Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvállalni a konfliktust,...

Felvállalni a konfliktust, vagy elsunnyogni, hogy "majd megbeszéljük"? Csak szerintem nem lesz ez jó hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Párom, bármi van a családjával, sosem áll bele a dolgokba, hanem lerendezi annyival, hogy majd megbeszélik, meg hogy visszatérnek rá. Utána reméli, hogy elfelejtődik az adott dolog.


Most itthon vagyunk, tegnap a nagynénje elénk állt a családi bulin, hogy a lányát ő évzáró után szeretné kiküldeni hozzánk külföldre a nyárra, nyelvet tanulni, meg ott jobb a diákmunkás fizetés is. Ő erre annyit dünnyögött, hogy majd később visszatérnek erre. Miközben tudja, beszéltünk már erről, hogy az otthonunk nem szálloda, nem akarunk napokra/hetekre rokonságot fogadni oda. Egy 17 éves kamaszlányt főleg nem akarok otthon kerülgetni egész nyáron.


Erről már komolyan is beszéltünk, mert korábban a családja ingyen szállodának nézte a lakásunkat, nővére is olyanokat csinált, hogy írt, hogy jönne egy hétvégére, koncert miatt, alhat-e itt? Akkor még úgy voltam vele, hogy 2 éjszaka nem a világvége, de ideállított 3 barátnőjével, akik annyira otthon érezték magukat, hogy még a használt tisztasági betétet is a szobában felejtették, kiették a hűtőt és részegen a fürdőszobát is sikerült összehányni... Ezután mondtam a páromnak, hogy állítsa le a családját, a hétvége az nekem is hétvége, a szabadság szabadság, és nem azért vagyok itthon, hogy a családjára főzzek-süssek, menjek velük ide-oda.

A szüleimtől van a lakásom árának 90%-a, mégis, bármikor jönnek, szállodában foglalnak szobát maguknak, egyszer nem aludtak még itt.



Mondtam tegnap is neki, hogy legyen szíves megbeszélni a nagynénjével ezt, tisztázza, hogy hozzánk nem jöhet a lány és nem is fogjuk istápolni. Ne az legyen, hogy ők erre készülnek most hónapokig, utána koppannak. Reakció az volt, hogy jaj hagyjam már, ő nem is beszél soha a nagynénjével, egyszer nem hívják fel egymást, majd leesik nekik, hogy hozzánk nem jöhet az unokatestvére. De nem értem, felnőtt férfiként miért nem lehet megmondani, ha valamilyen ötlet nem tetszik és nem akarunk benne részt venni?


ápr. 1. 12:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs vendégszobánk. Ennyit elég lett volna mondani.
ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
Akkor segíts alternatív megoldást találni és legalább nem tűnik bunkóságnak.
ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon gáz az ilyen sunnyogós, lapulós pali.

Igen, jól látod: ezek ingyen szállodának nézik a lakásodat!

Téged meg nem néznek semmibe.

Ha újra felmerül a kérdés a haszonleső nagynénitől, mert fel fog merülni, ebben biztos lehetsz, hiába állítja az ellenkezőjét a laposkúszós, sunyi palid.

Tehát, ha felmerül, akkor neked kell kézbe venni a dolgokat és kerek perec megmondani, hogy ez nem járható út.

Egyébként te, aki saját lakással rendelkezel külföldön, hogyan tudsz egy ilyennel párkapcsolatban élni?

Ez a típus az élet más területein sem karakán szigma.

ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
15%
Mennyi rosszindulatú, buta ember van, 8 minimum... büszkék lehettek magatokra. Aki eleve kint van, könnyebben tud utána nézni, hogy hol tud máshol megszállni, ami nem méreg drága vagy nem átverés, stb.
ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
83%

24!


Az azért nem baj, ugye, hoyg a kérdés nem erről szól?

ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
13%
25, ugye nem gond, hogy megoldásként írtam?
ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
26, (nem 25. vagyok), bocs, hogy beleszólok, de: Nem kért a nagynéni más megoldást. Ő a nyakukba akarja lőcsölni a lányát pár hétre.
ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
79%
De ha nem közli sehogy, még megjelenhet...
ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
25%

25!


Mivel a probléma nem az, hogy valakit el kell valahol helyezni, hanem az, hogy a kérdező férje nem mond német semmire, csak sunnyog, így nem, nem megoldás a válaszod. 25. voltam

ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
23%
29, számodra is nehézséget okoznak ilyen összetett dolgok látom. Nem a fő kérdés, de ez is problémája a kérdezőnek...
ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!