Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élő szülők! Ti sem...

Külön élő szülők! Ti sem szívesen engeditek a kiskorú gyereketeket a masik szülőhöz, ha annak már van új párkapcsolata?

Figyelt kérdés

2023. szept. 5. 11:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, hogy nem is érintett vagyok (bár még lehetek) és úgy reagálok.


Kérdező, ez nagyon inkorrekt viselkedés a részedről, és akkor vedd úgy, hogy elszámoltam magamban húszig, hogy ne indulatból válaszoljak.

A gyereknek joga van az apjához (külön élő szülőjéhez) is.

Ha ti külön éltek (elváltatok), akkor természetes, hogy mindkettőtöknek joga van újra párkapcsolatot létesíteni. Normális esetben nem alkalmi dugásokra, hanem együtt élős, akár közös gyerekkel járó új családot alapítanotok.

Teljesen abszurd, hogy azt várnád a külön élő volt párodtól, hogy 10-15 éven át ne legyen komolyabb (együtt élős) párkapcsolata, mert különben akadályozni fogod a láthatást. Egyébként neked is lehetne és ettől még ugyanúgy ott lakna veled a gyereked.

Ha az én feleségem elválna tőlem és ilyen okkal (vagy bármilyen okkal) akadályozná a láthatást, azonnal jogi útra terelném az ügyet. Minden olyan esetet, amikor nincs pontosan betartva a bíróság által nekem biztosított láthatás, azonnal jelentenék a megfelelő helyen, és ügyvédre sem sajnálnám a pénzt, hogy a lehető leghatékonyabban legyen képviselve a láthatásra vonatkozó jogom - és a gyerekem joga, hogy láthasson engem.

A külön élő szülő amúgy is töredék annyi időt tölthet a gyerekével, mint az együtt élő szülő. Próbáld magad a másik fél helyébe képzelni! Hetente egy napot látnád a gyerekedet és azt is akadályozni akarná a volt férjed arra hivatkozva, hogy neked új párkapcsolatod lett. Te hogyan élnéd meg mindezt?

2023. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, semmi olyat ne tegyél ami nem hasznos de káros.
2023. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
93%
Igazából csak féltékeny (vagy inkább irigy) vagy, hogy az exed már talált valaki mást. Ha a gyerek jól érzi magát a barátnővel, mert ez a lényeg, akkor nincsen semmi gond, és te is erre fókuszálj. Majd egyszer neked is lesz valakid.
2023. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
96%

Ha vannak benned sérelmek azzal a gyermekednek ártasz, ő fogja a levét meginni. A gyermekednek gondolom szüksége van az anyjára és az apjára is. Örülnöd kéne ha jól érezte magát a másik szülőnél, és ott mindenki elfogadja. Mi szívesen engedjük el az apjához a gyermeket, akkor megy amikor

akar, nem szokott probléma lenni ebből. Tudom nem könnyű, de fel kell nőni a feladathoz.

2023. szept. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
95%

Ha jó anya lennél, örülnél neki, hogy van még valaki, aki szereti a gyerekedet.

Ezen sürgősen mélázz el, és esetleg menj el pszichológushoz.

2023. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 A kérdező kommentje:
21es kommentelő: de ha a gyerek ellenségessé vállna veled szemben, ugyanúgy akarnád, hogy veled legyen? Ha azt mondana pl egy nap többször, hogy nem akar veled lenni meg az új nőddel csak az anyjával?
2023. szept. 5. 12:44
 27/84 anonim ***** válasza:
91%
Te nem a férjem exnője vagy? Szintén egy áspiskígyó, amilyen te is vagy. Így marta el az apjától a nagylányát. A kisfiút MÉG nem sikerült.
2023. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
96%
Kirándulj te is a gyerekkel.
2023. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 A kérdező kommentje:
27 hogyan marta el?
2023. szept. 5. 12:56
 30/84 anonim ***** válasza:
93%
Ha mindkét gyereknek új kapcsolata lesz, a gyerek mehet az utcárat?
2023. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!