Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el ezt a...

Hogyan mondjam el ezt a szüleimnek, hogy baba lett a vége esküvő előtt? (bőv. Lennt. )

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a szüleim nagyon régimódi gondolkodású emberek. Ez alatt azt értem: hogy házasság után van szex. Valószínű azért ilyenek, mert igen jómódúak, és a társasági körük is hasonlóan gondolkodik. Egyszerűen ebben a világban élnek, nem haladnak a korral. Szóval, 22 éves vagyok. 4 éve van udvarlóm. A párom fél éve megkérte a kezem. A szüleim úgy tartják, hogy ne válással végződjön, éljünk együtt egy évet, persze testi kapcsolat nélkül, és nézzük meg, mi hogy működik. Sajnos a testi kapcsolat kihagyása nem sikerült. Én már nem úgy gondolkodom ahogy ők, hiába tudom, hogy ez nekik fontos lett volna. Imádom a párom, eddig is elfogadta a rigojáikat, azaz, 26 éves létére csak hétvégente mehettünk el, akkor is csak pár órára. Lopott csókok és egyebek. Míg iskolába jártam a szüleim semmit sem engedtek. Így mikor megengedték, hogy összeköltözzünk, nagyon szabadnak éreztem magam. Úgy voltam vele, a szüleimnek nem kell tudniuk mikor voltam elsőre úgy a párommal. De sajnos becsúszott a pici. 6 hetes terhes vagyok, viszont a szüleim ezt nem fogadnák el. Április elejére van kitűzve az esküvőnk, már hellyel-közzel szervezik. Viszont akkora nagy hasam lenne. A szüleim így nem engednék, hogy oltár elé álljak. A terhességem sem tudom, hogy fogják fogadni. Eddig a nagynénémnek mondtam el, de csak egy pofonnal tudta jutalmazni, és avval, hogy csak várjam meg, mit kapok a szüleimtől. Félek a vitától, a családi botránytól, de a családunkban fel sem merülhet az abortusz. :S
2010. okt. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Vasárnap megyünk legközelebb hozzájuk ebédre, akkor tudnánk velük beszélni, de félek. Hozzájuk nem lehet csak úgy beállítani. Minden percük be van osztva. Apám golfozni, olyakor vadászni jár, anyám teadélutánokra, színházba, barátnőkhöz. Tudom, hogy gyerekes, de nekem ez egy nagyon nehéz döntés, pillanat. Nem hagytak önállónak lenni. Az iskolám fizették, ők támogattak, szóval igenis függtem\függök tőlük. Tudom, hogy nem könnyű ezt megérteni, de így neveltek, nem könnyű szembeszállnom velük. Nekem ez nagy kihívás.
2010. okt. 15. 18:52
 52/64 anonim ***** válasza:
72%

Nem, ez sajnos nem gyerekes, ez szánalmas és siralmas.


Már ha igaz, amiket itt leírsz, mert bennem most felmerült az is, hogy ez az egész, csak mese. Ha a szüleidnek tényleg annyira fontos a látszat, ha ennyire fontosak nekik a régi "polgári, erkölcsi értékek", akkor eleve nem költöztetik össze a lányukat egy pasival esküvő nélkül, mert az nem illő... Itt valami sántít.

2010. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:
Nem szokásom hazudozni. Sajnálom, hogy ezt gondolod.
2010. okt. 15. 19:13
 54/64 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit, ha tényleg szeretitek egymást, kézen fogjátok egymást, ketten elmentek az anyakönyvvezetőhöz és a plébánoshoz, elmondjátok mit szeretnétek, és 4en összeházasodtok, slusssz.

Te mint valaki jegyese, egy apró gyermek anyukája ne hagyd magad megfélemlíteni. Ha sértődés lesz, ám legyen.. Egy ilyen fojtogató családból én menekülnék. Ja én meg is tettem, párommal az oldalamon, gyermekemmel a szívem alatt. Bejelentettük a babát 13hetesen, anyám üvöltözött... én meg úgy léptem ki a házból, hogy szabad vagyok, 22évesen, Szentestére jön a második gyermekünk, és magasról teszek arra, hogy a kedves családom miként vélekedik, mert 8hónapos terhesen esküszünk a párommal 1hét múlva. Ennyi.

Ha ezért hátat fordít a család neked, legyen, Ők vesztenek, egy lányt és vele egy unokát is. Szerinted anyám mit veszít, mikor az unokája felsír tőle, nem megy hozzá "dumálni" édes huncut mosollyal az arcán???

Sok sikert nektek:)

2010. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha a legszemélyesebb magánügyeidben,- mint hogy kivel és mikor fekszel le, mikor kltözöl össze a pároddal, és házasságba vagy élettársi kapcsolatba szülsz gyereket - a szüleid döntenek, akkor

1. nem vagy felnőtt ember,

2. sosem leszel felnőtt ember, amíg a szüleid meg nem halnak.


Amit én csinálnék: konkrétan le***rnám a szüleim véleményét. Akkor is így tettem, mikor feleségül mentem életem szerelméhez, pedig volt ott is fenyegetőzés kiadással, meg hogy anyám el sem jön az esküvőre... A válaszom az volt, hogy ha ő így gondolja, akkor oké, felőlem szakítsunk meg minden kapcsolatot. Az esküvőn pedig nélküle is jól fogom magam érezni, mivel az az én nagy napom lesz, nem az övé. "Fülét-farkát behúzva" kért bocsánatot később.


Ennyi a titok: a magabiztos fellépés, és az, hogy kiállsz magadért, mivel felnőtt ember vagy, és az életed felől te magad döntesz, nem a szüleid.

2010. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amit kihagytam: a nagynénit és a szülőket is fel kell jelenteni a rendőrségen bántalmazás miatt. Terhes vagy, ezt még szigoríúbban veszik. A szüleidért meg nem kár: ha a bejelentéskor, vagy utána meg mernek ütni, első dolgod az orvos legyen látleletért, aztán a rendőrség. Ami még fontos: a szüleiddel kizárólag mások jelenlétében találkozz, így pl. a párod mindenképpen legyen ott, de hívhatsz másokat is. Ezeket az állatokat, mint a szüleid, élve kellene eltemetni...
2010. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
durva! Igen,tegyél valamit,szegény párod,szörnyen érezheti magát!
2010. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva!

De merj lépni, ne hagyd, hogy így bánjanak veled! A lányuk vagy! Csak megbocsátanak... [bár nincs semmi joguk haragudni rád ez miatt...22 vagy, az istenit! Nehogy már ők mondják meg mit csinálhatsz, és mit nem! Később is szabályozni akarják nálad a szexet, vagy mi? :O]

2010. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
Dolgoztok? Mert ha igen,akkor 2 hónap alatt összetudtok kaparni egy 1 szobás lyukra pénzt....
2010. okt. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, végig olvasva a válaszokat és a tiédet, te azt szeretnéd, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon. Fogadják is el, meg tömjenek is pénzzel. Hát az élet nem ilyen kegyes vagy a a jó módrol kell lemondanod, a saját jövőd és az ilyen tök rendes párod érdekébe, (akinek hangsúlyozom össze kéne tedd a két kezed, hogy ilyen birka türelmű, még egy ilyet nem találsz..)vagy maradsz örökre kiszolgáltatva gyerek, mert amíg ennyire kizsákmányolnak érzelmileg sosem nősz fel, igaz mindened meg lesz, csak életed meg boldogságod nem. Neked egy bajod van, hiába vagy évek száma szerint felnőtt, belül egy nagyon kicsike gyermek vagy, és az is maradsz, míg nem lépsz nem indulsz el az önállóság útján, vállalva, hogy sok kudarc és fájdalom csalódás ér majd, de megéri.Azonkívül, ha a saját szüleimhez időpontot kell kérnem, akkor miről beszélünk? Nemhogy ők tagadnának ki, én tagadnám le őket, szánalmas buta emberek, arra megvan az eszük, hogy szórakozzanak külön-külön, élik az életüket, de te ne éld..anyám, mik vannak manapság.De hogy a kérdésedre válaszoljak, akármennyi választ kapsz is itt, neked kell eléjük állni, ez a te csatád amit nem tudsz elkerülni, ha csak nem felégetve mindent magad után leléptek.
2010. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!