Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a mindennapo...

Hogy oldjátok meg a mindennapokat babások? Lent kifejtem

Figyelt kérdés
Most múlt 7 hónapos a kisfiam. Teljesen el vagyok már fáradva. Mióta megszületett a kisfiam az egész család ide jár, amit kezdek nehezen viselni. Férjem családja, testvérem, anyukám, apukám, mamám tehát mindenki. És minden héten jönne mindenki, ami azt jelenti a delutánjaim kész káosz. Délelőtt főzök, nevelem a fiamat. Délután próbálok vendégül látni, a fiamat normálisan lefektetni se tudom, nincs rendes rutin és ez mellett a házimunka se megy rendesen hiszen mindig van elfoglaltság. Szerintetek hogy lehetne ezt rövidre és nem sértőre fogni hogy nekem ez kezd sok lenni? Vagy én fogom fel ezt ennyire rosszul? Szeretem őket, örülök hogy vannak, viszont annak nem hogy a kisfiamnak nincs rutinja és kb a házat nem sikerül kitakarítanom már.
febr. 14. 14:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát konkrétan mond meg a családodnak, hogy ne járjanak a nyakadra. Nem dolgozik senki, minden délután ott lebzselnek vagy mi?

Mond meg, hogy egyik héten szombaton talalkoztok a te családoddal, másik hét pénteken a férjed családjával.

Nyugodtan mond meg, hogy ez neked sok, vannak más dolgaid is. És utána már ki tudod alakítani a mai rutint.

febr. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
94%

Úgy oldom meg, hogy NEM engedek be a házamba senkit. Ennyire egyszerű. Aki jönni akar, hétvégn 2-3 órára max - havi egyszer! - és ennyi.


Mármint érted, lehet vergődni a kapuban meg a csengőn, akkor sem érdekel.

febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk én nem szedtem volna le a gyereket a mellemről.


Csengő kiköt, kapu bezár, telefon némára állít aztán ordibáljon a kapuban ha ez neki jó.


Tudod, az egy dolog, hogy életképtelen konfliktuskerülő vagy - a saját bajod. csakhogy a gyereket is kellemetlenségnek teszed ki, ami már probléma.

febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez kb 3 hétig tartott. Anyukám 300 kilométerre lakik ő volt egyedül aki tényleg segíteni jött. A többieknek pedig előre szóltunk, hogy ne de ők jöttek elvárták ugráljak friss császáros sebbel. Én elküldtem őket a fenébe és én voltam a gonosz, de nem érdekelt. Az én családom tudta mit illik ilyenkor. A férjemé nem és a férjem is nagyon kiakadt, hogy ilyen értetlenek. Szólj vagy ha neked nem megy akkor a férjed, de ne hagyd ezt annyiban, mert kikészülsz.
febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg kérek perec, hogy fáradt vagy, délután pihenni akarsz a babával, vagy, hogy nem leszel otthon. De a legügyesebb valóban az lenne, ha megmondanád, hogy ez így neked sok.

Amúgy tesóddal sem vagy olyan viszonyban, hogy azt mondd neki figyu, ha már úgy is itt vagy és ennyire ráérsz, akkor légyszíves mosogass már el/porszívózz fel/ segíts kivasalni a ruhákat, mert úszok a tennivalókban?

Én is átjártam nővéremékhez, de kérdés nélkül elmosogattam, amikor láttam, hogy ott a sok mosatlan edény...Kicsit legyél határozottabb!

febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ha adnál a csapatnak munkát akkor már nem is mennènek olyan szívesen.

Lehet csak ücsörögni mennek szívesen.

febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
35/ a tesómmal óriási a korkülönbség köztünk, talán ezért se szóltam eddig. De tegnap írtam neki hogy ne jöjjön szeretnék pihenni, erre bejelentkezett holnapra azaz péntekre.. Óriási. Én 31 a húgom 14...
febr. 15. 11:15
 38/45 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de azért egy 14 éves lány, simán eltudja végezni ezeket a házimunkákat. Mondd neki holnap, jajj de jó, hogy itt vagy, annyira elvagyok maradva mindennel, a fejem is fáj, fáradt is vagyok... légyszíves segíts nekem, csináld meg ezt vagy azt. Párszor eljátszod ezt és meglátod, hamar megunja a hozzád járkálást. A többiekkel is eljátszanám ugyanezt.

Az meg nonszensz, hogy még te ugrálod őket körbe, ne hagyd már hogy ennyire bohócot csináljanak belőled!

febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam ilyen fiatalka amikor a tesóméknak babája lett és én is mentem ha kellett ha nem. Egyszerűen magamtól ez eszembe sem jutott volna, hogy ez problèma. Felnőttkènt már látom.

Viszont simán kihasználható jó értelemben egy 14 éves làny. Én sokat vigyáztam az unokahúgomra. Szerintem simán tudja tologatni figyelni rá, amíg te házimunkázol. Szerintem őt hasznàld ki őt. Bízz rá feladatokat.

febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Te most már édesanya vagy!!!

Állj ki magadért és a piciért, mert ez egyikőtöknek sem jó.

A gyerekre és a férjedre koncentrálj, azt tedd ami nektek jó.

Ha a többiek megsértődnek, így jártak.

Ti most már külön család vagytok. A babának, neked és a férjednek is az a jó, ha nyugodt, kiegyensúlyozott vagy.

febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!