Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élő szülők! Ti sem...

Külön élő szülők! Ti sem szívesen engeditek a kiskorú gyereketeket a masik szülőhöz, ha annak már van új párkapcsolata?

Figyelt kérdés

2023. szept. 5. 11:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
95%
7: hát a gyereknek ha jól esik akkor szuper, de ez már féltékenység amit nálad tapasztalatok az eddig leírtak alapján.Tudom, erről nem te tehetsz, de mégis valahogyan, erősebbnek kell lenned mint ez a szúró érzés, ne a gyermeknek legyen az.
2023. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk úgy volt, hogy amikor az exférjemnek komollyá vált a kapcsolata az új párjával, akkor áthívtak engem és bemutatott minket egymásnak. Beszélgettünk, kicsit megismertük egymást és mivel szimpatikus nekem a nő, és a gyerek is megkedvelte, így szívesen engedem oda.

Persze, nekem se esik jól, amikor azt mondja a gyerek, hogy ezt, vagy azt jobban főzi, vagy süti az a nő, mint én, de próbálom nem éreztetni a gyerekkel. Inkább megpróbálok annak örülni, hogy jól érezte magát és szívesen mesél az élményeiről.

2023. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 A kérdező kommentje:
Csak sajnos a gyerek látja, hogy én nem örülök annak, hogy jól érzi magát az új nővel. Félek, hogy túlságosan megszereti. Szeretheti úgy mint az igazi anyját szerintetek? Hazudni nem akarok neki, mert nem akarom, hogy az apját megútálja, de hogyan tarthatnám távol a nőcskétől?
2023. szept. 5. 12:19
 14/84 anonim ***** válasza:
97%

Ha ilyen utálatos, áskálódó, megkeseredett anya leszel, akkor igen, szeretheti majd jobban azt a vidám, gondtalan, vele kedves nőcskét, mint téged, aki csak bűntudatot keltesz bennem, mert kedvel valakit, aki jól bánik veled.


Még most vegyél erőt magadon, és változtass, legyél normális anya. Tàvol tartani úgysem tudod tőle.

2023. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 A kérdező kommentje:
De ha a gyereknek azt mondanám, hogy a nő tehet arról, hogy apa és anya nem békült ki, akkor elérhetem nála, hogy elgondolkozzon rajta, hogy az a nő gonosz és rossz? Kérlek ne bántsatok, de felemészt az egész.
2023. szept. 5. 12:25
 16/84 anonim ***** válasza:
98%

Te hülye vagy?


A gyereked nemsokára felnő, és teljesen másképp fog gondolkodni, mint amit te próbálsz belemagyarázni.

2023. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, sürgősen kérj szaksegítséget, mert a hozzáállásod mérgezi a te kapcsolatodat a gyerekkel és a gyerek kapcsolatát az apjával és az apa új párjával. Röviden: mindenkinek rossz most is és hosszú távon is. A saját és a gyereked érdekében is lépj.
2023. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
96%

Te nem vagy normális. Visszajut a gyerektől, hogy mit mondtál és el fogják neki mondani, hogy az nem igaz. A gyerek meg nem hülye, nem a legjobb megalapozása a jó szülő-gyermek kapcsolatnak, ha a gyerek hazugságon kapja az anyját.

Kicsit gondolkodj el: neked milyen érzés lenne, ha bepasiztál volna és erre apuka fogta volna a gyereket és elviszi, mert nehogy már az anyja új párjával legyen.

Nem irigykedni és gonoszkodni kell, meg hazudni a gyereknek (ez a legnagyobb baj, hogy egyáltalán megfordult a fejedben). Jót kirándultak? Menj te is a gyerekkel kirándulni. Csinálj vele programot, ahol jól érzi magát. Ha ilyen besavanyodott, korlátozó "anya" maradsz, a gyerek az első adandó alkalommal le fog lépni. És akkor meg is fogod érdemelni.

2023. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 A kérdező kommentje:
De honnan tudná meg, hogy hazudok? Azt mondta még régebben, hogy mindent elhisz nekem.
2023. szept. 5. 12:34
 20/84 anonim ***** válasza:
97%

De miért akarod a saját gyereked kitenni egy ekkora érzelmi stressznek a saját frusztrációd miatt?

Nem a gyereknél kéne elérni, hogy elgondolkozzon, hanem saját magadnál. És ezt nem bántásból írom!

2023. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!