Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell általánosítani?...

Miért kell általánosítani? Kreol bőröm van, már egyből cigánynak hisznek.

Figyelt kérdés
Nem viselkedek úgy, ápolt vagyok, szépen öltözködöm, és + sokan megdöbbenek hogy német nevem van..( akkor kapcsolnak csak hogy nem vagyok cigány.:-( Apa sváb. Ez a párkapcsolatokra is rossz fényt tesz... mert nem azt kérdik mindjárt hogy mi a neved.. :-( Köszönöm a válaszokat 17L
2010. okt. 17. 16:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Volt egy barátom,nem cigány, ő is kreol bőrű volt, szerintem néha tényleg nagyon utálta... Sokszor le is cigányozták stb. Nyáron nagyon kreol volt, most ki is fehéredett :DD

Őt elfogadják. Nem mondom hogy mindenki, de a többség igen.

Nagyon szeret biciklizni (BMX) , és jól is scsinálja... Innen ismerik. És tisztelik is sokan.

Talán ezért fogadják el...

De sajnos mindig van kivétel.

2010. okt. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Miért kell általánosítani?"


Nem kell, de ez egy amolyan... praktikus egyszerűsítés az emberi viselkedésben, és elég mélyen bele van "gyárilag" kódolva mindenkibe, külön tenni kell érte, hogy "enyhüljön".


Az életben általában nem teheted meg, hogy minden embert egyenként alaposan megismerj, aki az utadba sodródik, a boltostól a villamoson melletted állóig.

Nincs is rá szükséged, mert a legtöbb ilyen "utadba sodródó" emberrel kapcsolatban csak minimális információra van szükséged: mondjuk olyasmire, hogy kell-e tőle attrocitásra, tisztességtelen magatartásra stb. számítani.

És hát az általánosítás, az előítélet ennek megállapítására nagyon pontatlan, mégis nagyon praktikus eszköz; ugyanis semmit nem vesztesz vele, ha a kelleténél több emberrel vagy gyanakvó, mivel mélyebb kapcsolatba ígyse-úgyse kerülnél velük.

Szóval ha mondjuk egy random melléd sodródó roma kétszer valószínűbben fog megpróbálkozni azzal, hogy kizsebeljen, akkor csak azzal, hogy elkerülöd a roma külsejűeket, felére csökkentetted annak a valószínűségét, hogy pénztárca nélkül érj haza.


_Ezért_ praktikus dolog az egyén saját szempontjából előítéletesnek vagy (a biztonság irányába tévedve) túláltalánosítónak lenni, és _ezért_ nagyon nehéz nem annak lenni, mert így vagyunk bekötve, összerakva, szelektálva, fogalmazd ahogy tetszik.


És ezért oltári nagy szívás olyan külsővel születni, ami a többség számára "gyanús", nna ezzel nem mondtam újat, azt hisezm.


Viszont ahogyan többen is írták, általában az árnyaltabban gondolkodó, intelligensebb emberek azok, akik hajlandóak túltenni magukat a bekódolt előítéleteiken, úgyhogy végülis ennek akár pozitív hozadéka is lehet, mert azonnal elég jól belőheted, hogy ilyen téren ki hogy áll, és nem hosszas ismerkedés után derül ki, hogy például történetesen egy vérbeli s***ggfejbe sikerült halálosan belehabarodnod...

2010. okt. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Nem általánosítok.. csak leírtam a rám való jellemzőket.! Tény hogy sok roma csinálja a balhét de vannak olyanok is akik dolgoznak, stb... Sajnos én sem megyek ki a napra.. már néztem egy csomó krémet... amivel állítólag lehet fehéríteni a bőrömet. Nem szeretnék mutatni képet és a nevemet sem mondanám meg bocsi.
2010. okt. 17. 18:23
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kicsit szónék bele a barna bőrű magyarok témába, nem kötözködésképpen)

Gondoljátok végig a magyar történelmet..Török uralom...eléggé meghatározza a magyarság színét a mai napig)

Egyébként ha meg máshol élnél akkor az ott "aktuális" színes bőrűekhez "hasonlítanának".

Én olyan vagyok, mint akit kihypoztak, de szeretem és elhiheted, hogy ezért is kapok elég ronda beszólást, de tojok rá. Én így szeretem magamat, Te is légy büszke arra ami vagy és ahogyan kinézel. Akkor meg a kutyát nem fogja érdekelni a bőrszíned.

2010. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

20:42 vagyok. Ekkora ordenáré hibát...bocsánat a helyesírásom miatt, tudok írni csak nem figyelek:D Tehát "szóLnék" :D

26/L

2010. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!