Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a családomnak miből...

Elmondjam a családomnak miből élek?

Figyelt kérdés

Több mint másfél évvel ezelőtt ismerkedtem meg a párommal szinte azonnal hozzá is költöztem de csak az összeköltözés után derültek ki róla dolgok.

Mind a kettőnknek van normális állása igaz az enyém nem sokat fizet és mellette tanulok amit fizetek, és rendszeresen a szüleimet is segítem de nem tudják, hogy miből vagyis valamit sejtenek.

Az igazság az, hogy a párom előttem egyedül de tartalmat gyártott egy bizonyos felnőtt oldalra ezt elmondta nekem és először én haza akartam költözni de megbeszéltük végül a dolgokat miért teszi. Ő is segíti az anyját egyébként.

Most az van, hogy bár nem látszik az arcom de közösen gyártunk tartalmat erre a felnőtt oldalra. Kicsit szégyenlem amit teszek de a szüleim mind a ketten rokkantnyugdíjasak és a testvéreim közül csak én segítem őket.

Szerintem sejtik valami másból adok nekik pénzt mert kérdezgetik miből van ennyi.

Elmondjam nekik?

Nagyon szégyenlem előttük amit teszek.

Tudom sokan elitélnek miatta de igazából én sem akarom örökké ezt csinálni.



2023. aug. 30. 18:48
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem mi a szégyellni való ezen. Ja az, hogy ok nélkül szégyellsz dolgokat? Hát menj pszichológushoz miatta aztán annyi.
2023. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
77%

Ne csinálj belőle problémát!!!

Semmilyen bűncselekményt nem követsz el.

Erkölcsileg lehet kifogásokat találni, de a pároddal csinálod a felvilágosító munkát! Nyugi, nincs ezzel semmi gond!

Ne mond el, mert a reakciójuk kiszámíthatatlan.

Én is a testemmel kerestem meg a diplomám árát, és köszönöm, nagyon jól elvagyok, és nem bántam meg! Ma már nem vagyok rászorulva, mert magas beosztásban dolgozom egy multinál, és jól megfizetnek.

2023. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
79%
Felesleges elmondnai.
2023. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

32

Erkölcsileg persze, hogy kifogásolható.

Olyan dolgokat teszek videókon kèpeken ami csak a páromra és rám tartozna. Megbeszéltük, hogy nem sokáig fogjuk csinálni a tanulmányaink után befejezzük, vagy még előtte.

Nem így neveltek a szüleim, tudom nekik ez egy csalódás lesz ha kiderül. A párom nekem az első és nagyon kedvelik de mind a kettőnket megutálnak majd. Viszont én attól tartok, hogy a további támogatást sem fogadják el.

2023. aug. 30. 22:07
 35/55 Darius- ***** válasza:
21%
Én is csináltam és akkor mi van ? Igaz én nem neten. Nem kényszerítel senkit, hogy igényeljen, mindenki jól jár végül. Mondd el nekik.
2023. aug. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
66%

Eleve nem kellett volna támogatnod őket, azzal is bőven segítetted volna őket, ha a tanuló, elvileg diákmunkából élő gyerekükre nincs többet gondjuk. Nem egy diáknak a dolga az, hogy megteremtse azt, amit két felnőtt, keresőképes, családot alapított ember nem képes...Persze, hogy gyanakodnak, és féltenek, hogy olyasmire adtad a fejed, amiből később bajod lehet.

Ne mondd el, nem kell tudniuk, és ha firtatják, akkor meg kell mondani, hogy vagy elfogadják a pénz, és kuss, vagy nem kell elfogadni. Felnőtt ember vagy, velük ellentétben megoldod az életedet, és nem kell mindenről beszámolnod, amihez semmi közük. Internetes munka. Pont.

Azzal meg ne áltasd magadat, hogy "Nem ebből akarok élni hanem majd abból aminek épp tanulok de mindegy." - vajon milyen munkával fogsz te annyit keresni, ami übereli azt, hogy most egyszerűen és kevés idő és energiabefektetéssel hozod ugyanezt az anyagi színvonalat? Majd az egész napos robot és meghunyászkodások, bedolgozás, és kezdő fizetés jobban fog motiválni, mint az, hogy most tanulás mellett is úgy élhetsz "abból", amire nem vagy büszke? Ugyan már...

2023. aug. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
77%

Ki fog derül elöbb utóbb ,azért kézdtek gyanakodni mert ki tudtad fizetni egybe egy nagyobb tartozásukat,mikor tudják nem kereshetsz annyit rendes munkádal tanulás mellett.

Szüleid nem hülyék össze tudják rakni fejben dolgokat hogy itt valami nem kerek. Akkár el is mondhatod hogy mit csinálsz.

Párod szülei meg vagy már tudják miböl él fiúk ha nem most kezdte vagy nem érdekli annyira.

2023. aug. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
34%

Nyugodtan csinald. Nem latszik az arvod,nem tudjsk radbizonyitani.

Ne mondd el nekik. Semmi kozuk hozza.

Zsenialis vagy.

2023. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet azzal, hogy nem kellett volna támogatnom őket.

Két rokkantnyugdíjasról van szó, amíg nem voltak betegek mozgásukban korlátozottak dolgoztak , a mostani állapotukról nem ők tehetnek.

Őszintén azért érzem, hogy amit teszünk olykor megalázó és szégyellni való ezért hagynánk abba mert már mind a kettőnk számára teher amit teszünk.

Főleg az, hogy titkolózni kell.

2023. aug. 31. 08:17
 40/55 anonim ***** válasza:
73%

Két rokkantnyugdíjasról van szó, amíg nem voltak betegek mozgásukban korlátozottak dolgoztak , a mostani állapotukról nem ők tehetnek.


Ez vicces .) Akkor sem a diák dolga őket támogatni, diákkeresetből. Két felelősségteljes felnőtt ember pont attól felnőtt és felelősségteljes, hogy kalkulál bizonyos életeseményekkel, biztosítással, passzív jövedelemmel, stb. és úgy vág bele a családalapításba, meg éli az életét, hogy legyen b-terv, és nem az, hogy a k.rválkodással pénzt kereső, még az iskoláit se befejező gyerekre legyenek szorulva. Ha nekik nem ment, ugyan miért csodálkozol azon, hogy rohadtul izgatja a fantáziájukat, hogy ti mégis miből tudtok magatokon kívül két családot tolni... nyilván nem teljesen hülyék, tisztában vannak vele, hogy vagy bűnözésből, vagy valami nagyon nem tisztességesből :S Bár, láthatóan a gondolkodás, tervezés, előrelátás és felelősségvállalás nem divat nálatok, hiszen belőled is mi lett...az internet nem felejt. Az, hogy úgy gondolod, hogy nem vagytok felismerhetőek...szerinted, most. Majd ha egyszer egy következő párod felismeri az egyedi dolgaidat, mert valami jóakaró elé tárja...ne azzal nyugtasd a lelkedet, hogy bárkinek is elmondod, miből élsz, mert amiről rajtad kívül más is tud, az nem titok, és mint ilyen, Murphy, hogy ki is fog derülni. Nekem is volt olyan csoporttársam az egyetemen, aki nem mondta ki, de elég volt beszélgetni vele, hogy miként él, átlátni, hogy mire telik neki, stb. tök egyértelművé tette, hogy ún. "sugarbaby", meg is volt mindenkinek a véleménye róla, csak szimplán k---vaként. Szóval ne gondold, hogy azért, mert most jó öltetnek tűnik, és szégyellitek is, nem fog elkísérni egy életen át, és ne lennének következményei. Rossz ember előtt jön rád az őszinteségi roham, nem tudhatod, hogy ki hogyan reagál, és már romokban is az életed, és szerintem ezt te is tudod, azért is szégyelled magad ennyire.

2023. aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!