Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a "házifeleségek...

Mit gondoltok a "házifeleségekről" ("housewife"), azaz nem dolgoznak?

Figyelt kérdés

Nem életében dolgozott az egyik ismerősöm.


gyereket szült - egyet meg még egyet, végül úgy lett 15 évig otthon volt, élete során pluszban kettővel megfejelte 10 év különbséggel.


Több férfi tartotta el az évek során, különböző támogatásokkal, segélyek. Okoskodó, és flegma egyben ráadásul.


Semmihez nem ért, tapasztalat, semmi és semmi. Miért kell ilyennek lenni??


2023. aug. 25. 12:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
89%

Édesanyám háztartásbeli, és a világ legjobb dolga nekem. Megvan már a nyugdíjhoz szükséges húsz éve, apukám keres és én is. Így ő intézi a gyerekeimet. Anyagilag nekünk sokkal jobb, nem kell küzdenem a munkahellyel meg a gyerektáppénzzel. És az valószínűtlen hogy egy többkeresős családban hirtelen mindenki meghal vagy lerokkan.


Nyilván más, ha egy házaspárnál csak az egyik fél keres és közel távol nincs senki, aki legyen egy másik háttérnek.


Egy dolgot viszont észrevettem, mert van jó néhány háztartásbeli ismerősöm. A htbk között indokolatlanul sokat vannak, akik az életükben tényleg egy büdös percet nem dolgoztak, de rendkívül stabil véleményük van a munkával kapcsolatban, mint munkahelyek, kereset, béalku, főnökök és munkatársak viszonya, stb. Azon mindig jót szórakozom, ahogy ő fejtik a véleményüket:-)

2023. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
76%
Irigylem őket: én is el tudnám tölteni az időmet a háztartásban, például lenne alkalmam süteményekkel úgy kísérletezni, ahogy most nincs, de sajnos ha nem dolgozom, nincs pénzem, amiből fenntarthatom magamat. Pedig piszokul utálom az egészet.
2023. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
73%

Már megint te? Miért nem tanulsz meg helyesen írni a provokáló kérdések kiírása helyett?


Egy másik kérdésed: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2023. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
13%
Úgy néz ki.
2023. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
71%

Nem tartozik rám, nem érdekel. Maximum saját magának tud ártani ezzel a kiszolgáltatottsággal, de joga van hozzá, megteheti. Én nem élnék így.

Ha meg valakinek nem tetszik a személyisége, azzal nem állok szóba. Akkor se, ha főállásban dolgozik, nekem ez semmihez se szempont.

2023. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
39%
Dehat miert jobb, ha elveszi mas elol a munkat, elcseszi valahol az egesz napjat, ha nem muszaj?
2023. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
56%
#31: De azért valljuk be, a ti kategóriátok a ritka madár, nem sok család engedheti meg magának, hogy az állammal eltartat egy bejárónőt és több kereső tudja biztosítani így a stabil anyagi hátteret is párhuzamosan.
2023. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
20%

"...az állammal eltartat egy bejárónőt..."


Ugyan nem a 31. vagyok, de erdekelne, hogy pontosan honnan veszed ezt a baromságot?


Faxan próbálod ledegradalni a valaszado anyját, plusz vagy olyan sötét, hogy még az értelmező olvasas se megy. Nem nyugdíjas az anyja, semmit nem tart el rajta az állam. Nyugdíjba 40 ledolgozott év után mehetne, a 20 év akkor lesz majd lényeges, ha elerte a nyugdijkorhatart, mert annyi a minimum ami szükséges a ynugdijhoz. A férj tartja el, meg q gyereke, akiknek így jó. Süt belőled az irigység

2023. aug. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
21%

#38


Ha anyuka azért van otthon, hogy takarítson, főzzön, kvázi egy bejárónő.


Még más felesége ezt munka mellett megcsinálja, és ő is vagy kap adókedvezményt, vagy nem, ha nincs gyereke.


Más pedig fizethet egy bejárónőt, vagy maga végezheti ezeket, munka mellett.


Ez nem irigység, hanem tény.

Engem pl totál nem zavar, ha nem dolgozik valaki.

De ha már nyomatjuk ezt a nagy munkaalapú társadalom baromságot, és, hogy az állam a dolgozó embereket támogatja, akkor ez így nem hiteles!

2023. aug. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
68%
#38: "Megvan már a nyugdíjhoz szükséges húsz éve" Nincs senki ledegradálva, pont az a lényeg, hogy ők az átlagnál messze jobban élnek. A kérdésben részletezett problémasokkal inkább azokra vonatkozott, ahol egyetlen keresetből kell megélnie az egész családnak annak minden kockázatával. A kérdező családja messze jobb helyzetben van, van egy kereső nagyszülő, van 2 kereső szülő (az apáról nem esik szó, de ha más nem gyerektartást fizet)
2023. aug. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!