Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell általánosítani?...

Miért kell általánosítani? Kreol bőröm van, már egyből cigánynak hisznek.

Figyelt kérdés
Nem viselkedek úgy, ápolt vagyok, szépen öltözködöm, és + sokan megdöbbenek hogy német nevem van..( akkor kapcsolnak csak hogy nem vagyok cigány.:-( Apa sváb. Ez a párkapcsolatokra is rossz fényt tesz... mert nem azt kérdik mindjárt hogy mi a neved.. :-( Köszönöm a válaszokat 17L
2010. okt. 17. 16:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Mutatsz képet?
2010. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
27%
gratulálok a semmitmondó 83-as válaszához! Emiatt a kérdező lány akassza fel magát vagy mit csináljon? idióta -.-
2010. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
nyugodj meg! mindenki magából indul ki! megmondod a neved?
2010. okt. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva: Én azokat az embereket szoktam lenézni, akik származás alapján ítélnek meg másokat és nem a tetteik alapján!
2010. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%
Én cigány vagyok és a legtöbb ember, azt kérdezi te milyen származású vagy? Arab, török stb.? A válaszom: nem, nem vagyok külföldi, cigány vagyok. Nem hinném, hogy ezzel kevesebb lennék. És érdekes, nem érzek semmilyen szégyenérzetet,engem az bosszant, hogy külföldinek néznek, mert mögötte van az a gondolat, hogy aki átlagos, normális,az cigány nem lehet.
2010. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Ilyenek sajnos mindig is voltak és lesznek.

Bár akikkel ennek ellenére sikerül megismerkedned, biztos, hogy nem rasszista bunkók lesznek. :)

Engem soha nem érdekelt, hogy kinek mennyire barna a bőre, még az sem, hogy etnikum-e. Mindenki egy egyéniség, és ezt kell nézni benne, nem mást.

Egyébként mi a neved? :)

2010. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is sötétebb, kreol bőrű, pedig sehol nincsenek a felmenői között sem cigányok, sem arabok, vagy egyéb származásúak. A fiunk is gyönyörű kreol bőrrel született, az iskolában már piszkálják is a buta kis társai, hogy "cigánypurdé". Szegénykém a nyáron nem mert a napra menni, nehogy még barnább legyen, mert akkor ősszel még jobban fogják piszkálni a suliban. A szívem majd' megszakadt érte! Sajnos a gyerekekbe is hamar beleivódik az előítélet. Az osztályfőnök beszélt a gyerekekkel az oszt.főnöki órán, de az otthoni nevelést nem lehet egy beszélgetéssel kitörölni a kis fejekből.
2010. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de te is ugyanúgy általánosítasz...

azt írod, nem viselkedsz úgy. hogy is??? a cigányok mind ugyanúgy viselkednek? náluk nincsenek kivételek?

te az a tipikus "más szemében a szálkát is, sajátjában a gerendát se" típus vagy.

2010. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Lányom is kreol bőrű, mondhatom gyönyörű nő. Szegényt titulálták már cigánynak, olasznak, spanyolnak, arabnak. Meg honnan szedtem stb. Ki az apja? Na én olyankor piszkosul kiakadok, amikor már tőllem is ilyeneket kérdeznek. Van annak törvényes apukája, aki szintén magyar mint én.A felmenők között apukájának az anyukájára hasonlít, de ő is magyar volt. Nem mindegy milyen bőrszíne van az embernek, ha az normális, és becsületes. Ne is foglalkozzál vele, peregjen le rólad.
2010. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj ha úgy válogatod össze a ruháid mint 1 cigány csaj. akk nem csoda h annak hisznek. De ha nem öltözöl úgy akk sz*rd le. különben is jobb helyeken mint pl suliban nemfoglalkozik senki se a másik származásával.

Én megtudom különböztetni már szem és száj állásról is a cigányt magyart és más nemzetiségűt.

18/F

2010. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!