Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis történhetett valami a...

Mégis történhetett valami a nevelt lányommal?

Figyelt kérdés

A nevelt lányom szakított a férjével és elkezdődött a szokásos sárdobálás. A férje is mondott róla olyan dolgokat amiket nem rudott megcáfolni, aztán hirtelen előállt azzal, hogy őt megpofozta meg megverte a férje. Őt ismerve ez elég nehezen hihető, mert nehéz,hisztis természet, és én anno a saját bőrömön is tapasztaltam, hogy ha rászoltam akkor azt mondta az anyjának, hogy kiabáltam vele, ha rákiabáltam akkor megvertem, ha véletlenül neki mentem akkor direkt fellöktem és hasonlók, és elég sokat veszekedtünk miatta a feleségemmel...

Szóval nem nagyon hitt neki senki és többen mondtuk is neki, hogy állítsa le magát és ne vádaskodjon ilyesmivel bizonyíték nélkül,pont a válás időszakában, mert átlátszó. Ezt abba is hagyta, de aztán a váláskor mindenről lemondott a férje javára, nem kérte semmiből a részét. Kérdeztük, hogy miért, és azt mondja, hogy mert az exférje többet dolgozott meg többet kereset, jobb ez így...Mondom neki, hogy a múltkor még bántalmazással vádokta most meg mindenről lemond a javára, annyit mondott, hogy azt csak idegében mondta.

Mi történhetett?


ápr. 30. 18:20
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
52%

#28 vagyok és nem vagyok azonos a #27-tel, így ezek szerint több “feminista” is van. Számomra elképzelhető, hogy egy nő hazudik, de:


- A férj esetében: miért mondott le a nő mindenről, miért nem kérte legalább a közös vagyonból legalább a hozzájárulása arányában neki járó részt? Azért lássuk be, hogy ez esetben a bántalmazás reális forgatókönyv. Vagy #29 szerinted milyen más magyarázat jön szóba? (Jogilag jár neki, akkor is ha esetleg az ő hibája volt a válás)



- A kérdező esetében: nekem

hátborzongató ez a szenvtelen stílus, ahogy ecseteli a dolgokat: nulla pozitív érzelem az általa “nevelt lányának” hívott nő felé (“mégiscsak családtag”), de ijesztő részletességgel ismeri a nő válásának részleteit - amiből szintén igyekezett nem kimaradni - ugye ő is magyarázott a nőnek, hogy “ne hazudjon”. Amikor egy háztartásban éltek, azt értem, hogy nem nézhette levegőnek, de minek ugat bele egy felnőtt nő életébe? Ráadásul a kiabálást ő maga is elismeri, meg a “véletlenül” nekimenést is a lánynak.

máj. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
77%

Én annak idején azert mondtam le a vagyonról váláskor mert a vlt ferjem bantalmazott es feltem tőle, így aláírtam a papírt neki, hogy lemondok. (kulfoldon lakom)

Persze a kerdező veletlen ment neki micsoda aljas istenem!

máj. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
40%

31.: Valóban, a bántalmazás is egy reális forgatókönyv. Viszont csak az egyik lehetséges verzió. Nem tudjuk, valójában mi az oka, hogy valaki nem kérte a vagyonrészt.

A másik, hogy miért kellett volna szeretnie a nevelt lányát a kérdezőnek? A családi kapcsolatokból nem következik egyenesen, hogy szeretik egymást. Ráadásul nem vér szerinti a lány. A párjával kapott egy gyereket is pluszba. Lehet, hogy olyan rossz a természete, hogy érthető, hogy nem szereti. Nekem volt olyan vér szerinti rokonom is, akit nem szerettem, tett róla. Álszentség és képmutatás eljátszani, hogy szeretünk valakit, aki a rokonunk, de egy rosszindulatú, utálatos valaki.

Szerinted van olyan család, ahol néha nincs egy kevés kiabálás? Lehet, hogy van, de ott vagy túl nyugodt vérmérsékletű emberek élnek, vagy elfojtásosak, akik elnyomják az érzelmeiket, aztán csodálkoznak, ha vagy belebetegednek, vagy ha a sok elfojtás egyszer kitör belőlük, akkor vér fog folyni. Véletlenül is nekimehetnek időnként emberek egymásnak. Természetesen van esély arra is, hogy a kérdező hazudik, de ez nem biztos, nem ismerjük.

máj. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
78%
32.: Együttérzésem, de te projektálsz. Azért, mert nálad ez volt az oka, ami nagyon sajnálatos, nem biztos, hogy a kérdező nevelt lányánál is ugyanaz az ok áll fenn. Nem kellene minden aljasnak elmondani a kérdezőt. Egyszerűen kevés az információ ahhoz, hogy ilyeneket ki lehessen jelenteni.
máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
6%

Hagyjuk mar 33 as, azt nem várja el senki, hogy szeresse, de azt se hogy legazudtolja es eleve elutasítsa amit a lány mond, hogy bantalmazták.

Tehát világos, hogy ő beállította magat arra, hogy ne higyjen a lánynak, es egy követ fújhasson a volt férjjel. Tehat egy ellensége a lánynak.

Remélem a lánynak lesz annyi esze, hogy többet nem oszt meg semmit ezzel es kizárja az életéből es ha kell az anyját is aki megengedte ennek a májmételynek, hogy mérgezze a gyerekét!

máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
78%
35-ös: Te belegondolsz a történetbe olyan dolgokat, ami nem valószínű, hogy igaz. Írtam, keveset tudunk róluk. Te a saját traumádat vetíted ki erre a családra. Gyógyulást kívánok neked.
máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
6%
Ja, persze en vagyok a beteg, mert a drágalátos, harmatcsepp, ártatlan gyémánt mostohaapa, egyből nem hiszi h bantalmazták a nevelt lányát, bizonyítékokért sápog, mint egy törvenyszék, es eleve hazugnak titulálja a nevelt lányát, azért mert annak idején ő se verte, csak a lánynak tűnt úgy, nem szakadnál meg te? Hogy az úristen tekintsen le már es seperje el a szennyet!
máj. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
78%

37-es: Traumatizált vagy, ez egyértelmű. Nem vádaskodásból írtam ezt, hanem azért, hogy te is gyógyulj meg, ez nem szégyen.

Ha valakit bántalmaznak, akkor sok helyzetbe beleláthat olyat, ami nincs ott. Ilyen a trauma természete.

máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
6%
Bezzeg, ha a biológiai lánya mondana ilyet, elvágná a veje torkát aznap! De így nem hiszi, meg ellenségeskedik, es meg van olyan agyatlan, hogy itt keres igazolast! Itt próbálgatja a szárnyait, hogy mennyire hihető az aljassága!
máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
64%
39.: Elég fura, hogy rögtön torokelvágásra asszociálsz. Ki itt az agresszív, te vagy a kérdező?
máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!