Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartsuk meg a pénzt amit a...

Tartsuk meg a pénzt amit a lányomnak szántam?

Figyelt kérdés

A felnőtt lányom egy magyon nehéz szakításon van túl, ami után egy időre hazaköltözött, 4 hónapig itthon lakott. Nagyon megviselte a szakítás, ezért nem nagyon foglalkozott semmivel, eljárt dolgozni, hazajött, bezárkózott a szobájába és nézte a plafont. A bankkártyáját is csak úgy ideadta, hogy fizessek ki mindent ami kell, ő nem is igazán költött pénzt. Vagy 2 éve elvégzett egy fitness edző tanfolyamot és van néhány ügyfele, kiknek heti egyszer fitness órakat tart. Ezeket akkor is megtartotta amikor itthon lakott, és havi kb. 200 ezer forint plusz bevételt hozott neki. Ezt a pénzt is ideadta, hogy költsem amire kell.

De én ebből a pénzből nem költöttem semmit, hanem félretettem neki. Mostanra közel 1 millió forint gyűlt össze, amit egy ajándékra szánok a lányomnak. Viszont mióta a férjem megtudta, hogy van ez a pénz arról győzköd, hogy tartsuk meg mert nekünk is szükségünk van rá (ami igaz, mert a kissebb felújítási munkálatokra, amiket el kéne végeznünk, épp elég lenne). És azt mondja, hogy ha egyszer nekünk adta ezt a pénzt, és 4 hónapig itt is lakott akkor ez jár nekünk. Ti mit tennétek?



márc. 25. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
97%
Nem tartanám meg és nem vennék ajándékot, hanem visszaadnám a lánynak. Az ő pénze. Nagyon felelősségteljesen járt el, nem használnám ki és fordítanám a magam javára, hanem korrekt módon járnék el. A férjedre pedig ráfér egy alapos beszélgetés.
márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
91%

Nem úgy érzem hogy azt a penzt látni fogja a lánya, nagyon jól illik a markába az “anyukának” olyan jól be tudja osztani a másét.

Ezek szerint ő es a ferje szereti a mas penzet , akkor is ha a gyerekéé

márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
95%
A 4 havi fizetése is volt minimum 1 Milla, de inkább több, tusfürdő, sampon, fogkrém, kaja, stb, szerintem nem kerül ennyibe...
márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 Grizesteszta ***** válasza:
90%

#10: Aranyos vagy.... A gyereke nem volt jól, nem foglalkozott semmivel, ergo: rábízta a pénzét az anyjára- kezelésre... Az anyuka ezt vegye/tegye el, majd - mint egy jótét adományt, adja vissza szükség esetén. De miért szükség esetén, miért nem most rögtön? Ill. miért hazudjon a férjnek? Nem tisztább az egyenes út: mondja, hogy visszaadta és vissza is adta...

Nem jófejség az az anyától, hogy visszaadja kocsira/ esküvőre, hanem visszaadja, egyszerűen azért, mert az a gyereké. 'Költse, amire akarja'- ez azt jelenti, hogy költsd arra, ami azért kell, mert én visszajöttem hozzátok ideiglenesen... Ha kórházba mégy és nincs lehetőséged rendezni onnan az ügyeidet, odaadod a kártyádat a gyerekednek/szülődnek/párodnak, azzal hogy fizesse ki azt, amit kell. De itt nem arra gondolsz, hogy neki kell egy új tévé, vegye meg bátran! Vagy egy új ereszcsatorna, ha már felújítás...

márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell ennyire kioktatni a kérdezőt, nem minden család ugyanolyan.


Kedves Kérdező! Add vissza neki a pénzt, az így korrekt.

márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 Grizesteszta ***** válasza:
95%

#20: Hú, basszus. Szóval akkor jól feltételeztem, hogy majdnem elment a 4 havi fizetése úgy, hogy minimált fogyasztott+ egy kicsit meg tettél a fittness-pénzhez? Ilyen piszok sokba kerül nálatok a lányod tusfürdője, mosópora, fogkréme és a minimál kajája? Nem érzed úgy, hogy a Te és a férjed élete könnyebb volt ebben a négy hónapban vagy hogy magasabb volt az életszínvonalatok a megszokottnál?


És arra nem gondoltál, hogy a lányod pénzével pont annyira ( de ha lehet, még jobban) spórolnod kellene, mint a tiétekkel, mert ha rendbe jön a gyerek, akkor új életet kell kezdenie, ahhoz meg pénz kell, pl. kaucióra? És hogy ez fontosabb, mint a ti felújításotok? Ja, ha már felújítás: jól érzem, hogy a lakás a tied, ott nőtt fel a lányod és oda költözött hozzád az új férjed is? Mondjuk, nincs semmi erre utaló a leveledben, egyszerűen csak így érzem... Tévedek?

márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
9%

"Mostanra közel 1 millió forint gyűlt össze"


Oszt az adaja ki van é fizetve ő?


[link]

márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:
Nem, ezt a lakást együtt vettük a férjemmel. Azt, ahol a lányom felnőtt már eladtuk és válás után elfeleztük az árát az exférjemmel.
márc. 25. 13:54
 29/72 Grizesteszta ***** válasza:
57%

#25: Igen, szerencsére igazad van, nem minden család ugyan olyan...:(


Én mindig azt az álláspontot képviselem itt, hogy a gyereknek a szája jár, nem a lakás, kocsi, utazás- mert ezek nem járnak, legfeljebb a szerencsés gyerek kap a jófej szülőjétől. De azért az anyai lojalitás és szeretet sem arról kell, hogy szóljon, hogy 'szegény gyerek, nehéz szakításon van túl, haza költözött, nézzük már meg , mennyivel könnyíthetünk így a saját életünkön?'


Ugye, ezt Te is így gondolod?

márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb jobban jár, ha szállodába megy, az is olcsóbb, mint nálatok lakni :D
márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!