Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülőt szentestére...

Egyedülálló szülőt szentestére meghívni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Ez az első olyan karácsonyunk feleségemmel ahol a kisfiunkkal töltjük a karácsonyt aki már lassan egy éves. Nagyon boldog vagyok , hogy végre már eljött ez az időszak is viszont érzelmi dillemában vagyok. Édesanyám egyedül tölti a szentestét hisz egyedülálló és nincs rajtunk kivűl senkije. Szívem szerint elhívám szentestére viszont ez biztos nem tetszene a feleségemnek , hogy első közös karácsony a gyerekkel és ő is jelen lenne. Valahol igaza is lenne ezt belátom én is viszont egyedül tölteni a szentestét borzalmas lehet.... Én sem tudonám teljesen élvezni így a szituációt. Ebben szeretnék kérni tanácsot kérni hogy legyen mindenkinek jó?



2023. szept. 16. 21:26
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
70%

"nem álságos, mert a férjem anyja, a gyerekeim nagyanyja. Megerőltetem magam, és félreteszem az ellentéteket, ahogy ő is, mert a többiek érdeke ezt kívánja."


Te tudod. Nálam ez a képmutatás definíciója. Akit nem szeretek, karácsonykor sem szeretem.

2023. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
72%

Mikor külön házba költöztünk, megbeszéltük, hogy a szentestét itthon töltjük.

Mindkettőnk édesapja egyedül él, így nekünk teljesen természetesen jött, hogy ők is velünk vannak pár órát. Mi ennek örülünk.

Annak már kevésbé, hogy a férjem anyjának is akkor jut eszébe, hogy nálunk is van egy unokája, és évek óta megjelenik, és itt is felejti magát. A lányához és az unokáihoz nem mehet, ott a veje nem engedi, így jövünk mi, a pótlékok. Nem küldtük el, pedig megérdemelte volna. Sajnos ez minden évben probléma. Általában én sajnáltam meg eddig, a

2023. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
72%

42-es vagyok, véletlenül rányomtam a küldésre ...

Szóval eddig én sajnáltam meg, a férjem elküldte volna.

De az idén már be se akarja engedni. Én csak remélni tudom, hogy amennyire elfelejti a lányunkat év közben, úgy karácsonykor sem fog pont 24-en eszébe jutni, hogy nálunk is van egy unokája.

Ha tudna viselkedni, akkor nem szólnánk, de sajnos nem tud. Egyik éven rámászott apukámra (apu jó anyagi körülmények között él, és ez nagyon imponál anyósnak). Apu felállt, kiment, én utána, és mondta, most vigyem haza. Szép karácsony volt...

2023. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
72%

#41 Nem az előző hozzászólók egyike vagyok. Én ezt a helyzetet amúgy úgy fordítanám - amiért nekem nem álságos -, hogy én szeretem annyira a férjem, hogy a neki fontos személyeket az év egy napján elviselem és minden tőlem telhetőt megteszek, hogy jól teljen az ünnep.


Nem azért mert anyóst kedvelném (bár én szuper anyóst fogtam ki), hanem mert a férjemet szeretem és ő nem lenne enélkül boldog.

2023. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Kései Sirató ***** válasza:
100%
A Karácsony több napos ünnep. Hívjátok meg édesanyádat dec. 25-én ebédre! Én ezt tenném.
2023. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
72%

Én amióta külön élek, úgy intézem a szentestét, hogy az apám, aki egyedül lakik, mindig velünk lehessen. Nem számít hogy ki érkezik még a családba, nem lett volna szívem sose magára hagyni. Pedig többnyire elég kellemetlen, sőt rosszindulatú társaság, de ilyenkor mindig nagyon örül. (Most épp úgy alakult hogy az első gyerekünket várjuk a férjemmel, és épp szentestére van kiírva - fater első rekaciója, hogy akkor idén nem lesz karácsonoyzás? Mert ki tudja hogy megéri-e a következőt...)

Szóval nem értem hogy lehet ez egyáltalán kérdés valahol. Ha a férjem anyja vagy apja lenne egyedül, őt is hívnánk természetesen.

2023. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!