Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a "házifeleségek...

Mit gondoltok a "házifeleségekről" ("housewife"), azaz nem dolgoznak?

Figyelt kérdés

Nem életében dolgozott az egyik ismerősöm.


gyereket szült - egyet meg még egyet, végül úgy lett 15 évig otthon volt, élete során pluszban kettővel megfejelte 10 év különbséggel.


Több férfi tartotta el az évek során, különböző támogatásokkal, segélyek. Okoskodó, és flegma egyben ráadásul.


Semmihez nem ért, tapasztalat, semmi és semmi. Miért kell ilyennek lenni??


2023. aug. 25. 12:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
0%

#17


Arra, hogy a férje jól keres, és a nő nem dolgozik, és a férje adókedvezményt kap.


Ha jól tudom egyik szülő veheti igénybe.


Vagy rosszul tudom?

2023. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 anonim ***** válasza:
83%
Hat ha egyedül keresnék annyit mint ketten engem nem zavarna ha nem dolgozna a feleségem
2023. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 anonim ***** válasza:
70%
Felelőtlen. Csak magával és a gyerekeivel szúr ki.
2023. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 anonim ***** válasza:
64%

21


ÉS???? A férj dolgozik

2023. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a gyereknevelés meg a házimunka is munka, és egyébként is csak a párra tartozik, hogy hogyan osztják el a feladatokat. De ilyen esetben az anyagiakat alaposan meg kell beszélni.


Arra is föl lehet készülni, hogy ha a pénzkereső szülővel valami történik (mert adott esetben az apa is lehet háztartásbeli) akkor mi lesz. Nyilván életbiztosítást kell kötni, vagy megfelelően nagy megtakarítás kell, meg az otthon maradó félnek nem árt, ha azért van valami piacképes végzettsége a tarsolyában. Ugyanez vonatkozik az otthon maradó fél időskori megélhetésére, hiszen nyugdíjat sem fog kapni alapból.

2023. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
89%

"Amúgy a kérdés miért ú?olyan tört magyarsággal van megfogalmazva, mintha azt az indiai munkatársam tette volna fel?"


Szerintem az eddigi troll kérdezőket lecserélték olcsóbb filippínókra :D

2023. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
22%

#24


Persze.

Csak más is tanult, aki dolgozik, és ő nem kap semmiféle kedvezményt, és ezt a, pénzt olyan egyén élvezi, aki nem dolgozik.


Szerinted ez igazságos?

Mert szerintem nem!

2023. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
18%
21 te nagyon hülye vagy :D az adókedvezményt akkor is kapnák ha a nő dolgozna, ez ettől teljesen független :D nem a nő kapja hanem a férj
2023. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
27%

#28


Értem én


De miért pénzel az állam olyan embereket, akik nem dolgoznak?


Aki meg dolgozik nem bír megélni.


Más dolgozik gyerek mellett is!

2023. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 anonim ***** válasza:
26%

#28


Inkább adják olyanoknak ezt a pénzt, akik dolgoznak, mégis nehezen élnek meg.


Ne egy olyan nőnek, aki jól házasodotz és gyerekvállalás címszóval nem akar dolgozni.


Ezzel, mint írtam, nincs bajom, magánügy.


Ha apuka elvált, egyedülálló lenne, nem lenne semmi gond, ha kedvezményt kap, mert egyedülálló szülőként nehezebb.


A kedvezményt a gyerekre kellene adni, nem kitartott nőkre.

2023. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!