Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzásba vittem? A lányomnak...

Túlzásba vittem? A lányomnak vagy nekem van igazam? 52N

Figyelt kérdés

A lányom, 19 éves, most kezdte az érettségit, tehát tanuló.


Két hete jöttem ki a kórházból, aztán majd' egy hete megint be kellett mennem. Így a lányom egyedül maradt.


Ma hazajöttem, aztán rövidesen, miután megvolt a kipakolás, előjött lányom azzal, hogy a maradék 6 ezerből a bérletpénzt elveszi, mert ma jár le, holnap pedig mennek a tankönyvekért.


Mondta, hogy kell vennie néhány dolgot, és csak 20 ezres van itthon, kisebb nincs, csak néhány száz forintos a dobozkában. Teljesen kiakadtam, hogy mi az, hogy közel egy hétre nem vagyok itthon és 14 ezer forint nincs meg. Elkezdte sorolni, hogy vett betétet, ami ezer forint, vett nekem ételt a kórházba (zöldségek, kisebb vaj, olcsó felvágott, egy cukormentes joghurt és még valami), ez kétszer játszódott el, mert ugye látogatási tilalom van, több napra hozott. Továbbá vett itthonra is néhány dolgot, bár nagyrészt minden van, a fagyasztóban darálthús, egyéb hús, szekrényben tészta, kenyér, így leginkább 200 Ft-s instant levest, amit olykor szokott enni. Ezen kívül bement a papírírószerbe, mert kellett még három füzet, aminek darabja 600 körül van, jobb minőségű, nem megy szét könnyen, szebb is, és néhány tollat, és még wc papírt.


Nem rendelt semmit, nem vett ruhát, nem ült be kávézni, se semmi, mégis elment így 14 ezer. Idegesen, szinte már kiabálva jött ki belőlem, hogy többet nem nyúlhat a pénzhez, és biztos mást is vett, mert így nem igaz, hogy ennyit költött. Nem szokása hazudni, csak egyszerűen irreálisan soknak tartom.


A lányom mondta, teljesen kikelve magából, vágta hozzám, hogy semmi olyat nem vett, amit nem szokott, mert tudja, hogy kimaradtam a munkából, és nem, nem adtam oda neki a bérletpénzt, bármennyire is úgy emlékszem, és "Szépen kérlek, anya, hagyj már békén, ne cse**egess állandóan, mindenért!".


Én nem cse**egetem, csak nevelem, mert ha ne ad isten feldobom a talpam, ő szilárdan állítja, hogy be tudja osztani a pénzt, mégis elment hipp-hopp 14 ezer úgy, hogy nem látok itthon látható "nyomot".


Felajánlotta, hogy megy estire, nappal 4-6 órában dolgozik, aztán iskola, szabadidejében meg tanulás, de mondtam neki, hogy nem kell, semmi szükség erre, legyen még gyerek, ne dolgozzon, ez az én feladatom. Ő csak tanuljon.


Kérdésem lényege, hogy nekem van igazam vagy neki? Túlzásba vittem vagy tényleg rosszul csinálta? Faggattam tovább, hogy mire ment el, de - továbbra is ingerülten, de visszafogva magát - mondta, nem tudja, ezer felé áll a feje a koránkelés, az új osztálytársak, környezet miatt és miattam is, mert mikor kórházban, mikor nem... Elhiszem, hogy nehéz, de azért az iskola nem munkahely, hogy 12 óráznia kellene, ezért nap végére azt sem tudja, hol van a feje.


2020. szept. 3. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ezzel csak azt érted el, hogy a bizalmát elveszíted és semmit nem fog elmondani. Még azt sem amihez tényleg kellene egy felnőtt ember tanácsa. Nincs igazad.
2020. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/126 anonim ***** válasza:
94%
Neki van igaza.
2020. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/126 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sincs igazad...

Könnyen lehet, hogy 20e ft számotokra nagy pénz, de őszintén... mikor bevásárolsz te magad, nem megy el párezer úgy, hogy "nem vettél semmit"....???

2020. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/126 anonim ***** válasza:
95%
14 ezer nem annyira sok lénz, én van, hogy bemegyek a közért hétvégére venni kaját és 3-4.000 forintot otthagyok.
2020. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/126 anonim ***** válasza:
94%

Vett ezt azt. Tehat, ha el is koltott masra is penzt, akkor sem egy horribilis osszegrol beszelunk,hanem nehany ezer ft-rol!


Neki van igaza. Plusz,ha mar egyedul volt es ment hozzad, vasarolt, akkor a minimum,hogy ezt megkoszonod neki es bocsanatot kersz.

2020. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/126 anonim ***** válasza:
95%
14 ezer ft egy hét alatt, úgy, hogy még sulira is költött? Sztem ez a pénz semmi a mai világban, kb. két 3-4 napos bevásárlásnak felel meg. Meg kell tanítani a gyereket beosztással élni, de igazságtalan vagy vele, mert feltételezed, hogy vmi hülyeségre szórta el, ráadásául lefektettél vmi szabályt neki? Pl hogy a huszasbol max 10 ezret költsön, vagy tegye el a blokkokat? Sztem ezzel csak azt érted most el, hogy megtört a bizalom kettőtök között, pedig meg is lehetett volna beszélni..
2020. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/126 anonim ***** válasza:
94%
Komolyan mondom, nem értek egyes szülőket .... úgy teszel, mint százezreket vert volna el. És csak, hogy válaszoljak a kérdésedre: Igen, nagyon eltúloztad.
2020. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/126 anonim ***** válasza:
95%
Elhiszem, hogy nehéz a helyzet, és azt is, hogy 14 ezer forint sok pénz. Dehát majd egy hét alatt ment el. Sajnos nem volt igazad. És azt sem hiszem, hogy több körben faggatni kellene, hogy mikor és mit vett. Elmondta, hogy nem vett olyasmit, amit ezek szerint nem lett volna szabad. És ezzel vége is.
2020. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 anonim ***** válasza:
84%
Készpénz helyett bankkártyát kell használni. Azzal nyomon követhető, hogy hol mekkora összeget fizettek vele.
2020. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/126 anonim ***** válasza:
93%

"mondta, nem tudja, ezer felé áll a feje a koránkelés, az új osztálytársak, környezet miatt és miattam is, mert mikor kórházban, mikor nem... Elhiszem, hogy nehéz, de azért az iskola nem munkahely, hogy 12 óráznia kellene, ezért nap végére azt sem tudja, hol van a feje."

Szerintem elég gáz, ha így gondolod. Szerinted egy kamasznak (jogilag felnőtt, de amúgy nem) nem elég megterhelő az, hogy az anyja kórházban van, jön a legnehezebb év a suliban, amikor mindenki azzal riogat már szeptembertől, hogy" jájjj, nyakatokon az érettségi! ", azt se tudni, mi lesz a tanévvel, látva az idén érettségizettek helyzetét, én se lennék nyugodt. Plusz még te is cseszegeted.

2020. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!