amúgy is van még két gyereke, és 2 unokája, valószínű a fiatalabb lánya is hamarosan terhes lesz. Tud unokázni ha akar.

Ha annyira gyerek kell, csináljatok másikat ( bár ezt bizonyos kor felett nagyon kockázatos- valószínű beteg lenne szegény), vagy mondjuk kezdjetek valami értelmeset az életetekkel, mert láthatóan nagyon unatkoztok, ezért értek rá máséval foglalkozni. Az ilyen " barátokat" meg jobb messze elkerülni.

2023. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
85%
Ja és még egy dolog... A fiadnak VAN családja. Ők ketten a feleségével egy család!!! Vagy annyira utálod a menyed, hogy nem tekinted őt senkinek a fiad életében? Akkor van baj rendesen. Pszichológus erősen javasolt.
2023. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim válasza:
95%

aha, szóval alapvetően nem a fiad döntésével van problémád azon túl, h nem esik jól neked, hanem az unokátlanság miatt rólatok kialakuló véleménnyel?

mert ez így pár fokkal barátságosabb felállás, mintha a fiad véleményét próbálnád megváltoztatni és nyomasztanád ezzel.


hadd kérdezzem meg, mennyire problémás a falud ilyen szempontból? csak pletykálkodnak? vagy konkrétan attól félsz, hogy bántanának is, ha kiderülne a tudatos gyerektelenség? mert ha csak pofáznának rólatok, az oké, nem kellemes, de csatlakozom az előttem szólókhoz: ki nem szarja le nagyívben? ha azonban ártanának nektek, vagy a boldogulásotok a közösségtől függ, akkor én is megértem, hogy félsz a dologtól.

2023. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, az ő döntèsük, hogy akarnak e gyereket vagy nem. Ez nem a te dolgod, úgyhogy ne szólj bele. Èn sem akarok gyereket egyet sem. Ès ezt a szüleimnek is el kell fogadnia. Úgy sem tudnak megvàltoztatni.
2023. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
86%
Pszichológussal konzultálva kezeltesd ezt a beteges megfelelési kényszert amid van. Nagyon egészségtelen, ahogy a baráti köröd is.
2023. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
94%
Jó, csak mi lesz ha megtudja a baráti kör,hogy pszichológushoz jár. Aztán kiközösiti a csodás társaság? Hatalmas veszteség lenne. :(
2023. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!