Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívjam a szüleim temétésére...

Meghívjam a szüleim temétésére a rokonokat, ha azok 10 éve nem érdeklődtek felőle, nem hívták ünnepekre sem? Én 20 éve nem beszéltem velük. Még a telefonszámukat sem tudom, valamelyiknek a lakcímét sem.

Figyelt kérdés
Szívem szerint nem hívnám meg egyiket sem.
2023. júl. 26. 09:33
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
34%
7, minden éremnek két oldala van. A kérdező és a szülei miért nem keresték őket?
2023. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

7, Pontosan így gondolom én is.

Idegesítene a jelenlétük is, mert ők szeretnek a középpontban lenni, gátlástalanok. Csak megjátszanák magukat, hogy szerepelhessenek.

Volt már erre példa régen egy temétésen.

2023. júl. 26. 09:51
 13/52 anonim ***** válasza:
79%

10 éve nincs kapcsolat, de tudod, milyenek? Aha

És persze ez csak akkor derül ki, mikor többen írják, hogy mondd el, mint azt, hogy ne.

2023. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

11, Vannak bizonyos körülmények ami miatt nem kerestük mi, de nyilvánvalóan ők ezt nem így fogják gondolni.

Mi más körökben mozgunk, nem érünk fel hozzájuk, ők ismertebb emberek, tehetősek. Mi nem. Nagyon nem.

2023. júl. 26. 09:56
 15/52 A kérdező kommentje:
13, Korábban tartottuk a kapcsolatot, ezért igen tudom milyenek. Az ember ennyi idősen nem változik már, szóval tudom mire számítsak.
2023. júl. 26. 09:57
 16/52 anonim ***** válasza:
35%
20 éve nem beszéltél velük...
2023. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy érzed, ne befolyásoljon az itteni sok álszent kommentár.


Nekem is vannak rokonaim szlovákiában, akiket 14 éves koromban láttam utoljára, most 46 vagyok. Amikor 10 alatt voltam, összejártunk, aztán nem értesítették nagyanyámat az unokatestvére haláláról. Utána nem is válaszoltak nagyanyám leveleire. Nem tudom lettek-e tájékoztatva, de szerintem nekem kisebb gondom nagyobb lenne annál, hogy felkutassam őket.

2023. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Igen 20 kb
2023. júl. 26. 09:59
 19/52 anonim ***** válasza:
34%
Az, hogy kisebbrendűségi érzésed van anyagi okokból, nem indokolja, hogy titkold előlük a rokonaid halálát. Megjegyzem, ha évek múlva valahogy kiderül, akkor nem lennék a helyedben, mikor számonkérik rajtad, hogy mért nem szóltál. De arra a nem lényegtelen "apróságra" nem reagáltál, hogy hogy lehet a szüleid temetése egyszerre?
2023. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
77%
Én tájékoztattam mindenkit, mikor meghalt az apukám. Mindenki maga dönti el, volt-e annyira fontos neki az elhunyt, hogy megjelenjen. 20 évvel korábbi munkahelyéről is eljött egy beosztottja, aki szerette (de semmi kapcsolat nem volt köztük azóta). Akit meg "elvártam" volna, nem jött. De ez nem a mi érzéseinkről szól. Ettől függetlenül nekem jó volt látni, mennyien megjelentek, pedig apukámnak 40 felett már kb. 0 volt a társasági élete (68 évet élt).
2023. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!