Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élő szülők! Ti sem...

Külön élő szülők! Ti sem szívesen engeditek a kiskorú gyereketeket a masik szülőhöz, ha annak már van új párkapcsolata?

Figyelt kérdés

2023. szept. 5. 11:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
96%
Na jó, szerintem te trollkodsz kérdező, nem lehetsz ennyire rosszindulatú és buta is egyszerre.
2023. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 A kérdező kommentje:
Én kértem, hogy ne bántsatok, de evidens, hogy egy név nélküli fórumon leírom a sztorit és a gondolataimat. Csak van még valaki hasonló helyzetben.
2023. szept. 5. 12:58
 33/84 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel a hozzáállással azt fogod te is elérni, mint a férjem exe. 4 éve nem tartjuk a kapcsolatot a lányával, mert a nő mindent megtett, hogy ellehetetlenítse a láthatásokat. Ha neked az kell, hogy a gyereked is apa nélkül nőljön fel, akkor hajrá.
2023. szept. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
96%

Szeretnél ötleteket, hogy a apja meg a nője ellen fordítsd a gyerekedet? Nem szégyelled magad?

Így marta el a nagylányt, ahogy te, ármánykodással. Annyi esze neki is, hogy ennyire futja a féltékenység mögül.

2023. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
96%
Az látszik, hogy sok benned a sérelem, az elfojtott düh, de erről nem a gyereked tehet! Pároddal hoztatok egy döntést, ő tovább lépett, baromi nehéz, de neked is ezt kell tenned! Minden jót!
2023. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
96%
#32: Te bántod saját magadat az ostobaságoddal. Mi csak szembesítünk a valósággal.
2023. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
94%

34 vagyok

Szintén ahogy 33-asnál.

2023. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 A kérdező kommentje:
33as és hány éves a nagylány?
2023. szept. 5. 13:01
 39/84 anonim ***** válasza:
82%

#21 vagyok, #26-ra reagálnék.


Akkor első kérdésem az lenne, miért nem akar velem lenni. Elmondanám neki, hogy szeretem, kedvét keresem, örömet akarok neki szerezni.

De ez nyilván nem azt jelenti, hogy mindent megengedek neki.

Az természetes, hogy akivel együtt él a gyerek, annak szabályokat kell felállítania és betartatnia. Ha heti egy nap későn fekszik le, vagy nem mos fogat evés után, az nem akkora gond, mintha a hét 6 napján történik ez meg. Tehát beszélnék neki arról is, hogy természetes, hogy énvelem több a konfliktusa emiatt. Ettől még én nem vagyok rosszabb szülője, még csak szigorúbb sem, hanem ez a helyzetből adódik.

Ugyanakkor őszintén megkérdezném, mitől jobb a másik szülővel lenni. Ha pl. azt mondja, hogy vele változatos programokat csinálnak, akkor tőlem telhetően igyekeznék a velem töltött szabadnapokon én is ilyeneket csinálni. Nyilván van olyan, amiben nem tudnék velük versenyezni, azt más jellegű örömökkel próbálnám helyettesíteni, ami ott nincs.

Egyedül abba a versenybe nem szállnék bele, ha anyagiakkal akarnák "megvenni" a gyerekemet. Akkor inkább azt mondanám el neki, hogy az igazi értékek az életben nem a márkás cuccok, hanem a szeretetben együtt töltött idő, a bizalomteljes emberi kapcsolat.

Adott esetben az embernek lehet rossz véleménye a volt párjáról (nyilván nem véletlen ment tönkre a házasság), de ezen nem szabad, hogy változtasson az, ha a másik újra párra talál. Sőt, ha az új szerelemtől a másik fél esetleg megszelídül, kiegyensúlyozottabb lesz, még emez a szülő is jól járhat vele.

2023. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
92%
A barátom volt felesége a felnőtt, 25 éves gyereküket is manipulálja. Már több mint 20 éve, hogy elváltak, de még mindig meg van sértve. Nem miattam váltak el, én akkor még nem ismertem. A barátom mesélte, hogy mikor kicsi volt a gyerek, mindig akkorra szervezett neki valamilyen programot, amikor ő vitte volna kirándulni, nyaralni.
2023. szept. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!