Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívjam a szüleim temétésére...

Meghívjam a szüleim temétésére a rokonokat, ha azok 10 éve nem érdeklődtek felőle, nem hívták ünnepekre sem? Én 20 éve nem beszéltem velük. Még a telefonszámukat sem tudom, valamelyiknek a lakcímét sem.

Figyelt kérdés
Szívem szerint nem hívnám meg egyiket sem.
2023. júl. 26. 09:33
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
59%
Amikor a nagymamám meghalt, a temetesrol csak a gyerekei és az unokák közül ketten tudtak róla. A család többi tagja magasról xart rá évek óta, így őket nem tartották fontosnak őket értesíteni. A temetés után egy héttel tetettek anyuék egy kis gyaszjelentest az újságba. Volt aki háborgó, egészen addig, amíg anyám meg a nővére vissza nem kérdezett, hogy ugyan az előtte eltelt másfél évben, amikor a mama már nagyon rosszul volt, hol voltak, illetve az élete utolsó 3 hónapjában, amit q kórházban töltött hányszor látogatták meg, illetve hívták fel
2023. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

19, nem haltak meg, csak hát ugye egyszer eljön a pillanat.


Nem véletlen nem keresnek csak minket!


És igen ettől függetlenül sem korrekt eltitkolni. Csak gondolkozok rajta mi lenne ha mégis.

2023. júl. 26. 10:02
 23/52 anonim ***** válasza:
77%

Van ilyen rokonom, mint te. Fűnek-fának meséli, hogy mi lenézzük, mert több pénzünk van. Soha nem keres, mi nem mehetünk hozzájuk, a gyerekeinek ajándékot postán küldhetünk csak. Minden évben felajánljuk, hogy ott a nyaraló, menjenek bármikor, de mi vagyunk a szar alakok, mert szerinte ezt csak azért, hogy felvágjunk, inkább nem nyaralhatnak a gyerekeik se.

Nem mi vagyunk rosszak, ők nem tudják elfogadni, hogy nekünk jobb.


Pont ilyen lehetsz

2023. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
17, pontosan ugyanez a helyzet, kamasz korom óta egyszer sem hívtak.
2023. júl. 26. 10:06
 25/52 anonim ***** válasza:
10%
Engem érdekelne, hogy aki lepontozott, miért tette. 21. vagyok.
2023. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
70%
Jézus Mária! A szüleid temetésének a szervezéséről agyalsz olyan szinten, hogy még kérdést is kiírsz, miközben élnek? Orvos látott már? A gyűlölködő energiáidat fordíthatnád valami értelmesre is, mindjárt nem szenvednél kisebbrendűségi érzéstől!
2023. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

23, Soha senkinek nem meséltem a rokonaimról semmit, pontosan ezért jöttem ide mert itt anonim módon lehet.

A legutóbbi pár alkalommal pont hogy szüleim kerestek őket, ők mentek látogatóba.

Nincsenek rossz viszonyba egyébként csak valamiért nincs kommunikáció.

A gyerekik születéséről sem szóltak szüleimnek, ezek után mire gondoljak?

És nem ilyenek vagyunk mint leírod.

2023. júl. 26. 10:13
 28/52 anonim ***** válasza:
77%

"nem haltak meg, csak hát ugye egyszer eljön a pillanat."


Baxus....

2023. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
24%
Én még csak nem is értesíteném őket. Akivel évtizedekig nincs semmi kontakt az nem mondható rokonnak.
2023. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
44%

Én nem értelek sem téged, sem a többi válaszolót, aki azt írja, nem illik "eltitkolni".


Az nem eltitkolás, hogy nem jelzed valaki halálát olyan embereknek, akikkel egyébként nem beszéltél már tizenx éve. Nem is tartjátok a kapcsolatot, akkor szerinted érdekli egyáltalán őket, hogy meghalt?


Mert engem nem érdekel olyan rokonok halála, akikkel nem tartom a kapcsolatot, a temetésre se mennék, minek, nyilván ha érdekelt volna, tartjuk a kapcsolatot.


Gondolom, a szüleid utcájának végén lakókat sem keresed fel, hogy meghalt anyád/apád, pedig még őket is többször láthatta, mint a rokonaidat.


Azt se értem, hogy akarnád jelezni nekik, ha se a számuk, se a címük nincs meg. Ne fussál felesleges köröket, hidd el, pont lesz*rják, élnek-e a szüleid vagy mikor lesz a temetésük.

2023. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!