Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a mindennapo...

Hogy oldjátok meg a mindennapokat babások? Lent kifejtem

Figyelt kérdés
Most múlt 7 hónapos a kisfiam. Teljesen el vagyok már fáradva. Mióta megszületett a kisfiam az egész család ide jár, amit kezdek nehezen viselni. Férjem családja, testvérem, anyukám, apukám, mamám tehát mindenki. És minden héten jönne mindenki, ami azt jelenti a delutánjaim kész káosz. Délelőtt főzök, nevelem a fiamat. Délután próbálok vendégül látni, a fiamat normálisan lefektetni se tudom, nincs rendes rutin és ez mellett a házimunka se megy rendesen hiszen mindig van elfoglaltság. Szerintetek hogy lehetne ezt rövidre és nem sértőre fogni hogy nekem ez kezd sok lenni? Vagy én fogom fel ezt ennyire rosszul? Szeretem őket, örülök hogy vannak, viszont annak nem hogy a kisfiamnak nincs rutinja és kb a házat nem sikerül kitakarítanom már.
febr. 14. 14:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
97%

“a fiamat normálisan lefektetni se tudom, nincs rendes rutin ”


Egyenként felhívod őket, hogy mostanában nem alkalmas, és majd szólsz, amikorbigen.


A férjed nem segít?

Így nem tud kialakulni hármótoknintim családi élete!

Ezt ne hagyjátok.

febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
De, természetesen segít, ahogy haza ér a munkából este 5-6 felé. Mostanában csak ő takarít, szégyen vagy sem de kifaradtam tényleg. Vasárnaponként van szabad napja csak.
febr. 14. 14:49
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk néma gyereknek anyja se érti a szavát 🙄 Szólj a családodnak, férjed meg a sajátjának.
febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az volt amegoldás, hogy az ajtót bezárom és nem jöhet senki, akit nem hívok.

Neked senkit nem kell vendégül látni, aki hivatlanul jön, az állhat az ajtó elött, nem lesz beengedve.

febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Elég konfliktus kerülő vagyok egyébként. Próbáltam már néha jelezni hogy elmegyünk egy jó nagyot sétálni a fiammal vagy néha néha muszáj egy mosást betennem agyaznom ilyenek. Nem veszik a lapot.
febr. 14. 14:54
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben pedig kénytelen lesze felvállalni a konfliktust!
febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
84%

Az nem megoldás hogy a vendégek közül valaki beáll segíteni? Pl nagymamák? Nyilván a kéthavonta egyszer látogató anyósomat ilyenre nem kérem, de anyukámmal napi kapcsolatban vagyunk, és neki evidens volt hogy ha jött babázni, akkor segített is, nem pedig kiszolgáltatta magát.


És persze a gyerek napirendjét igazítottuk a dolgokat.

febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem. Közeli családtagok jónnek. Nem kell öket vendégül látni, kiszolgálni. Ha nálam tesóm, anyukám kávézni akar, fözzön magának.

Simán megmondanám nekik, hogy most elmegyek altatni a gyereket, addig mosogass el vagy mosd fel a konyhát. Tesómat megkérném törölje le a port, amíg etetek, stb.

Nyisd ki a szád és szólj nekik. Mondd meg, ekkor eszünk, ekkor alszik, ekkor van játék, stb.

Eleve este, amikor fürdetés, alvás van, minek van ott bárki is?

febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez másképp nem megy. Ha már ők nem érzik ezt kínosnak, akkor kénytelen leszel te jelezni nekik, hogy legyenek szívesek tiszteletben tartani a magánéleteteket.
febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%
Pedig a rutin fontos lenne. A déli alvás is szükséges, vagy olyankor is mennek ha alszik? Szólnak azért előtte hogy mennek vagy csak úgy be állítanak? Amúgy ha annyi jelölt van aki babázna, mond nekiek vigyék ki egy kicsit baba kocsival sétálni amíg te utól éred magad a házi munkában vagy vidd el nagyszülőkhöz egy két órára. Vagy akár nálatok nyugodtan játszanak vele te meg mond hogy milyen jó hogy jöttek legalább vigyáznak a kicsire amíg gyorsan rendbe szeded a fürdőt.
febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!