Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt nálatok olyasmi, hogy...

Volt nálatok olyasmi, hogy akár ismerős, családtagok, barátok kihasználtak titeket bármiben vagy családi botrány tört ki és meg kellett velük szakítani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl.bébiszitterkedésre ami már rendszeressé vált így muszáj volt leépíteni őket, mert csak kihasznált, vagy kölcsön kértek pénzt de sosem adták meg és még ők voltak felháborodva ha megemlítetted...ilyesmikre gondolok. De még családi botrány is szóba jöhet. AKivel történt ilyesmi leírná a sztorit, persze nem kötelező de érdekelnének ilyen történetek.

márc. 19. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen nem. Senkinek sem engedem, hogy kihasználjon, sem anyagi, sem más értelemben. Olyan volt már, hogy nem mentem haza egy fél évig és az egyik szülőmmel nem álltam szóba, volt rá okom.
márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Volt sajnos. Meghalt egy rokonom aki nagyon közel állt hozzám.

Halála után hozzátartozója megvádolt minket (az egész rokonságot), hogy évekig loptuk őket pénzzel, és most kéri vissza. Konkrét esetet sosem tudott mondani, egyszerűen csak vádaskodott és veszekedett.(nem volt igaz, normális család vagyunk) Pár hónap után ott tartottunk, hogy megtiltotta

mindenkinek, hogy gyászoljon és kimenjen a temetőbe.

Nem beszélünk vele évek óta.

Én összevesztem vele, van aki ráhagyta, mert szegény csak gyászol. Mi is gyászoltunk.

márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Egy nagyon közeli rokonom megkért, hogy vegyek fel a férjének hitelt, mert ők nem kapnak. Egyikük se dolgozott akkor már régen. Megkérdeztem, hogy miből akarják nekem visszafizetni a hitelt, ha nem dolgoznak? Persze nem is akartam felvenni más nevében hitelt, csak annyira ledöbbentett ez a kérés, hogy hirtelen csak ez jutott eszembe. Nagyon megsértődtek. Azóta nem beszélünk, ők a sértettség miatt, én meg azért, mert azt terjesztik, hogy nekem lett volna lehetőségem segíteni rajtuk, de nem tettem, ezért ment tönkre az életük.
márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Volt.
márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt. Nagybátyámék mindenkire rálőcsölték a neveletlen, éhenkórász gyereküket. Mindenkitől segítséget, pénzt követeltek. A rokonságból mindenkit átvertek, becsaptak, hogy még több pénzhez jussanak. Anyámat megalázták egy családi eseményen. Akkor megszakítottuk velük a kapcsolatot. Azóta sokkal nyugodtabb az életünk.
márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Családban nem, de úgy nevezett "barátok" sajnos többször is. Többnyire munka formájában, de legutóbb pénzzel is.
márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Volt, kb. 15 even at. Allando tarhalas, minden lefikazasa, az idom beosztasa, a gyerek ellenem hangolasa. Vegre megsertodtek, amikor nem voltam hajlando hozzajarulni a legutobbi hulyesegeikhez. Azota az utcan is atnezek rajtuk, mint az uvegen. ;-)
márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Pár évig anyukámmal szemben lakott egy lány a kislányával. Nagyon fiatalon szülte, állítólag a családja kidobta emiatt, de már kételkedem abban, hogy emiatt-e vagy másért. Néha ott volt vele a gyerek apja is, aki bérelte neki a lakást, de ő alapvetően nem lakott velük. A lány állandóan anyukámnál ült, amivel önmagában nem lett volna baj, legalább egyikük se magányos, de a lány folyamatosan lehúzta anyukámat valamivel. Mindig ott ettek nála a gyerekkel, persze amit anyukám vett, ott mosott hajat, mert neki nincs pénze samponra (másra annál inkább), de nem csak ilyen dolgokban húzta le, hanem pl éjjel becsengetett, hogy anyukám menjen el a gyógyszertári ügyeletre cumit venni, mert kiszakadt a gyereké és sír. De millióegy ilyen dolog volt. Anyukám szeretett volna neki neki segíteni, de már ő is érezte, hogy egyre inkább túlzás amit a lány csinál. Egyszer pont ott voltunk mi is a családdal, mikor átjött a lány, hogy a gyereke apja azt kérdezi, van-e bármilyen mobiltelefon nálunk, mert vett valamit, amivel ki lehet takarítani őket és később mennek tönkre. Ez még abban az időben volt, amikor a Nokia 3410 egy nagyon menő telefon volt. Nekem is meg anyukámnak is olyanunk volt, mert valami dupla akcióban vettem. Nekem feltűnt, hogy ha odaadjuk a telefont, minimum szét lesz berhelve, de az is valószínű, hogy nem adják majd vissza, úgyhogy mondtam a lánynak, hogy nincs nálunk telefon, meg most családi dolog van, menjen haza. Aztán pár nap múlva mondta anyukám, hogy az istennek se találja a telefont, átnézett mindent, de még a doboza meg a töltő sincs meg. Mondta, hogy ő nem akarja erre a lányra látatlanba ráfogni, de hát ők kerestek telefonokat, amin gyakorol majd a gyereke apja. Átmentem a lányhoz, de nem kerteltem, mondtam, hogy azonnal adja vissza a telefont. Azt mondta, hogy azt anyukám nekiadta, mert náluk nincs vezetékes és így elér bárkit. Átvittem magunkhoz, mondtam, hogy ismételje meg anyám előtt is, amit mondott, de akkor már azt mondta, hogy nála nincs semmi, nem vett el semmit. Átnéztük a lakást anyukámmal, akkor tűnt fel neki, hogy egy csomó mindene hiányzik, hajsütővas, elosztó, apám után pár műszaki dolog, amiket csak emlékbe tartott meg, meg ki tudja még mik, amiket nem vett észre akkor hirtelen. Megint mentem a lányhoz, de már nem nyitott ajtót, de bent sírt a gyerek, úgyhogy otthon kellett lennie. Vártam sokáig, hátha kijön, de nem tette. Tettünk feljelentés, de igazából nem vették komolyan a rendőrségen, évekkel később kaptunk levelet, hogy kis érték meg ismeretlen tettes miatt megszüntetik a nyomozást. Viszont a lány elköltözött onnan nagyon hamar, egyszer még átment anyámhoz, be is akart menni, de anyám nem engedte, az ajtóban mondta el neki, hogy azért vette el a dolgokat, mert a gyereke apjának kellett pénz, és félt, hogy ha a férfi veszi el, baja esik anyámnak, de anyám se hitt neki.
márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A javításokat, felújítasokat valami alapszabály a rokonok szemébe hogy ők csinálják. Volt már rokon aki mondta, hogy megcsinál nálam egy konektort én meg kihívtam egy szakembert és a rokon utána ordibálva hívott fel. Ugyanúgy csináltattam szakemberekkel felújítást, a rokonom meg itt mondogatta utána, hogy mennyire kontár munka.

Viszont nálam alapszabály, hogy csak és kizárólag olyan rokont kérek fel segíteni, aki már bizonyította a megbízhatóságát.

Ott vannak a felújítások, javítások. Nincs olyan rokonom, akire bátran azt mondom, hogy ő jöjjön, adok neki pénzt, csinálja. Csomónak megvan hozzá a tudása, de ismerem is őket. Előre tudom, hogy a legtöbbjüket hajkurászni kell. Ha nagy nehezen lefixálunk egy időpontot, akkor tili-tolizzák, folyamatosan lemondják vagy délután 1-re beszéltétek meg, majd aznal reggel, amikor még pizsamaban ülsz a kávéddal, felhívnak, hogy mindjárt érkeznek. Volt már aki kitalálta, hogy mégsem jön és nem nekem szólt, hanem egy közös rokonnak, aki nem szólt nekem én meg vártam, hogy jöjjön.

Vagy kijönnek és non-stop azt ecsetelik, hogy melyik munkát miért nehéz megcsinálniuk, mert megcsinálják, csak miért nehéz, ahelyett hogy csak megcsinálnák. Vagy elkezdenek vájkálni a magánéletedben és szapulni.

márc. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt, életem legjobb döntése volt kiirtani az ilyen embereket az életemből.
márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!