Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívjam a szüleim temétésére...

Meghívjam a szüleim temétésére a rokonokat, ha azok 10 éve nem érdeklődtek felőle, nem hívták ünnepekre sem? Én 20 éve nem beszéltem velük. Még a telefonszámukat sem tudom, valamelyiknek a lakcímét sem.

Figyelt kérdés
Szívem szerint nem hívnám meg egyiket sem.
2023. júl. 26. 09:33
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

26, Nem szervezek semmit, eszembe jutott mi történne.

Nincs kisebbrendű érzésem, nincs gyűlölet bennem irántuk.

Egyszerűen haragszom rájuk és nem érzem úgy hogy ott kellene lenniük, mert ugye ha valaki életében nem volt kíváncsi rá, akkor a halálára miért lenne....

2023. júl. 26. 10:17
 32/52 anonim ***** válasza:
98%
De mért agyalsz ezen teljesen abnormális módra? A szüleid (bár nem tudom a korukat) még évtizedekig élhetnek! Találj magadnak pozitív elfoglaltságot!
2023. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
30, ugyanígy gondolom én is..
2023. júl. 26. 10:22
 34/52 A kérdező kommentje:

32, abnormális vagy nem, eszembe jutott.

És persze hogy szeretnem hogy sokáig éljenek.

Félek, rettegek mi lesz ha nem lesznek nekem.

Úgy látom sokakat zavar hogy ezt kérdeztem, de akinek soha nem jutott még eszébe hasonló az hazudik.

Én az a fajta vagyok aki tervez, és előrelátó.

És ez nem bűn.

2023. júl. 26. 10:27
 35/52 anonim ***** válasza:
11%
Tuti nem hívnám.
2023. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
38%
Kérdezd meg a szüleidet, hogy mit gondolnak erről.
2023. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
36, ja persze
2023. júl. 26. 10:31
 38/52 anonim ***** válasza:
97%
Hujnye, menjél pszichológushoz, mert eszméletlenül szorongsz! Szerintem már a normális életviteledet akadályozó módon! Hány éves vagy? Keress barátokat,és mikor már jobban leszel, párkapcsolatot!
2023. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
91%

"nem haltak meg, csak hát ugye egyszer eljön a pillanat"


Tehát egy unatkozó kamasz vagy, aki haragszik azokra a rokonaira.

Remélem, mire a szüleid elhaláloznak, addig még sok év telik el. És te is érettebben fogsz gondolkodni. A gyász egyébként sem az az állapot, amikor az ember oda akar szúrni a másiknak.


Egyébként a kérdésed tökéletesen mutatja, mennyire nem tudod elképzelni ezt a helyzetet, élettapasztalat hiányában. Ami korod miatt érthető, csak pont ezért hülyeség a témával foglalkoznod.

Ugyanis 99%, hogy szüleid nem egyszerre halnak meg. Az egyikük meghal, a másikuk részt fog venni a temetés szervezésében. ÉS Ő FOGJA ELDÖNTENI, ÉRTESÍTI-E EZEKET A ROKONOKAT! Te ebben ne akard, de szerintem nem is fogod tudni befolyásolni. Viszont a döntését látni fogod, és ez iránymutatás lesz neked arra, hogy ő mit szeretne a saját temetése esetén. Azt viszont MINDENKÉPPEN erkölcsi kötelességed tiszteletben tartani, akkor is, ha te nem értesz vele egyet.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy ha jól értem, a szüleid generációjához tartoznak azok a rokonok. Könnyen lehet, hogy ők halnak meg előbb, vagy közülük valaki előbb hal meg. Hogy akkor ők értesítenek-e titeket, ill. szüleid fontosnak tartják-e, hogy elmenjenek a temetésre, az is iránymutatás lehet neked.

2023. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdező 20 éve nem beszélt velük, akkor ugye úgy 22-nek minimum meg kell lennie, tehát életkora szerint semmiképp sem kamasz.
2023. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!