Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívjam a szüleim temétésére...

Meghívjam a szüleim temétésére a rokonokat, ha azok 10 éve nem érdeklődtek felőle, nem hívták ünnepekre sem? Én 20 éve nem beszéltem velük. Még a telefonszámukat sem tudom, valamelyiknek a lakcímét sem.

Figyelt kérdés
Szívem szerint nem hívnám meg egyiket sem.
2023. júl. 26. 09:33
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
15%

Illene - kit érdekel az illem?


Akire életében nagy ívben tesz valaki, a temetésére sem kell elmennie, meg játszani a szegény gyászolót.

2023. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
85%
Bmeg, komolyan? Kitalálsz egy full hülye sztorit úgy, hogy anyádék még élnek... Nevetséges vagy.
2023. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
31%

"Engem érdekelne, hogy aki lepontozott, miért tette. 21. vagyok."


Mert itt épp a rosszindulatú álszentek jöttek épp össze, és lepontoznak mindenkit az nem osztozik szardobálásukban és nem illik az ocsmány világképükbe.

2023. júl. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
86%

Én gondolkodtam, hogy 21-re mit nyomjak, végül semmit se nyomtam, mert ambivalens érzéseim voltak.

Egyrészt értem a kommentelő álláspontját, másrészt én biztosan túlléptem volna ezen és a hozzátartozóm halálakor értesítenék mindenkit a temetés időpontjáról. Akár tartották vele a kapcsolatot, akár nem. Ez legyen az ő lelkiismeretükre bízva. De ha eljönnének a temetésre, azt nem akadályoznám.

Ha valaki ilyen logika alapján nyomott piros jelet, azt aligha lehetne "álszentnek", "ocsmány világképűnek" nevezni, aki szart dobál másokra.

2023. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
30%

44 álszent valaki azért, mert a saját nézetét próbálja másra ráerőltetni, illetve sokan itt ítélkeznek a kérdező felett, anélkül, hogy ismernék a részleteket.


A pirosnak kb. azt kéne szolgálni, hogy használható választ kapott-e a kérdező, ezt pedig nem dogmák, 100 évvel ezelőtti etikett, vagy kommenthuszárok fogják eldönteni.


Egy helyes válasz létezik, az hogy a kérdező a szíve és lelkiismerete szerint cselekedjen. Ő fog elszámolni vele később.


Tegyük fel, valaki azt a tanácsot adja, hogy ne értesítse őket.

Ő nem értesíti, de bizonytalan. Később ki fog elszámolni a lelkiismeretével, a pállottszájú fotelhuszár, vagy a kérdező?

Ugyanez érvényes a másik esetre is, ha az sül el rosszul.

2023. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
12%

45-re:

Oké, de te is tudod, hogy a kommentelők döntő többsége like-dislike gombként használja ezt. Tehát az alacsony pont azt jelenti, hogy kevesen értenek vele egyet (azok közül, akik egyáltalán pontozták).

2023. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
7%

44!


Köszi a választ.

Konkrétan azért nem lett értesítve az említetteken kívül senki, mert valóban xartak a mamára. 4 unoka van és 3 dédunoka. Egy unoka külföldön él, egy másik másik városban, a maradék 2 a mamaval azonos városban élt. A helyben lakó unokák semmilyen kapcsolatban nem voltak vele, a telefont se vették fel neki, ha hívta őket. Márpedig szerencsétlen hetente próbálkozott és csak a kifogásokat kereste, hogy épp miért nem tudják felvenni. A dedunokak közül egyedül a külföldön élővel volt kapcsolata, a másik kettőt olyan 2 es 4 évesen latta utoljara - 14 volt már a kisebb, amikor meghalt. A nagynéném volt az amúgy, akimazt mondta, ha q gyerekei es az unokái ennyire nem törődtek az ő anyjával, felesleges nekik elmondani is, hogy meghalt....

2023. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
95%
Mikor nagynéném férje eldobta a kanalat, sem értesítettek senkit,minket legalábbis biztos nem. Mi sem beszéltünk vagy 20 éve. Nem is éreztem kötelességemnek hogy menjek a temetésre.
2023. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
96%

a saját nézetét próbálja másra ráerőltetni


Az megvan, hogy az a kérdés, meghívja-e? nyilván mindenki a saját nézetét fogja erre válaszolni.

2023. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
0%

"nyilván mindenki a saját nézetét fogja erre válaszolni."


A bunkóbbja meg a más nézetét lepontozni.

2023. júl. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!