Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis történhetett valami a...

Mégis történhetett valami a nevelt lányommal?

Figyelt kérdés

A nevelt lányom szakított a férjével és elkezdődött a szokásos sárdobálás. A férje is mondott róla olyan dolgokat amiket nem rudott megcáfolni, aztán hirtelen előállt azzal, hogy őt megpofozta meg megverte a férje. Őt ismerve ez elég nehezen hihető, mert nehéz,hisztis természet, és én anno a saját bőrömön is tapasztaltam, hogy ha rászoltam akkor azt mondta az anyjának, hogy kiabáltam vele, ha rákiabáltam akkor megvertem, ha véletlenül neki mentem akkor direkt fellöktem és hasonlók, és elég sokat veszekedtünk miatta a feleségemmel...

Szóval nem nagyon hitt neki senki és többen mondtuk is neki, hogy állítsa le magát és ne vádaskodjon ilyesmivel bizonyíték nélkül,pont a válás időszakában, mert átlátszó. Ezt abba is hagyta, de aztán a váláskor mindenről lemondott a férje javára, nem kérte semmiből a részét. Kérdeztük, hogy miért, és azt mondja, hogy mert az exférje többet dolgozott meg többet kereset, jobb ez így...Mondom neki, hogy a múltkor még bántalmazással vádokta most meg mindenről lemond a javára, annyit mondott, hogy azt csak idegében mondta.

Mi történhetett?


ápr. 30. 18:20
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
87%
Nekem elsőre az ugrik be, hogy a pasi valóban bántalmazta, de mivel ti sem hisztek neki, ugy van vele mas se fog. Lehet a fickó meg is fenyegette valamivel, azert hagyott ott mindent
ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
92%
Nem vér szerinti, hanem nevelt lányod, felnőtt asszony, ezen ne rágd magad. Nem a te dolgod. Az igazság majd kiderül, vagy nem.
ápr. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Jó, de jelenleg egy bútorozott albérletben lakik, neki semmije nincs még egy szőnyege sem. A közös házuk meg ott van bebútorzva. Ha kiürítene egy szobát elhozná magának a bútorokat maradna még elég bútor az exének is. Aztán ott van maga a ház. Ha eladják és megfelezik az összeget több milliót kaphatott volna. Abból vagy vehetett volna valami olcsóbb ingatlant vagy lehetett volna egy nagyobb hitel önerője vagy bármi máshoz is kezdhetett volna vele. Mivel az exe maradt a házban kérhette volna hogy fizesse ki neki a teljes árat. Autójuk is volt, ha csak azt elkéri és eladja akkor is milliós összeg ütmé a markát, mivel újonta lett véve az autó. Vannak drága elekronikai cikkeik, háztartási gépeik, amiket vagy használhatna vagy eladhatna jó pénzért. Ezért teljesen nonszensz, hogy nem kért semmit .
ápr. 30. 20:43
 14/45 anonim ***** válasza:
82%

Csak ő tudja, hogy mi történt, de neked nem mondja el, meg gondolom, az anyjának sem. De miért érdekel téged? Leírásod alapján utálod a csajt.


Személyes véleményem, hogy igen, valószínűleg bántalmazta a férfi, nem látok más épeszű okot arra, ami történt - az, hogy ki csalt meg kit, meg ki vert meg kit, nem érinti a házassági vagyonjogi kérdéseket.


Sőt, abban sem vagyok biztos, hogy te olyan szuper nevelőapa voltál.

Gondolom, kamasz lehetett, amikor összekerültetek az anyjával, neked meg csak nyűg volt egy lázadó kamasz, akivel saját bevallásod szerint is kiabáltál. Az anyja meg hiába veszekedett veled, nem hagyott el, szóval ő sem hitt neki akkor sem és most sem.

ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
7 éves korától neveltem. Nyílván érdekel, mert mégiscsak családtag és teljesn értelmetlen amit csinál, kinek ne kellene több millió forint? Oké, hogy többet dolgozott és többet is keresett az exe, akkor kérje el annak ami jár csak a 40%-át vagy 30%-át még az is jó pénz és a semminél minden több. De önként a semmit választja értelmes magyarázat nélkül, ez mégis micsoda?
ápr. 30. 21:24
 16/45 anonim ***** válasza:
87%

Tisztában van a jogaival?

Az is kérdés, hogy a házat milyen pénzből vették, azt gyanítom, hogy a pasinak már eleve volt megtakarítása, a házasság előtti, ill. házasság alatt örökölt vagy ajándékozott vagyont bizony nem osztják váláskor.

Tehát max. annak igényelhetné a felét, amit a házasság alatt megtakarítottak. Elvégre nem csak a bevételt nézik, hogy mennyit kerestek, és akkor a vagyonból annak a fele járna, hanem osztanak szoroznak kiszámolják értelemszerűen a kiadásokat is.


Hogy ebből így mennyi maradna, hogy érdemes-e izmozni, vagy nem, az más kérdés.

ápr. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Mindkettejüknek volt megtakarítása, amihez hitelt is vettek fel, de azt már letörlesztették,mert 1,5 évre kimentek Németországba dolgozni,hogy előtörlesszék a hitelt. Minden mást közösen vettek, a nevelt lányom végig dolgozott a házásságuk alatt, tehát oda keresett végig.
ápr. 30. 21:41
 18/45 anonim ***** válasza:
84%

Hát akkor a nevelt lányoddal kéne elbeszélgetni, de ha úgy DÖNT, hogy nem avat be a bizalmába, ill. hogy nem kér segítséget, stb. akkor addig tudsz elmenni, hogy elmondod neki, hogy bánt a dolog, hogy úgy látod, nem áll ki magáért, nem lemond egy számodra érthetetlen ismertetlen okból a jogos vagyonról, és szeretnéd megérteni, hogy miért van, és szeretnél neki segíteni ebben a problémában, ill. bár elvileg evidens, de mégis tudatosítani, hogy ez a döntése végleges és visszafordíthatatlan.


De ha nem akar róla beszélni, akko

ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Már megvolt a tárgyalás, nem kért semmit.
ápr. 30. 22:28
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk. Párkapcsolati erőszak esetén a bizonyítás nehézkes vagy lehetetlen, ha több év után áll elő valaki vele, mert nincs látlelet, tanú, stb. Van rá esély, hogy hazudik, mert írtad, téged is vádolt ok nélkül. De ezt nem tudhatjuk.
ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!