Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el ezt a...

Hogyan mondjam el ezt a szüleimnek, hogy baba lett a vége esküvő előtt? (bőv. Lennt. )

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a szüleim nagyon régimódi gondolkodású emberek. Ez alatt azt értem: hogy házasság után van szex. Valószínű azért ilyenek, mert igen jómódúak, és a társasági körük is hasonlóan gondolkodik. Egyszerűen ebben a világban élnek, nem haladnak a korral. Szóval, 22 éves vagyok. 4 éve van udvarlóm. A párom fél éve megkérte a kezem. A szüleim úgy tartják, hogy ne válással végződjön, éljünk együtt egy évet, persze testi kapcsolat nélkül, és nézzük meg, mi hogy működik. Sajnos a testi kapcsolat kihagyása nem sikerült. Én már nem úgy gondolkodom ahogy ők, hiába tudom, hogy ez nekik fontos lett volna. Imádom a párom, eddig is elfogadta a rigojáikat, azaz, 26 éves létére csak hétvégente mehettünk el, akkor is csak pár órára. Lopott csókok és egyebek. Míg iskolába jártam a szüleim semmit sem engedtek. Így mikor megengedték, hogy összeköltözzünk, nagyon szabadnak éreztem magam. Úgy voltam vele, a szüleimnek nem kell tudniuk mikor voltam elsőre úgy a párommal. De sajnos becsúszott a pici. 6 hetes terhes vagyok, viszont a szüleim ezt nem fogadnák el. Április elejére van kitűzve az esküvőnk, már hellyel-közzel szervezik. Viszont akkora nagy hasam lenne. A szüleim így nem engednék, hogy oltár elé álljak. A terhességem sem tudom, hogy fogják fogadni. Eddig a nagynénémnek mondtam el, de csak egy pofonnal tudta jutalmazni, és avval, hogy csak várjam meg, mit kapok a szüleimtől. Félek a vitától, a családi botránytól, de a családunkban fel sem merülhet az abortusz. :S
2010. okt. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
75%
Rettenetesen szomorú dolog hogy a szüleid pénzesek és ezt kihasználják arra hogy teljesen téged irányítsanak ,és parancsoljanak neked,mivel tudják hogy rájuk vagy szorulva!Nagyon csunya dolog,megérdemelnék hogy megszökj és soha többé ne lássanak téged!
2010. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj, itt senki nem arra válaszolt, hogy hogyan mond el. Állj anyukád-apukád elé és mondd meg, hogy "anya-apa nagyszülők lesztek". Nincs mit csinálj. ezen nem tudsz már változtatni és minél több idő telik el, annál rosszabb lesz elmondani.

Én nem tudom, mire való ez, hogy esküvő előtt no szex, pláne összeköltözéssel, ugyan már!

Mondd el a szüleidnek, ha kezdetben "utálnak is érte" a gyerekük vagy, nem hinném, hogy nem támogatnának.

Ha nem támogatnak, legyetek a párod szüleinél egy ideig, aztán meglátjátok, kezdjetek neki spórolni.

Én 22 évesen nem aggódnék ezen, aggódnék ezen most, 2o évesen egyetemmel a nyakamban.


Amúgy gondolom nem védekeztetek, kellett volna:-S

Sajnos ezt nem változtathatod vissza, de nehogy már keserű szájízzel várd ezt a kis Pocaklakót:) Ő szeret titeket és biznyára alig várja, hogy Veletek legyen. Ha anyukádék nem támogatnak tojd le, rendeződnek majd a dolgok!

fel a fejjel. Mély levegő és őszinteség, lehetőleg még holnap!

2010. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
100%
Talán mutasd meg a szüleidnek ezt a linket,a válaszokkal együtt!
2010. okt. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nagyon jókat írtak már a többiek,én két dologgal tudok rátromfolni.

17 voltam,mikor összejöttem a (most már) férjemmel.Ő akkor 32 volt,és kilépőben,egy évek óta nem jól működő házasságból,valamint háta mögött 3 gyerekkel.Odaálltunk a szüleim elé(hozzáteszem,fehérek vagyunk...mielőtt még másra gondolnátok),hogy nemsokára befejezem a 11,.-iket,és szeretjük egymást.Segítsenek nekünk elindulni ezen a rögös úton,mert megtaláltuk egymásban az igazit.A szüleim reakciója erre az volt,hogy a páromat elkergették,engem megpofoztak,és eltiltottak.Mivel egy zenekarban jöttünk össze,és dolgoztunk,ettől nem tiltottak el,de minden percemmel el kellett számolnom,mert nem lehettünk együtt ugye semmilyen módon.Áprilisban álltunk a szüleim elé,szeptemberben a 1

2010. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mond el? Először is, mindenképp nyugodtan, mert mint írod, megtartod a babát, a stressz meg nagyon árt neki. Szóval, csak akkor, ha felkészültél, mit hogyan fogsz mondani. Üljetek le, kérd meg, hallgassanak végig, aztán állj fel, és mond el nyíltan, hogy te így látod jónak, ha nem támogatnak, elveszítenek, mert nem ez az amire szükséged van, még ha ők ezt így gondolják is.Amikor a középső lányom szültem, össszevoltunk rakva az abortuszosokkal.14(!)-16(!) éves kislányos, autók hátsó ülésein, discókban belőve berúgva estek ("véletlen")teherbe...a legtöbb azt sem tudta kitől. Sajnos ezt többször volt alkalmam megtapasztalni, manapság ez a korosztály jár abortuszra a fent említett okok miatt.Ez a szégyen, nem 22 évesen négy éve tartó kapcsolatban terhesnek lenni.Legyél büszke, és boldog, és kiegyensúlyozott!!! A világ legszebb dolgát fogod át/és megélni, és ezt mondd el a szüleidnek is, lássák rajtad , hogy határozott vagy.Nem utolsó sorban: a szüleid hány évesek, és mikor szexeltek először? és egymással?...ezeket megkérdezném,ha nagyon ágálnak ellenetek...
2010. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi,de elküldte vmiért... folytataom


-...a 18.-ik szülinapom előtt 13 nappal nem bírtuk tovább,és mindketten kiléptünk a számunkra gyötrelmes háttérből.Ez volt kerek 10 éve,és egy csodálatos kapcsolatban élünk együtt.

Én azt csinálnám amit már többen is leírtak:"Apu,Anyu,terhes felnőtt nő vagyok.2 választásotok van,vagy szerveztek egy gyors esküvőt,vagy nagy pocakkal állok az oltár elé.A 21.ik században élünk,nem az őskorban,megesik az ilyen felnőtt embereknél."ha fenyegetőznek,akkor fenyegess vissza te is azzal,hogy akkor viszlát,és nem látnak többet.Ha nekik tényleg fontos a látszat,ezt nem engedhetik meg maguknak.

A másik:Sajnos a babaprojektünk már nem működik olyan sikeresen,mint a házasságunk,hétfőn volt immár 2.szor méhen kívüli terhességből fakadó életmentő műtétem,és mivel mind a 2 petevezetőm sérült,ezért meddő lettem,az egyiket ki is vették,a másik, pedig az előző kürtterhesség miatt lezáródott,és nem jut át rajta a spermium.Tehát csak lombikkal lehetek terhes talán.

Ezzel kapcsolatban pedig ha sziklaszilárdnak érzed a kapcsolatod,ne habozz,tartsd meg a babát!Sok sikert kívánok:Egy sorstárs

2010. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, én csak olyan párnál tudom elképzelni a szex nélküli életet, ahol impotens a férfi, vagy beteg a nő. Abnormális felfogásúak a szüleid, az anyagi, erkölcsi zsarolásuk pedig oda juttatott téged is, hogy nem tudsz felnőni, önállósodni, normálisan gondolkozni, élni.

Az kész csoda, hogy akad olyan férfi manapság, aki képes együtt élni egy olyan nővel, aki ennyire retteg, függ a szüleitől a Te korodban, Már az is óriási hiba volt, hogy látszatra elfogadtátok a szüleid álszent, álerkölcsös feltételeit. Felnőtt ember nem hagyja magát zsarolni, megfélemlíteni. Hogyan akarsz így felelősségteljes szülő lenni, ha még Te is rettegsz a saját szüleidtől!

Nincs más megoldás, mint odaállni a PÁRODDAL EGYÜTT a szüleid elé és normális hangnemben közölni velük a tényeket. A párod mindenképpen legyen ott veled, mert ha tényleg ennyire fanatikusak, beteg gondolkodásúak a szüleid, legyen, aki megvédjen. Ha megpróbálnak kezet emelni rád, vagy megpróbálnak rád bármiféle nyomást gyakorolni, azonnal ott kell őket hagyni.

Tanuld meg felvállalni a döntéseidet, a tetteidet és ne akarj egy életen át a szüleidtől rettegve, függve élni, mert úgy soha az életben nem lesz normális életed.

2010. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kérdező, nem irigyellek. Én nem fogok finomkodni, szerintem te is jócskán hibás vagy abban, hogy így alakult a helyzeted. A családodnak érdekes felfogása van, és nem csodálom hogy féltél tőlük, de már nem vagy gyerek. Mi ez, hogy mindent ők szabnak meg? Én a helyedben egészen egyszerűen leszarnám hogy mit akarnak. Nem rendelkezhetnek a te életedről. De ha már elvárod a támogatásukat, és hogy hozzájuss a pénzükhöz, akkor betarthattad volna amit kértek... Legalábbis annyi eszed lehetett volna 22 évesen, hogy elolvasod a fogamzásgátló tájékoztatóját...

De hogy a kérdésre is válaszoljak, talán írhatnál nekik egy levelet. Leírhatod hogy teherbe estél, és hogy nagyon szereted őket, és tudod hogy nekik ez mekkora csalódás, de mindenki követ el hibákat, de ugyanakkor boldog is vagy, és szeretettel várod a kisbabádat, blablabla.... Így nem ütnek meg hirtelen felindulásból, lesz idejük lenyugodni és átgondolni a dolgokat. Ha meg rinyálnak, hát szard le őket, és kezdj új életet! A SAJÁTODAT!

2010. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
75%
ez nem piskóta. én mindenképp megpróbálnék velük beszélni, de azért a bejárati ajtót hagyd nyitva. bízzunk benne, hogy megértik a dolgot. én úgy kezdeném mindenképp, hogy megpróbálnám megértetni velük, hogy nagyon tiszteled őket, az életfelfogásukat, de te nem így gondolod. igaz az, hogy ha nászéjszakán derül ki, hogy passzoltok-e, vagy megcsalás, vagy válás lesz a vége. aztán mondd el, hogy kísérletezés közben sajnos becsúszott egy baba. itt jön majd el a pillanat, hogy anyud szívrohamot fog kapni, apud meg a puskáért szalad, de te tarts ki az elveid mellett. remélem nem így lesz, hátha azért kicsit modernebb felfogásúak, én bízom benne. ha mégsem, akkor fog jól jönni a nyitott ajtó. ha rosszul sülne el, akkor se ess pánikba, kelj egybe a pároddal, szüld meg a babát, és légy boldog, mert ez nem a szüleid dolga, hanem a te döntésed, és csak is a tiéd:) majd megbékélnek. hidd el:) sok sikert!
2010. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
85%
igen,mindenkepp aparoddal menj..de fe is hivhtod oket telefonon! es ha kiakadnak,akkor megmondod hogy ezennel mindennemu kapcsolatot szeretnel megszakitani veluk,amig le nem higgadnak,es lerakod a telefont... ne legyel mar ilyen gyava... sok sikert!! drukkolok!!
2010. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!