Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes időről időre vérig...

Érdemes időről időre vérig sérteni embereket csak hogy a saját életükkel foglalkozzanak?

Figyelt kérdés
Már másfél éve egyedül élek távol a szülővárosomtól ahová rengeteg traumatikus emlék fűződik. Nagyanyámtól kaptam egy sms-t hogy "Nemjoottnekedmiertnemjosszhaza" Így egyben, én pedig durván kiosztottam hogy ne mondja meg mi jó nekem meg mi nem. Azóta nem is keresnek és hidegen hagy. A barátnő téma is iszonyat idegesítő ha valaki felhozza és nem tud leamadni róla, akkor rögtön megszakítom a beszélgetést. Van elég bajom ezek nélkül is. 23f
2023. aug. 19. 00:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Az asszertív kommunikációt tanuld meg, az agresszív kiosztást hagyd abba, mert csak téged minősít. Ha egy 23 éves fiatalember durván kiosztja a saját 60-70 pluszos nagymamáját, ott bajok vannak. A kulcs, hogy ha kérdőre vonnak, nem szabad magyarázkodni, se szépen, se durván. Vissza kell terelni őket a saját területükre. "Kedves, hogy aggódsz értem, de felnőtt vagyok, tudom, hogy mi a jó nekem." "Erről a témáról nem akarok beszélni, mert rám tartozik." Stb. És ezeket szépen, türelmesen ismételgetni kell, amíg meg nem unja. Vagy ilyenkor mindig sürgős dolgod támad és lelépsz.
2023. aug. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%

Az,hogy egybe írta az egész mondatot miért is fontos információ?

Egyébként vissza hívtad,hogy ki oszd,ahelyett,hogy megkérdezd miújság vele? Megnyugtasd,hogy veled minden rendben van?

2023. aug. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

"Az,hogy egybe írta az egész mondatot miért is fontos információ?"


Mert azt akarja vele jelezni, hogy a nagymama értelmi képességei igen alacsonyak szerinte, pedig inkább csodálni kellene a valószínűleg 70+ nagymamát, hogy tud smst írni.

2023. aug. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Tipikus.

Kommunikálni nem tudsz, ha kellemetlen a téma, elrohansz, homokba dugod a fejed, de elvárod, hogy mindenki megértsen

Te vagy a marha önálló, akit senki nem érdekel, de még azt is idejössz véleményeztetni, hogy mit mondj.

Szerintem húzz el egy pszichológushoz

2023. aug. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem vérig sérteni kell, hanem ignorálni. Ennyire egyszerű.
2023. aug. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

Senkit nem kell sértegetni, sőt! Mielőtt bármilyen válaszlépést teszek, amikor valami vélt sérelem ér, megállok, elszámolok 10-ig és megpróbálok bele helyezkedni a másik ember nézőpontjába. (Nyilván nem bárki esetében, de ha egy szerettemről, rokonomról van szó, akkor igen.) És megnézem, hogy ő mi miatt tette, amit tett és visszakérdezek magamnak, hogy "biztos, hogy ez akkora baj, hogy nekem, egyből hormontúltengésesen fel kelljen háborodni rajta????" Aztán az esetek 99%-ában kiderül, hogy egy családtag egyáltalán nem akart rosszat, maximum az ő szemüvegén keresztül nézve tett egy javaslatot. Aztán ha úgy érzem, hogy mégsem szívlelem meg, mégsem az én utam, akkor megköszönöm, és a határaimat meghúzva határozottan, de udvariasan nemet mondok.

Sokkal nagyobb emberi nagyság, mint ezek a hormonzavaros fiatalos hévből jövő érzelmi durcik és háborgások. A határainkat pedig meg lehet húzni arrogancia nélkül is.

2023. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen emberek szokták életük végéig ostorozni magukat, miután az agyonszidott szerettük meghal.
2023. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%
Ha valaki traumatizált az életben, azután a franc se fog sírni. Miért sírnék utána? Azért, mert rendszeresen bántott?
2023. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem bántotta ezt senki, csak tipikus új generációs fiatal. Azt is zaklatásnak veszi, ha ráköszönnek.
2023. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
16-os, meglehetősen lepontozott válaszomban mi nem jó? Mi nem korrekt? Mi helytelen? Komolyan érdekel.
2023. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!