Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülőt szentestére...

Egyedülálló szülőt szentestére meghívni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Ez az első olyan karácsonyunk feleségemmel ahol a kisfiunkkal töltjük a karácsonyt aki már lassan egy éves. Nagyon boldog vagyok , hogy végre már eljött ez az időszak is viszont érzelmi dillemában vagyok. Édesanyám egyedül tölti a szentestét hisz egyedülálló és nincs rajtunk kivűl senkije. Szívem szerint elhívám szentestére viszont ez biztos nem tetszene a feleségemnek , hogy első közös karácsony a gyerekkel és ő is jelen lenne. Valahol igaza is lenne ezt belátom én is viszont egyedül tölteni a szentestét borzalmas lehet.... Én sem tudonám teljesen élvezni így a szituációt. Ebben szeretnék kérni tanácsot kérni hogy legyen mindenkinek jó?



2023. szept. 16. 21:26
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
A hepciáskodás alatt sok mindent lehet érteni ez igaz, mondanék akkor egy konkrét példát erre. A balatonon voltunk nyaralni családdal ahová jöttek anyósék is és édesanyám is. Siófokra mentünk és amikor anyósék megérkeztek akkor hívtak minket hol parkoltak és menjünk oda mert ott van még szabad hely. Nyilván ezzel nincs is baj csak ezt a parkolót mi nem találtuk és mondtam a feleségemnek teljesen normális hangon , hogy nekünk miért kötelező oda parkolni ahová ők hisz nem is találjuk őket meg az uticélunk is közös. Találkozunk ott és kész aztán ő erre torka szakadtából elkezd kiabálni úgy , hogy szegény gyerek ordítva sírt a félelemtől. Szót szót követett feleségem és én köztem és édesanyám annyit mondott hogy nem kellett volna azért így kiabálnia hisz a gyerek is hogy megijjedt. Szóval ezután is jött egy veszekedés , hogy bele szól mindenbe,okoskodik stb stb Nem védeni akarom mert anyám , de ez szerintem nem beleszólás. Szóval a hepciáskodást így kell érteni
2023. szept. 16. 23:09
 22/46 A kérdező kommentje:
21/20 idén évvégén lesz nyúgdíjas, eddig mindig dolgozott szentestén és mindig mentünk hozzá másnap vagy harmadnap. Ugye eddig szenteste ez volt az elfoglaltsága meg a munka révén társaságba volt.
2023. szept. 16. 23:12
 23/46 anonim ***** válasza:
83%
Te vagy velük,te tudsz mérlegelni. Ha úgy látod jónak,hogy anyukád is kapjon egy kis társaságot,hogy ne egyedül töltse a szentestét,akkor hivd meg egy órára. Szerintem egy vacsora belefér,és a maradék időd màr hármasban tölthetitek.
2023. szept. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
74%

itt a nejed a hülye. Karácsony a szeretet ünnepe, nem? Legalább gyakorolhatja a nejed, mit is jelent ez...

Ha ráhagyod, papucs vagy, becsicskulsz, egész életedben ő fog egyre erőteljesebben irányítani.Én nem hagynám.

2023. szept. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
58%
Feleséged kibírhatná, hogy egyszer enged az elveiből mondjuk a kedvedért....
2023. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Milyen messze lakik? Ha nem messze, akkor elmehetsz hozzá a kicsivel (mondjuk a délutáni alvás utántól estig), így a feleséged is nyugodtan készülődhet.


Jól sejtem, hogy egyke vagy? Mert ha van testvéred, ő is karácsonyozhat anyukáddal.


Személy szerint én kedvelem az anyósomat, de nem szeretnék vele karácsonyozni. 24-én este csak a férjemmel és a gyerekeinkkel szeretnék lenni. Utána, másnaptól van számomra a családlátogatás ideje.


És elismerem, hogy nehéz helyzet, és egyszer akár lehet is kivételt tenni. Ha hosszú távon nincs más megoldás, akkor pedig a mi Szentesténket tenném másik napra, mondjuk 23-ára (szükség szerint szabadságot véve ki), és akkor 24-én lehetünk az anyósommal.

2023. szept. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
76%

Az a helyzet, hogy mi úgy nőttünk fel, hogy nem esett jól, ha volt a környezetünkben olyan, aki egyedül ünnepelt volna, és mindig hívtunk ilyeneket is - nem voltak feltétlenül rokonok. Én is szeretek a családommal lenni (egy gyerekünk van), de nekem a szüleim és a testvéreim is családtagok: a férjemnek meg az övéi. Tuti nem mondanék nekik nemet. Mindig arra gondolok, hogy egyszer mi leszünk az idős szülők, és milyen érzés lenne nemkívánatosnak lenni úgy, hogy egyszer ilyen közel éltünk egymáshoz.

Nálad az a nehéz, hogy ha a feleséged akarja, nagyon keserűvé teheti a karácsonyt.

És (tapasztalatból mondom) az nagyon kevés, hogy nem akarsz csonka családot. Illetve nem kevés, de önmagában az. Parterapia kellene…

2023. szept. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
83%

Elég gyorsan eljutott a kérdező a könnyes szemű első karácsonytól a diszfunkcionális házasságig.:-D jellemző.


Amúgy meghívnám. Nem csipem az anyósom, de nálunk most ugyanez a helyzet van, és jönni fog hozzánk és férjem tesójához. A karácsony a családok ünnepe, márpedig ő is a család része. Nem hiszek a nyálaskodó álságos karácsonyokban, ahol a gyerekek azt látják, hogy mi boldogan együtt ülünk, miközben a mamák/papák közül valamelyik meg egyedül ücsörög otthon. Mert én sem szeretném hogy később a gyerekeknek től természetes legyen, hogy én mondjuk özvegyen egyedül nézem a karácsonyfát.

2023. szept. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
93%

De ha a feleséged ilyen hülye és ennyire nem tudod kezelni, akkor miért vetted el és csináltál neki gyereket??

Te vetted el. Beszéld meg vele. Ennyi.

2023. szept. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim válasza:
90%
Mi is hasonló helyzetben vagyunk a férjemmel és az anyósommal, tavaly is átmentünk hozzá szentestére, idén is így lesz valószínűleg. Én is szívesebben lennék hármasban otthon, de a családért bevállalom.
2023. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!