Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülőt szentestére...

Egyedülálló szülőt szentestére meghívni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Ez az első olyan karácsonyunk feleségemmel ahol a kisfiunkkal töltjük a karácsonyt aki már lassan egy éves. Nagyon boldog vagyok , hogy végre már eljött ez az időszak is viszont érzelmi dillemában vagyok. Édesanyám egyedül tölti a szentestét hisz egyedülálló és nincs rajtunk kivűl senkije. Szívem szerint elhívám szentestére viszont ez biztos nem tetszene a feleségemnek , hogy első közös karácsony a gyerekkel és ő is jelen lenne. Valahol igaza is lenne ezt belátom én is viszont egyedül tölteni a szentestét borzalmas lehet.... Én sem tudonám teljesen élvezni így a szituációt. Ebben szeretnék kérni tanácsot kérni hogy legyen mindenkinek jó?



2023. szept. 16. 21:26
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
61%

Nem hívnám meg, nem azért, mert ktsg vagyok, hanem mert a Szenteste az a szűk családunké.


De ez vonatkozik a SAJÁT apámra is. Napközben átmegyünk, a 24-ei ebéd az mindig közös (évente hol az egyik nagyszülőnél hol a másiknál jövünk össze - itt segítünk a főzésben), az este azonban férj-gyerekek.

2023. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
70%

"Nem hiszek a nyálaskodó álságos karácsonyokban, ahol a gyerekek azt látják, hogy mi boldogan együtt ülünk, miközben a mamák/papák közül valamelyik meg egyedül ücsörög otthon."


Nem az álságos, hogy olyannal jópofizol, akit nem bírsz?

2023. szept. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
30%

Nálunk 20 fő körül van a szentestei családi összeülés. (Inkább délután, mert aztán mindenki megy a párja családjához is).


Nálunk sosem tudtuk tartani a karácsonyi szokásokat a válások miatt (nővéremet az anyukája mindig elvitte karácsonykor nyaralni, aztán nagybátyámék elváltak és a nagynéném rokonai vidékiek, úgyhogy ők meg oda mentek karácsonyozni), így mi mindig 24-n este ültünk össze kb. 20-an.


De amúgy itt tényleg a ti párkapcsolatotokkal van probléma. Ha jól értem azt gondolod, hogy a feleségednek kb. válóok lenne, ha anyud menne karácsonyozni.


Esetleg megpróbálhatsz a ti kapcsolatotokon javítani és akkor ő is megértőbb lesz feléd. (Próbálj amúgy kevésbé agresszívan kommunikálni, a hangnemen kívül az is számít, hogy mit mondasz. Amit írtál, hogy minek kell ott parkolni, mint anyósék, az nálam már csak a kiborulás utolsó fázisában hangzik el. Nagyon támadó kijelentés. Anyudnak meg ezekből a vitákból igenis ki kellene maradnia, maximum annyit mondhatott volna, hogy ezen igazán nincs mit veszekedni, nem kellett volna melléd állnia).

2023. szept. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
85%

Engem mindig érdekelt miben különbözik szenteste a 25-26.-tól? Akkor nem baj, ahogyan az év többi napján sem,hogy egyedül van édesanyád?


Sikerült neked is egy érzelmi analfabétával összeházasodnod..


Majd szólj ha ebben a kapcsolatban a te érzéseid is fontosak lesznek..mert ha a párod nem képes kompromisszumot kötni, belátni, hogy nem csak ő a fontos, akkor ott baj van.

2023. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
73%
Csak halkan jelzem, hogy a feleséged nem vált le a szüleiről 🙄
2023. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem karácsonyig még bőven van idő, hogy párterápiára és/vagy valamilyen kommunikációs tréningre járjatok. Vagy leginkább mindkettőre. Lehet, hogy ezt a karácsonyt még sikerül átvészelni valahogy, de hosszú távon biztos nem fog működni a dolog, ahhoz mindkettőtöknek fejlődnie kell érzelmi és kommunikációs téren.
2023. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
67%
32: nem álságos, mert a férjem anyja, a gyerekeim nagyanyja. Megerőltetem magam, és félreteszem az ellentéteket, ahogy ő is, mert a többiek érdeke ezt kívánja.
2023. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
77%
25 kedves anyuka is hogy kibirja a szentestét xd ez kb ilyen.
2023. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
90%

Mi úgy szoktuk megoldani, hogy 24-én ebédre átmegyünk 2-3 órára a nagyihoz, a nap többi részét pedig szűk körben töltjük.

Amúgy a leírt példád nekem a nagyon durva kategória. Én ilyenkor otthagynám a fenébe az idegbeteg házastársam, amíg le nem higgad. Velem így ne beszéljen senki. Gyerek előtt pláne nem ordibálunk. Vagy őt tessékelném ki a kocsiból, vagy fognám a gyereket és anyámat és én lépnék le pár órára. Velem így nem lehet beszélni. A jelek szerint viszont veled lehet.

2023. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
88%
Egy ilyen nőt el se kellett volna venni feleségül, aki az anyukád ellen hergel állandóan. Lehet mondani, hogy ne nőjön fel a közös gyerek csonka családban, de ez részedről eléggé megalkuvó kapcsolat, neki jó legyen, te meg megszoksz vagy megszöksz. Egy ilyen nőt nem kell elviselni, elváltan is lehettek mindketten sokat a közös gyerekkel, de anyukád sokkal régebb óta ismered, mint őt, miatta ne hagyd magára, ha nem ártott neked semmit, mert ha meghal és a feleséggel is fokozatosan romlik a kapcsolat, akkor ezt később még nagyon bánni fogod.
2023. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!