Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el ezt a...

Hogyan mondjam el ezt a szüleimnek, hogy baba lett a vége esküvő előtt? (bőv. Lennt. )

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a szüleim nagyon régimódi gondolkodású emberek. Ez alatt azt értem: hogy házasság után van szex. Valószínű azért ilyenek, mert igen jómódúak, és a társasági körük is hasonlóan gondolkodik. Egyszerűen ebben a világban élnek, nem haladnak a korral. Szóval, 22 éves vagyok. 4 éve van udvarlóm. A párom fél éve megkérte a kezem. A szüleim úgy tartják, hogy ne válással végződjön, éljünk együtt egy évet, persze testi kapcsolat nélkül, és nézzük meg, mi hogy működik. Sajnos a testi kapcsolat kihagyása nem sikerült. Én már nem úgy gondolkodom ahogy ők, hiába tudom, hogy ez nekik fontos lett volna. Imádom a párom, eddig is elfogadta a rigojáikat, azaz, 26 éves létére csak hétvégente mehettünk el, akkor is csak pár órára. Lopott csókok és egyebek. Míg iskolába jártam a szüleim semmit sem engedtek. Így mikor megengedték, hogy összeköltözzünk, nagyon szabadnak éreztem magam. Úgy voltam vele, a szüleimnek nem kell tudniuk mikor voltam elsőre úgy a párommal. De sajnos becsúszott a pici. 6 hetes terhes vagyok, viszont a szüleim ezt nem fogadnák el. Április elejére van kitűzve az esküvőnk, már hellyel-közzel szervezik. Viszont akkora nagy hasam lenne. A szüleim így nem engednék, hogy oltár elé álljak. A terhességem sem tudom, hogy fogják fogadni. Eddig a nagynénémnek mondtam el, de csak egy pofonnal tudta jutalmazni, és avval, hogy csak várjam meg, mit kapok a szüleimtől. Félek a vitától, a családi botránytól, de a családunkban fel sem merülhet az abortusz. :S
2010. okt. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
78%
17 43 nál a pont,ez jó ötlet,hozzátok valahogy előrébb,bármilyen indok jó lezs.
2010. okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
78%
De lehet nem engednék előre hozni,mivel elég konzervatívak,szóval ez sem biztos h jó megoldás.Inkább pénz nélkül ,mint pénzért alakoskodva elnyomva...
2010. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:
Persze, hogy akarom a babámat! Nem szeretnék megválni tőle. A párom tudja, a szüleivel együtt. Ők azt mondták mindenben megpróbálnak támogatni, de tudom, hogy nincs miből. :( Nem szeretném kihasználni őket, annyira jó emberek. Albérletre nem telik, legalábbis egyenlőre nem. Talán 4-5 hónap múlva sikerülne pénzt félre tenni, de nem tudom akkorra mekkora lesz a hasam.
2010. okt. 15. 17:47
 34/64 A kérdező kommentje:

Az lenne a magyarázatuk, hogy a tél és hideg miatt nem... A pénzre hiába hivatkozok, nekik ez nem probléma... :S

Ha titokban házasodnánk össze, akkor nem kapom meg a pénzem. A szüleim az esküvő előtti nap leveszik az aláírásukat a számlámról, mert most két aláírásos.

2010. okt. 15. 17:49
 35/64 anonim ***** válasza:
91%
Ha ez így igaz, azonkívül, hogy a szüleid igazi sznobok, még be is dobtak az oroszlán elé, ha biztattak az együttélésre. Szex nélkül?! Ezt nem gondolhatták komolyan. Ha igen, miért nem adtak rád erényövet? Szülj a saját felelősségetekre és a szüleid bosszantására, szégyenére. Megérdemlik. Elég ostobán neveltek.
2010. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 A kérdező kommentje:
Kihez fordulhatnék ilyenkor? Tényleg nem tudom mi tévő legyek. A családomban a nagynéném reakciója után senkivel nem tudok beszélni erről, nem merek.
2010. okt. 15. 17:51
 37/64 anonim ***** válasza:
78%

Mostmár nem hozhatja előrébb, elmondta a nagynénjének.

Egyébként családsegítőben, családok átmeneti otthonában lenne helyetek ameddig nem lesz pénzetek.

2010. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%
Még a számládhoz se férsz hozzá nélkülük nem tudzs levenni róla az ő aláírásuk nélül miután felnőtt vagy jogilag...Szánalmas,20 évesen kellett volna elszöknöd de nem szórakozni hanem munkát keresni és saját életet élni,mert rövid uton tönkrefognak tenni és vagy az idegosztályon vagy a balesetin végzed összeverve...
2010. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
81%
Anya otthon.Családsegítő. [link]
2010. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
66%

Én idősebb vagyok a szüleidnél.és vallásos katolikus is vagyok. Sok mindennel nem értek egyet,ami a mostani szabados erkölcsöket illeti.Az OK,hogy a szüleid úgy neveltek,hogy szűzen menj férjhez. Ez nem jelentene hátrányt a házasságod sikerességében. Ha szeretitek egymást,akkor a szexben is megtaláljátok az összhangot! Akkor is,ha ma divat azt mondani,hogy egy nőnek is ki kell élnie magát,és tapasztalatokat kell szerezni. Ez nem igaz!

A szüleid elvárásai viszont nagyon megdöbbentettek! Nem bántani akarom őket,de nagyon ostoba,korlátolt gondolkodásra,az élet nem ismerésére vall,hogy két egészséges,egymást szerető fiatalt egy év együttélésre köteleznek,de elvárják tőlük,hogy un. Szent József-i házasságban éljenek!

Azt imádkozzuk: hogy Ne vígy minket a kísértésbe! Ha vallásosak,akkor ezt ismerniük kellene! Ők viszont megteremtették számotokra az állandó kísértést!

Ismerek egy egyszerű,6 elemit végzett,nagyon vallásos asszonyt. Az idősebbik fia katolikus pap. A kisebbik udvarolt egy lánynak,és ott is becsúszott a baba. A mama megszidta ugyan a fiát,de azonnal intézkedett,hogy mielőbb meglegyen az esküvő. Eszébe sem jutott sem az abortusz,sem az,hogy az unokája házasságon kívül szülessen meg, A pap testvér is segített a mielőbbi esküvő megtartásában.

Pedig ő csak egy egyszerű asszony,nem iskolázott,mint amilyenek a te szüleid lehetnek.

Ha van ahol lakjatok,és eltudjátok tartani a babát ( mégha szerényebben is ,mint amit megszoktál) együtt mondjátok el a szüleidnek,és a párod ne engedje,hogy ők is megverjenek! Nem neked ártanának ezzel,hanem az unokájuknak! Ha kitagadnak,akkor két tanuval cécó nélkül esküdjetek meg.

Idővel megbékülnek majd,ha látják,hogy nélkülük is boldogultok.

Sok boldogságot kívánok nektek,és elmondok egy imát értetek.

2010. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!