Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartsuk meg a pénzt amit a...

Tartsuk meg a pénzt amit a lányomnak szántam?

Figyelt kérdés

A felnőtt lányom egy magyon nehéz szakításon van túl, ami után egy időre hazaköltözött, 4 hónapig itthon lakott. Nagyon megviselte a szakítás, ezért nem nagyon foglalkozott semmivel, eljárt dolgozni, hazajött, bezárkózott a szobájába és nézte a plafont. A bankkártyáját is csak úgy ideadta, hogy fizessek ki mindent ami kell, ő nem is igazán költött pénzt. Vagy 2 éve elvégzett egy fitness edző tanfolyamot és van néhány ügyfele, kiknek heti egyszer fitness órakat tart. Ezeket akkor is megtartotta amikor itthon lakott, és havi kb. 200 ezer forint plusz bevételt hozott neki. Ezt a pénzt is ideadta, hogy költsem amire kell.

De én ebből a pénzből nem költöttem semmit, hanem félretettem neki. Mostanra közel 1 millió forint gyűlt össze, amit egy ajándékra szánok a lányomnak. Viszont mióta a férjem megtudta, hogy van ez a pénz arról győzköd, hogy tartsuk meg mert nekünk is szükségünk van rá (ami igaz, mert a kissebb felújítási munkálatokra, amiket el kéne végeznünk, épp elég lenne). És azt mondja, hogy ha egyszer nekünk adta ezt a pénzt, és 4 hónapig itt is lakott akkor ez jár nekünk. Ti mit tennétek?



márc. 25. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen mindegy, hogy kártyán van-e a pénz, vagy nálad készpénzben, az akkor is az ő pénze. Nem is értem, te milyem szülő vagy. Sokan még segítik is a (felnőtt!) gyereküket, te meg simán lenyúlnád a sajátodat. Hát gratulálok anyák gyöngye... Remélem a kedves párod faxa legalább aranyból van, ha erre rá tudott venni...
márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
93%
A pofám leszakad. Nektek aztán jó vastag bőr van a képeteken. Eszembe nem jutna elvenni tőle, amiért Ő dolgozott meg, és ajándékot sem vennék belőle, hanem visszaadnám neki, mert az az Ő pénze, arra költse, amire Ő szeretné.
márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
84%

A férjed lánya tegyen mellé egy másik millát, aztán négyesben beszéljétek meg, hogy mennyit kérhettek el a két misiből felújításra.

Ha ez nem megy, visszaadnám még ma.

márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
37%
Van egy olyan érzésem, hogy ez csak egy újabb kamu sztori, és a kérdező jót röhög a válaszokon...
márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
28%

#54

Igen, én is erre gondoltam, mert anya ilyet nem tesz a gyerekével.

márc. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 Grizesteszta ***** válasza:
80%

#54: Ha kamu lenne, akkor a kérdező jönne és a reakciókkal 'fellendítené' a forgalmat.


De a kérdező nem jön, érdemben csak annak arra a felvetésre reagált, ahol- egyértelműen a válaszoló értette félre a szitut- azzal vádolták, hogy ellopta/kizsarolta a bankkártyát. Erre reagált, mert itt tudta védeni magát, tök jogosan.


Az összes többi hozzászólásra nem reagál, mert nem tudja védeni sem az eddigi viselkedését, sem azt, hogy egyáltalán felmerült benne a 'majdnem milla' lenyúlása.


Szóval sajnos nem kamu ez, hanem a kérdező most saját magát győzködi, érvel-ellenérvel, de nem jön össze a dolog sehogy se...:) Ő is arra jut titokban, hogy aljasság ez az egész, de vagy a férjével nem mer szembe szállni vagy nagyon-nagyon szeretné azt a lóvét. Szegény gyerek!

márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
88%

#56

Haaat, ha ez tényleg igaz, ez a nő, mert anyának nem nevezném, süllyedjen el, mert egy utolsó féreg, aki a saját gyerekét meglopja...


Remélem a lányának rendeződik az élete, és a bűdös életben nem áll szóba vele...

márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim válasza:
94%

Add vissza neki a pénzt, sose lenne pofám elkölteni a lányom pénzét.

A férjed meg ássa el magát, hogy merülhet benne egyáltalán fel ilyen. Undorító

márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 Grizesteszta ***** válasza:
89%
#57: Én azt remélem, hogy a kérdező belátja, hogy csak egy út van: lóvé azonnal vissza, férj elküld a francba, az irreális fogyasztás ( magukra költött lóvé) lehet az, amin el kellene gondolkodnia.... Mert lehet, hogy szíve szerint visszaadná, de nincs miből. És lehet, hogy egy normális kommunikációval ezt még ki tudná a gyereknél magyarázni, ill. vélhetően a lány nincs annyira rászorulva a pénzre, lehet, hogy arra rá is bólintana, ellentételezésnek tekintené az ott lakásért... de ehhez is nagyon nyitottnak és őszintének kellene lennie a kérdezőnek... Nem kívánom nekik a kapcsolat megszakítását, mert a lánynak szüksége lenne az anyjára ebben az érzelmileg kiszolgáltatott helyzetben, és nyilván a kérdezőnek is a lányára. Az biztos, hogy ha ezt a kérdező nem tudja a gyerekkel megbeszélni őszintén, akkor érzelmileg elveszítheti a lányát, hiszen most, hogy már jobban van, végig fogja gondolni a történteket. És ha a pénz nem is hiányzik neki nagyon, a 'szülői támogatás' hiánya nyomot fog hagyni benne. Sajnálom mindkettőjüket, de főleg az anyukát, mert nem lehet egy egészséges személyiség, ha ezt meg tudta tenni és még most is így kérdez. Terror lehet a férj részéről.
márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
13%
Troll
márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!