Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartsuk meg a pénzt amit a...

Tartsuk meg a pénzt amit a lányomnak szántam?

Figyelt kérdés

A felnőtt lányom egy magyon nehéz szakításon van túl, ami után egy időre hazaköltözött, 4 hónapig itthon lakott. Nagyon megviselte a szakítás, ezért nem nagyon foglalkozott semmivel, eljárt dolgozni, hazajött, bezárkózott a szobájába és nézte a plafont. A bankkártyáját is csak úgy ideadta, hogy fizessek ki mindent ami kell, ő nem is igazán költött pénzt. Vagy 2 éve elvégzett egy fitness edző tanfolyamot és van néhány ügyfele, kiknek heti egyszer fitness órakat tart. Ezeket akkor is megtartotta amikor itthon lakott, és havi kb. 200 ezer forint plusz bevételt hozott neki. Ezt a pénzt is ideadta, hogy költsem amire kell.

De én ebből a pénzből nem költöttem semmit, hanem félretettem neki. Mostanra közel 1 millió forint gyűlt össze, amit egy ajándékra szánok a lányomnak. Viszont mióta a férjem megtudta, hogy van ez a pénz arról győzköd, hogy tartsuk meg mert nekünk is szükségünk van rá (ami igaz, mert a kissebb felújítási munkálatokra, amiket el kéne végeznünk, épp elég lenne). És azt mondja, hogy ha egyszer nekünk adta ezt a pénzt, és 4 hónapig itt is lakott akkor ez jár nekünk. Ti mit tennétek?



márc. 25. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
96%

Biztos nem raknák zsebre 1 milkát 4 havi "lakbérnek" címkézve. Kedves férjed azért nem semmi. Gondolom nem az apja...

Amúgy azt tenném a pénzel amire a lányom adta. Valamennyit levonnék a megélhetési költségeire, rezsi, kaja, a többit meg visszaadnám neki mikor elmegy.

márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 A kérdező kommentje:
Már rendbe jött annyira, hogy talált magának egy lakást és átköltözött oda. A megélheti költségeit, bár ő semmire nem költött, még enni is alig evett, napi egyszer lezuhanyzott és ment a szobájában a fűtés, szóval apróságok- azokat a fizetéséből fedezte. Ide adta a bankkártyáját és én kezeltem a fizetését, ő nem is fogalalkozott vele. Ezt a pénzt a fizetésén kívül kereste a fitness órákkal, ezért is tettem neki félre. Ez szerintem tisztán az övé. (Igen, a férjem nem az apja).
márc. 25. 12:23
 3/72 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen visszaadnám. Elég durva, hogy egyáltalán felmerül, hogy akkor azt ti zsebre vágjátok. Még ha kell is a felújításra, még ha simán azt is fogja mondani, hogy persze anya tartsd meg, csináljátok meg a lakást, akkor is az a minimum, hogy megkérdezed tőle.
márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
98%
Kizárt, hogy eltenném, és ajándékot se vennék előle a lánynak.az az ő pénze.
márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
98%
Nem hogy a pénzt nem tartanám meg,de a férjedetbsem.a helyedben. Hogy jön ő ahhoz,más f..val veri a csallánt? A lányod nem ingyenélősködött nálatok. Add vissza neki a pénzét,hogy tükörbe tudj nézni.
márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
98%

Nem szeretném, hogy a lányom támogasson engem, főleg akkor nem ha ő a padlón van, és nekem nem is létszükséglet.

Visszaadnék neki mindent.

márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 Grizesteszta ***** válasza:
97%
Igazuk van a hozzászólóknak: a pénz a lányodé, odaadnám neki. Nem költeném neki ajándékra, pláne nem magatokra vagy a házra: odaadnám, költse ő, amire akarja. A férjnek meg igen határozottan elmagyaráznám, hogy mi merre hány méter. Ti laktok a házban, a ti dolgotok, hogy felújítsátok és a ti költségetek is. És a férjed ne ossza be a Te lányod pénzét, max akkor, ha a saját gyereke is ennyivel beszáll a felújításokba.:) Ne hagyd magad presszionálni, a Te lányod nem a férjed fejős tehene!
márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
98%
Az a szomorú, hogy ez a kérdés egyáltalán kiírásra került. A férjed egy igazi született neandervölgyi, annyi érzelmi intelligenciával, mint egy krumpli. Ha 1 millió forinttól ennyire kifordul magából az igen igen vörös lámpa. Bocsánat, de felmegy a pumpa bennem az ilyen gyökerektől.
márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
95%
Visszaadnám neki a pénzt, nem ajándékot vennék.
márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
88%
Én elraknám továbbra is és ha a lányodnak valamire több pénz kell(kocsi,esküvő,lakás...) akkor oda adnám neki. A férjnek meg mondanám hogy vissza adtam..
márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!