Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívjam a szüleim temétésére...

Meghívjam a szüleim temétésére a rokonokat, ha azok 10 éve nem érdeklődtek felőle, nem hívták ünnepekre sem? Én 20 éve nem beszéltem velük. Még a telefonszámukat sem tudom, valamelyiknek a lakcímét sem.

Figyelt kérdés
Szívem szerint nem hívnám meg egyiket sem.
2023. júl. 26. 09:33
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:

Ők tehetősek, én nem. Ha ez számít valamit. Talán szégyelnek minket. Nem tudom.

Soha semmit nem kértünk tőlük.

2023. júl. 26. 09:35
 2/52 anonim ***** válasza:
85%
Temetésre nem kell meghívó, az megy, aki akar. A halálesetről illik őket tájékoztatni. Nem biztos, hogy a szüleid mindent az orrodra kötöttek, miért ilyen a viszony.
2023. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, tájékoztassam őket mikor, hol lesz a temetés?
2023. júl. 26. 09:40
 4/52 A kérdező kommentje:
Vagy csak a haláleset tényét közöljem velük?
2023. júl. 26. 09:41
 5/52 A kérdező kommentje:

Ha tudatom velük, akkor jönni fognak, csak hogy nem érzem jogosnak.

Mert ha valakire az életében nem voltak kíváncsiak rá, akkor a halálára miért lenne?

Engem nagyon zavarnának, haragszom rájuk.

2023. júl. 26. 09:42
 6/52 anonim ***** válasza:
78%
Mari néni, Józsi bácsi, apu/anyu meghalt. Itt és ekkor lesz a temetés. Ennyi
2023. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ne tájékoztasd őket semmiről. Ha eddig nem érdekelte őket, ezután sem fogja őket. Ha mennének is a temetésre puszta kíváncsiságból, aztán ugyan úgy nem beszélnétek soha többet.


Csak azoknak szólj, akik szerettél anyukádat és tartottátok is a kapcsolatot.

2023. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
82%
A halálesetről azért kell tájékoztatni őket. A temetésről majd ők érdeklődnek, ha akarnak. Nem tudom, miből gondolod, hogy el akarnak menni, nem hobbi a temetésre járás. Egyszerre haltak meg a szüleid? Egyszerre van a temetésük? Különös.
2023. júl. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
14%
Én nem szólnék. Mert ha szólnék, de nem jönnének el, az egyfajta tőrdöfés lenne lelkileg. De nem mindenki ilyen érzékeny, szóval, tégy belátásod szerint.
2023. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor úgy kérdezem, tájékoztassam őket mikor, hol lesz a temetés?"

. Illene.

2023. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!