Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozni apám eltitkolt...

Találkozni apám eltitkolt gyerekével? Rossz ötlet vagy beleférne egyszer?

Figyelt kérdés

A szüleimnek régebben volt egy rossz időszakuk a házasságukat illetően, apának akkor lett egy viszonya. A nő terhes lett, nem akarta elvetetni, de apa mondta akkor is, hogy nem akar tőle gyereket, neki már van családja, gyereke és nem fogja vele tartani a kapcsolatot (a tartásdíjat egy összegben fizette ki neki).


Ez így is lett, eltelt 16 év és a szüleim házasságának valahol kellett is ez a "pofon", mert azóta máshogy állnak egymáshoz, apa is máshogy áll a családunkhoz, teljes az összhang. Mikor a páromnak meséltem ezt, ő el sem hitte...


Lényeg a lényeg, hogy apát megkereste a gyerek még májusban, hogy szeretne találkozni vele, tartani a kapcsolatot. Apa mondta neki akkor is, hogy nem, ne haragudjon.

Utána megtalált engem, én is azon az állásponton voltam, mint apukám. Le is tiltottam az üzenetet követően mindenhonnan. Aztán most újra megtalált, új fiókkal és nagyon szeretne találkozni, látja, hogy én is Pesten élek és "ez nem lehet véletlen", legalább egyszer muszáj találkoznunk, neki az anyján kívül már senkije sincs, vele nem túl fényes a kapcsolata és jó lenne egy családtag.

De nekem ő nem a családtagom, nem ismerem, nem vagyok rá kíváncsi. Ezt így nem írtam le neki, nyilván, de ez az igazság.


Arra is gondoltam, hogy oké, egyszer találkozom vele, elmondom az én álláspontomat is, és kérem, hogy hagyjon békén engem is, a családomat is a következőkben. Párom azt mondja, ezt nem szabad, igenis tartsam távol magam tőle és eszembe ne jusson találkozni vele...

Sajnálom valahol, mert biztos nincs egy könnyű élete, de nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne...


2023. szept. 12. 10:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/367 anonim ***** válasza:
59%

De fogok rajtad röhögni apad halála után.


nincs az az ügyvéd, aki ki tudná semmizni, a testvéred ugyanolyan törvényes örökös az apátok után mint te.


Nem tudtak olyan megállapodást írni ami az öröklést kizárná. A gyerektartást le lehet tudni egy összegben, de az nem befolyásolja a törvényes öröklés rendjét

2023. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/367 Kései Sirató ***** válasza:
76%

Én biztosan találkozni akarnék egy ilyen közeli (vér szerinti) rokonnal, aki a féltestvérem és ha úgy alakul, hosszú távon is tartanám vele a kapcsolatot.


Ha nem akarsz , akkor ne találkozz, de akkor minek írtad ki a kérdést.


Apádra haragudhatsz egyedül ebben az ügyben. Annyira vagy a gyereke, amennyire ez az általad lenézett , házasságon kívüli gyereke is az, nem jobban, hanem pontosan ugyanúgy a génállományod felét apádtól örökölted, ahogyan ő is, és a vagyonán is osztoznotok kell. Ha életében mindent neked ajándékoz, a halála után akkor is oda kell adnod a féltesódnak az őt megillető részt. Legalább a törvény igazságos, ha már az apád nem is..

2023. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/367 A kérdező kommentje:

Lehet neki felőlem 10 is, csak engem hagyjanak békén, meg a családomat.

Az örökségemet pedig ez továbbra sem befolyásolja semmiben, de elég morbid erről beszélni, mikor anyukám 50 éves, apu meg 58, mind a ketten kitűnő egészségben.

2023. szept. 12. 11:48
 24/367 A kérdező kommentje:
21-es, igaz, semmi közöd hozzá, de tessék: apám tulajdonában még egy szakadt Suzuki sincs. Úgyhogy sok sikert az örökléshez utána bárkinek is! Befejezheted a kárörvendést, mert nincs min.
2023. szept. 12. 11:49
 25/367 anonim ***** válasza:
27%

Te ennyire buta vagy?

az örökségen osztoznod kell a testvéreddel. a törvény az törvény


Meg ha az apád még életében rad íratja a vagyonát, akkor is 10 évig ki kell fizetned a többi törvényes örököst

2023. szept. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/367 anonim ***** válasza:
56%

Csóri gyerek... Így ismeretlenül is sajnálom.


Csak egy pillanatra képzeld magad a helyébe, csak egyetlen pillanatra.


Az örökösödést semmilyen ügyvédi csapat meg nem változtathatja. Pont. Az a gyerek ugyanolyan örököse apádnak, mint te.


Hány, meg hány esetben derült ki, hogy apa milyen egy "szent" ember volt, miután meghalt! Úgy, hogy a nevükre sem kerül a házasságon kívüli gyerek, mégis mindennek a gyereknyi részét örökli, amit még megtámadni sem lehet.


Mióta világ a világ, ez előfordul.

2023. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/367 A kérdező kommentje:

Az apámra én már nem tudok haragudni.

Mint írtam, kellett ez valahol a családunknak, házasságuknak.


Előtte apa állandóan dolgozott, volt, hogy egy nap csak akkor láttam, ha az oviból hazafele megálltunk az irodájánál. Nem voltak családi nyaralások, közös hétvégék.

Mikor ez kiderült, változott minden. Azóta időt tölt velünk rendesen, mi vagyunk neki a legfontosabbak.

Csodálatos gyerekkorom volt a szüleimnek hála, és a mai napig is jó a kapcsolatunk, minden nap beszélünk, hétvégente együtt vagyunk, most is voltunk hármasban 2 hetet nyaralni.

2023. szept. 12. 11:53
 28/367 anonim ***** válasza:
66%

akkor csak meg szánalmasabb vagy te is apád is.

Az a kis szerencsétlen csak szeretné megismerni a családját


bar jobban járt, hogy nem fog ilyen szemét emberekkel megismerkedni

2023. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/367 anonim ***** válasza:
72%

A törvényt az ügyvédek sem írhatják felül. A köteles rész éppen azért létezik, hogy az az ártatlan gyerek ne legyen kiforgatva az örökségből, ha már apja nem volt neki. Ráadásul ha bizonyítani tudja, hogy ő keresett titeket, akkor még érdemtelenségre hivatkozva sem lehet kizárni.


Nagyon sokszor leírod, amit elvileg már eldöntöttél. Minket akarsz meggyőzni, vagy magadat? Nagyon félted a családi békét. Biztos, hogy stabil ez a béke? Nem lehet, hogy valójában nagyon törékeny, és ezért aggódsz?


Amúgy, ha nagyon zavar a gyerek, felhívhatod a figyelmét, hogy ha sokáig nem érti a nemet, az már zaklatás. Az ellen már tehetsz jogi lépéseket. Amúgy sajnálom szegényt. :(

2023. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/367 anonim ***** válasza:
81%

"Csodálatos gyerekkorom volt a szüleimnek hála"

Annak kis kölyöknek meg nem volt apja, hála a te csodalatosan g*ci apádnak.

2023. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!