Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudatosan gyermektelenek...

Tudatosan gyermektelenek szülei! Ti el tudtátok fogadni, hogy nem lesz unokátok? El lehet fogadni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Egy fiunk van, aki 35 éves, a felesége pedig 33. Öt éve házasodtak össze, van saját lakásuk, jól keresnek, de mégsem akarnak gyereket. Sajnos ez nem is fog változni, mert mindketten tudatosan gyermektelenek és mindent megtesznek azért, hogy sosem legyen gyerekük. Számunkra ez nagyon fájó pont, mert mindketten nagyon szeretjük a gyerekeket és vágytunk a nagyszülőségre, ami sosem adatik meg. Próbáljuk magunkban elfogadni és beletörődni, de mégis fáj, hogy nem élhetjük át azt, ami másokat boldoggá tesz. Arról nem is beszélve, hogy amikor baráti társaságban érdeklődnek, hogy mikor jön az unoka, nem győzünk kitalálni kifogásokat, hogy miért nincs. Nem merjük megmondani, hogy nem olyan fiút neveltünk, akinek ez fontos lenne. Hogyan lehet ezt elfogadni? Érdemes lenne felkeresni pszichológust, aki tud segíteni ebben a bánat elfogadásában és feldolgozásában?
2023. jún. 11. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
90%
Az anyám is csak addig akart unokát, amíg az unokatesóim sora lebabáztak, és elkezdték őt hívogatni ingyenes bébiszitternek. Most meg nem győzi keresni a kifogásokat, hogy mivel mondja vissza a gyerekekre vigyázást, mert már unja. :D Most már kifejezetten örül, hogy saját unokája nincsen, így legalább egyel kevesebb gyerekre kell vigyáznia. XD
2023. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
100%
Minek vállaljanak gyereket, ha boldogok így ? Jut elég idejük és pénzük magukra. Járhatják a világot szabadon, bulizhatnak bármikor, övék a világ. Idős éveikre eleget félre tudnak tenni ahhoz, hogy ki legyen fizetve az ellátásuk. A legtöbb gyerek úgyis bevágja egy otthonba a szüleit.
2023. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 A kérdező kommentje:
44! Annak válaszolok, aki felfogja, amit írtam. Soha nem volt szó arról, hogy a gyerekünket meg szeretnénk győzni, hogy legyen akarata ellenére gyereke! Erről szó nincs! Én mindössze abban kértem segítséget, hogy ezt a rossz érzést hogyan lehet kezelni. Nem abban kértem tanácsot, hogy hogyan győzzem meg a fiatalokat a gyermekvállalásra. Ilyenbe nem is szólnék bele.
2023. jún. 12. 09:29
 54/77 anonim ***** válasza:
98%
Igazából nem tudom megérteni ezt az unokamániát. Felnőtt, középkorú emberek, van saját gyerekük, szóval nem maradtak ki semmiből. A gyerek már önálló, végre élvezhetnék a szabadságukat, ehelyett unokáért nyafognak. Barátnőmet is nyaggatták az ismerősök, hogy nem hiányzik-e az unoka. Mikor mondta, hogy nem, meg voltak döbbenve. Az én szüleim sem örültek volna neki.
2023. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 A kérdező kommentje:
54! Minden életkornak megvannak a maga szépségei. Én mindig is irigyeltem azt a különleges kapcsolatot, ami a fiam és az anyukám között volt. Mondhatnám azt is, hogy ők amolyan cinkosok voltak, persze jó értelembe véve a szó jelentését. Teljesen más volt ez, mint egy anya-fia kapcsolat. Én hasonlót szerettem volna átélni. Én nem ítélem el azokat, akik nem akarnának gyereket, vagy unokát, hiszen különbözőek vagyunk. Ezért nem is értem, hogy a jelen levő kommentelők többsége miért támadt le engem azzal, hogy én bárkit is bármibe szeretnék belekényszeríteni, amikor erről szó sincs.
2023. jún. 12. 09:42
 56/77 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező! Nem bántó szándékkal írom, de a rossz érzésedet úgy lehet kezelni hogy el kell menni pszichológushoz akivel kielemzitek, hogy miért alakult ki benned a rossz érzés, miért érdekel a falusiak (kis városiak), rokonok, ismerősök véleménye, és miért alakult ki benned a megfelelési kényszer.

Nyilvánvaló hogy te az a korosztály vagy akibe társadalmi szinten belenevelték ezt még a Kádár rendszerben, amikor csak az nem szült akinek eü okok miatt nem lehetett gyereke.

Ma már ez nincs így. Bármikor jöhetnek új járványok, háború, egyre magasabb infláció, munkahelyek sem biztosak stb,stb. Minden egyre bizonytalanabb. Érthető ha valaki nem akar gyereket.

Neked kell valahogy "átállítani a gondolkodásodat" arra hogy ez már más világ mint ami régen volt. Ebből következik hogy a fiatalabb generáció sem úgy gondolkodik mint a te korosztályod.

Az már más kérdés hogy a begyepesedett kisvárosiak (falusiak) gondolkodását sem ártana megreformálni, már csak abból a szempontból is, hogy jó lenne ha mindenki a saját életével foglalkozna, és nem dumálna bele mások magánéletébe, a megjegyzéseiket meg tartsák meg maguknak.

Ilyen helyekre nem ártana néha valami érzékenyítő tréning kötelezően az egész falunak. Tanulják meg hogy csak a saját életükkel foglalkozzanak.

Van is egy olyan mondás, hogy a vélemény olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, csak senki nem kíváncsi a másikéra!

2023. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 A kérdező kommentje:
56! Egyáltalán nem vagy bántó. Igen, pont ezért tettem fel itt a kérdést, hogy a pszichológus tud-e ilyenen segíteni, mert akkor a férjemmel elmennénk és szívesen kibeszélnénk a gondjainkat.
2023. jún. 12. 10:11
 58/77 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos ilyen a mentalitás országunkban. Hogy mindenki kéretlenül véleményt fogalmaz meg másokról. Én is kis városban élek. Ez kb olyan mint a falu. Mindenki pletykál mindenkiről! A fiatalok el is költöznek innen jó messzire, többek között azért is, hogy egy nagy városban úgy éljenek és dolgozhassanak ahogy nekik tetszik és ne a falu (kis város) unatkozó, pletykálkodó népének a véleményét hallgassák.

Generációkat neveltek bele abba hogy meg kell felelni másoknak.

Csakhogy ma már ez nem így van, ugyanis már megfelelni sem tudnak az emberek. Sok embernek nincs munkája, vagy ha van, nem keres annyit amiből lakást/házat vehetne. Albérletet meg nem adnak ki gyerekes szülőknek.

Nem mindenki örököl lakást vagy házat. Sok fiatal ezért sem vállalna gyereket, mert akkor meg a munkáját veszítené el....

És mi van azokkal akiknek eü okok miatt nem lehet gyereke?

Azok kénytelenek az egész falunak elmesélni a betegségük részleteit?!

Úgyhogy sokan ha akarnának sem tudnának megfelelni a szomszédok elvárásainak.

Az emberek fejében kellene rendet tenni, mikor elszámoltatnak másokat hogy azok hogy élnek. Senkinek nincs joga elszámoltatni az ismerőseit, rokonait, falubelieket stb.

2023. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ahhoz a generációhoz tartozom, akikbe azt nevelték bele, hogy meg kell felelni másoknak és sajnos nálunk, ebben a kis városban nagyon sokan ilyenek. Én a gyerekemnek mindig csak azt mondtam, hogy úgy élje az életét, hogy boldog legyen. Ebből a szempontból az egyik szemem sír, a másik nevet, mert szerencsére nem egy városban élünk és tudom, hogy ő a fővárosban már nem kell, hogy megfeleljen másoknak.
2023. jún. 12. 10:37
 60/77 anonim ***** válasza:
94%

Engem is megszóltak - addig jártam abba a társaságba, és igen, itt most a családomról beszélek.


A sok idióta persze lovagolt a témán, én meg az ötödik ilyen után meguntam, felálltam, és azóta se járok oda. Így jártak, főleg mivel nem tartozom magyarázattal, miért nem akarok gyereket.

2023. jún. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!