Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég kínos helyzet, de mi...

Elég kínos helyzet, de mi ilyenkor a megoldás?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy nem vagyok anyagias. Egyáltalán nem vagyunk tehetősek, mindenért meg kell dolgoznunk, így tudom értékelni a pénzt. Párommal kicsivel kevesebb, mint egy éve vagyunk együtt. Soha nem visz el étterembe, moziba vagy egy kávézóba, de ezt nem is várom el, a lényeg, hogy együtt lehessünk, esetleg néha kimozduljunk tőle vagy tőlünk, tehát sétáljunk pl. Tehát ilyen szempontból sem kerülök egy ft-jába sem.

Amikor neki a szülinapja volt, szintén nem álltam túl jól anyagilag, de szépen gyűjtögettem a pénzt, hogy vehessek neki egy ajándékot, amit tudom, hogy szeretne. Nem is az értéke a fontos, de nem volt olcsó sem. Persze nagyon örült neki, aminek én is örültem. Csak ezután közeledett az én szülinapom, tudtam, hogy akkoriban nem nagyon volt pénze, viszont rá pár napra/1 hétre kb. már tudom, hogy volt neki. Sőt, még utána is. Nem olyan rengeteg, de volt. Szülinapomkor mondta is, hogy majd tőle kicsit később, pár nap múlva kapok. Csakhogy aztán ez a dolog teljesen el lett felejtve, utána egy szót sem szólt róla. :( Ezután jött a névnapom, amire szintén semmit nem kaptam, csak pár jó szót, most még csak azt sem mondta, hogy majd később felköszönt. Engem nem az anyagiak érdekelnek és esküszöm, egy szál virágnak vagy egy tábla csokinak nagyon örültem volna, ne is költsön rám többet, csak egyáltalán lett volna meg ez a szép gesztus. Nem hiszem, hogy 2-300Ft-ot nem tudott volna arra szánni, hogy felköszöntsön. :( Kicsit megalázó ez így, de mégis ilyenkor mit lehet tenni? Mégsem mondhatom ezeket a dolgokat neki. Ha már ő nem érte fel ésszel. Mondta azt is névnapomkor, hogy aznap X ezer ft-ot keresett, mert volt egy jó üzlete. Azt tudom, hogy az édesanyját segíti a pénzzel, hisz még a szüleivel él, de nem hiszem el, hogy 300Ft annyira padlóra küldte volna... Emellett nagyon szeretem, sőt imádom őt és nagyon fontos nekem! Nem akarok ilyesmiért szakítani, de bánt ez a dolog. És azt sem tudom, hogy ezek után már mindig ez lesz? Tudom, hogy az előző barátnőjénél épp ott rontotta el, hogy mindent megadott neki, de azért nem hiszem, hogy én épp a szöges ellentétét érdemelném. Kvázi, hogy valaha is egy ft-ot is költsön rám... (A busz is ingyen van, mert van bérlete mindkettőnknek. Kb. 12 km-re lakunk egymástól) Ti hogy céloznátok a dolgokra? Szerintetek mi a megoldás? Azt akarom, hogy vegyen komolyan engem.

Köszönöm a válaszokat!


Timi L/19


2010. okt. 27. 15:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
azaz a te kommented előtti utolsó válaszoló
2010. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy gondolom, hogy egy egy eves kapcsolatnak el kellene annyit birnia, hogy ezt te megemlited. Ha nem birja el, akkor ott gond van. Egy szal virag meg 300 Ft sincs. Itt tenyleg nem a penzrol van szo, hanem a gesztusrol foleg, hogy megigerte. Meg az elejen vagytok, a hodito idoszak utan, nem tudom, hogy mi lesz akkor par ev mulva, ha mar most nehezere esik neki ennyi.
2010. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyebkent meg annyit tennek hozza,hogy epp azzal, hogy nem szolsz taplalod bele, hogy neked ez igy jol van es tok termeszetes, amit csinal. Szoval attol, hogy te kedveskedsz, nem fog valtozni, mivel nem szolsz es azt hiszi, hogy ez igy teljesen rendben van...
2010. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Tényleg nem a pénze kell, hanem maga a személye. Én mindent megteszek érte tényleg... Sütöttem már neki, vettem már üdítőt is, hogy filmezés közben iszogassunk valamit, tehát én már nem tudom, mit tegyek. Eleinte - mikor még nem jártunk - meghívott többször is üdítőre, de ezek is elmaradtak. Manapság már egyáltalán nem. Szeretnék valahogy célozni nála ezekre a dolgokra, de ötletem sincs, hogyan. :( Nálatok is így van? Soha nem költ rátok a párotok és az ünepekkor sem?
2010. okt. 27. 15:46
 15/22 A kérdező kommentje:

Szegénynek se mondanám, sőt, néha még pluszokat is kap(persze megdolgozik érte), ő tudja, mire költi, én ebbe bele se szólnék és nem is fogok, csak ez fáj, hogy tudja, hogy szegényként vettem neki ajándékot, ő meg nem vett egy csokit sem. :(

Ja és mindenkit felpontoztam!!!

2010. okt. 27. 15:49
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

pedig ez célozgatással nem működik...


jártam ebben a cipőben,szóról szóra amit leirtál,plussz hogy állandóan nálam volt,főzzek vacsit,vegyek ezt azt,pénzem meg alig volt kolisként...

aztán elég lett (igaz,nem vártam 1 évet),és már nem finoman mondtam h elég...majdnem vége lett,de belátta,h nekem van igazam...azóta normális ilyen szempontból is...több éve ennek,mai napig örülök h "mertem" szólni...

23/ N

2010. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Pedig en mindenkepp szolnek. Attol jo egy kapcsolat, hogy mindket fel oszinte, egyenes. Ha te felhalmozni hagyod a pici dolgokat, elobb-utobb robbani fog. Semmi rossz nincs abban, ha szepen szolsz, a stiluson sok mulik, de szerintem mindenkepp szolj neki, hogy rosszul esik, mert o nem veszi eszre magat! Ha ezert megsertodik, nem szeret.
2010. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

én nem célozgatnék, megmondanám kerek-perec, hogy rosszul esett hogy nem vett ajándékot, mert ez valóban taplóság.

iszonyat proletár dolog. nem tudnám mire vélni ezt. nem vagyok kapcsolatszakértő, de hogy elfelejti a születésnapod az komoly dolog. ha nincs pénze akkor úgy alakítja a helyzetet, hogy pár órát kettesben legyetek, gyújt egy csomó gyertyát a fürdőben, habtusfürdő aztán nyomjátok a +18 as romantikát, persze most ő kényeztet téged.

23f

2010. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Nálunk szóról szóra ugyanez a helyzet, karácsonyra se kapok semmit, szülinapkor örülök ha annyit mond, hogy "jaaa neked tegnap volt a szülinapod", névnapra semmi stb.

Nem fogok neki szólni ezért, mert ő ilyen. Régebben én is tettem fel kérdést ezzel kapcsolatban, de mostmár elfogadom a helyzetet."


téged viszont tudlak sajnálni, és nem a "párod" miatt, hanem azért, hogy olyan balga vagy leállsz egy ilyen emberrel. te bajod...

2010. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez a pénztelenség :(

Ritka szar dolog.

2010. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!