Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon hogyan tud anyósom...

Vajon hogyan tud anyósom megélni 53 ezer forintból? !

Figyelt kérdés
Nagyon jó a kapcsolatom anyósommal, szerencsére jól kijövünk. Viszont, nem , mintha közöm lenne hozzá, csak egyszerűen furcsállom, hogy akárhányszor odamegyünk, mindig tele van a hűtő gyümölcsökkel, kajával... A fürdőszobában Palmolive, Dove márkájú cuccok vannak, stb. A számlák pedig mindig rendesen be vannak fizetve. Egyszerűen csak átfutott az agyamon, nem is egyszer, hogy vajon hogy a túróba csinálja ezt? Ötletek? 65 éves, egyedülálló, elég normális életvitelű...
2009. jan. 9. 17:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámnál is tele van a hűtő sonkával joghurtokkal mindennel, nekünk meg sokszor hetekig semmi nincs benne... Dove testradírokat használ, nekünk sose telne ilyesmire. Jó az olcsó is. Állandóan veszi a sok calgont a mosógépbe stb. Már ő is egyedül van, nem tudom mennyi a nyugdíja, de jobban él, mint mi... gondolom nekik már nem kell új ruha nem esznek annyit, és alig használ vizet is stb. Igazából én sem értem.
2009. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én mamánál is így és igen tele a hűtő,de viszont napközbe egyáltalán nem szabad bekapcsolni a tv-t.Fürdeni csak akkor fürdenek ha mennek valahova amúgy mosakodnak,náluk nem szabad a lámpát felkapcsolni csak ha nagyon muszáj.Mindenhol a lakásba szőnyeg van de nem szabad csak hetente vagy másfél hetente porszívózni ha mégis koszos lesz akkor söpörnek.A mosógépet is jó ha 2hetente indítják el.
2009. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én mamáméknál is így van :)! Sokkal jobban élnek mint mi! De náluk is én már este fele megvakulok, de még nem kapcsolnak villany, söprögetnek, de szoktak hetente porszívózni is, kézzel mosnak! De megy a tv egész nap ... Hát ügyesek meg kell hagyni, de tény ők már nem költenek ruhára, csak kajára meg gyógyszerre (sajnos) , meg ha esetleg tönkre megy valami ahelyett . De a múltkor tönkre ment a tvjük és gondolkodás nélkül tudtak venni másikat. Szóval azért nekünk meg kellene gondolni, hogy miből is vegyünk újat?? Szóval még spórolt pénzük is van! A bankban is van pénzük azt tudom! Na szóval jó lenne tudni a receptet :) !!!

2009. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

igen,ebbe van valami.azért régen tudtak félretenni az emberek.ma meg jó ha hónap végéig kihúzzuk.

lehet,hogy volt egy nyaraló,vagy telek,amit eladott,vagy ilyesmi.

2009. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
Honnan szeded, hogy csak 53ezer forintja van? Ha özvegy, akkor eleve kapja a néhai férje nyugdíjának a felét is (özvegyi nyugdíj). Vagy akár bankban is hagyhatott rá pénzt a nagypapa. Az is lehet, hogy ő tett félre korábban, amikor még dolgozott. Esetleg vadkendert termeszt a pincében.
2009. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Dehogy özvegy! 42 év után elváltak... onnan tudom, hogy láttam már a nyugdíj papírját, összesen kap ennyit. És a pincében sem termeszt semmit, elhiheted.
2009. jan. 9. 19:32
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Az özvegyi nyugdij 30%.

Az apósom is egyedül él és a nyugdijához alig kell hozzányúlnia.

Ilyenkor télen csak a konyhában van egész nap és csak ott fűt fával a kályhába. A fát összeszedi a Duna parton nyaranta. A fürdőszobában és a ház többi részében nem fűt. Ha jön az este és sötét lesz, lefekszik aludni.

Fürödni otthon nem fürdik, mert jár neki gyógyfürdő beutaló és ott hetente 3-4-szer megfürdik. A többi napon csak megmosakszik.

Mosogatáshoz felmelegiti a vizet egy fazékban és abban mosogat el. Feleslegesen nem folyatja a csapot.

A kertben megtermeszt mindent, amire szüksége van. A felesleget eladja a piacon. Megél abból, amit árul. Alig fizet valamit. A telefon, gáz, villany és egyéb számlái összesen nincsenek annyi, mint nekünk egy-egy csekkünk.

Meg különben is kevesebbek az igényei. Nem kell olyan gyakran új ruha, cipő. És azért a mai öregek régen megtanultak spórolni, amit mi már sajnos nem tudunk.

2009. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Értem, amiket írtál, de anyósom teljesen az ellenkezője! 9600 a közös költség, panelben él. Folyó vízben mosogat, mindennap teli víz kádban fürdik, vesz magának kb. két hetente valamit. Táskát, vagy kabátot, stb. A telefonja is mindig fel van töltve, 3000 ft-tal... a rezsit nem is merem mondani, hogy mennyi... mindent egyedül fizet.
2009. jan. 9. 19:43
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamámnál is így van. Ő özvegy. Annyi különbséggel, hogy ő magára már nem költ igazán, se ruha, se kozmetikumok, csak a szükségesek, persze tisztaság van nála meg rend, meg ő is tiszta. Amit költ, az kajára megy meg a számlákra. A többit ránk költi, pl mikor unokatesóm most férjhez ment elég tisztességes összeget adott neki. Szerintem az évek alatt spórolta össze szegénykém. Mindig mondjuk, hogy magára is költsön, de csak legyint, hogy minek az már neki...

Meg ugye pl nekik már nem kell visszafele nyomni a lakáshitelt, gyereket nevelni, stb ilyen költségek. Meg istennek hála az én nagyimnak gyógyszerre sem kell költenie, sok nyugdíjasnak az viszi el a legtöbb pénzt sajnos.

2009. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Valaki ennyibol probal gyereket ellatni, nevelni!Ugyhogy anyosod ha nem beteges, es odafigyel a dolgokra, akkor megtud elni belole. Dove es Palmolive-t nem hetente vesz, egyedul ezek a dolgok is honapokig kihuzzak. Valamint a piacon megveszi olcsobban a zoldseget, gyumolcsot es egyszerubbeket foz maganak. Ruhara az idosebbek azert nyilvan mar annyit nem koltenek, hiszen megvan mindenuk.

Gondolom nem jar szinhazba, es nyaralni. De az, hogy gyumolcs van nala szerintem nem annyira nagy dolog.

Ennel sokkal kevesebbb nyugdijakbol is megelnek, na, abbol mar tenyleg hihetetlenul nehez lehet.

De tudom, hogy sok idos foz maganak tobb napra etelt, reggelire tej kenyerrel, vacsora ugyanaz, fozelek feltet nelkul. Mosogep neha megy, mosakodnak. Es persze elsetalnak a 100 Ft-os boltba is, valamint otthon 3 puloverben ulnek.

2009. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!