Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesztem anyámmal, mert...

Összevesztem anyámmal, mert szerinte mindent a barátomnak kellene fizetnie, le is kurv@zott. Szerintetek is mindent neki kellene fizetnie?

Figyelt kérdés

Kirándulni voltunk, 1 éve vagyunk együtt és én csak az utat fizettem ki magamnak, a többit a barátom fizette és ki volt akadva, hogy én neki egy ingyen kurv@ vagyok.

Én egyetemre járok, de emellett itthon én vezetem a háztartást, tehát itthon én főzök, mosok takarítok, a barátom dolgozik.


2010. nov. 14. 20:31
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%

És erről most beugrott, hogy mivel nem dolgozol, gondolom nem adsz haza pénzt, emiatt van anyukád kiakadva, hogy ennek ellenére utazni van pénzed.

Ennek kifejezésére viszont igen primitív módszert választott.

2010. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
adnak nekem zsebpénzt és azt erre költöttem de az ut 1.000 Ft. volt, mert csak a közelbe mentünk.
2010. nov. 14. 21:08
 13/36 anonim ***** válasza:
51%
Látod, akkor ez lehet a baj, amit fentebb leírtam.
2010. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Nem tudja megérteni, hogy milyen udvarló lehet, hogy mindent nem fizet nekem.
2010. nov. 14. 21:09
 15/36 A kérdező kommentje:
akkor egész életemben itthon kellene maradjak? ne menjek sehová?
2010. nov. 14. 21:10
 16/36 anonim ***** válasza:
95%

Az utolsó hozzászóláshoz,hogy tisztázzuk a fogalmakat:

Régen nem volt divat,hogy a nők lefeküdjenek az éppen aktuális barátjukkal.

Azt még elnézték egy lánynak,ha a vőlegényével lefeküdt,mert "csak" előleget vettek a házasélet örömeiből.

De ha egy lány nem a vőlegényével feküdt le, főleg,ha több férfivel,akkor már k@rvának tartották.

Ha csak szórakozásból tette, és nem volt belőle semmi haszna (ajándékok,ruhák stb),akkor hívták ingyen k@rvának.

Ha pénzt is fogadott el a férfiaktól,akkor már prosti volt.

Anyukád is ezt az elvet vallhatja,ezért mond ilyeneket.

Én sem értek egyet a ma divatos "tapasztalatokat kell szerezni,ki kell élni magad" elvvel,de tudomásul veszem,hogy ma már a lányok nem szűzen mennek férjhez. Ezért még nem tartok senkit szajhának.

2010. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
43%

Nem erről van szó.

Az lenne a megoldás, ha lenne saját kereseted, hiszen felnőtt vagy.

Egyetem mellett is sokan dolgoznak, és élik az életüket.

2010. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Nem tudom menni dolgozni, mert itthon kell dolgozzak. Vele feküdtem le eddig,más nem volt még nekem.

Szerinte nem követelem meg tőle azt, hogy igen nő vagyok és fizess nekem étterembe és kirándulást és mindent abszolút.

2010. nov. 14. 21:20
 19/36 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem,hogy miért kellene a fiúnak eltartania téged.Felnőtt ember vagy,akinek elvileg el kellene tudni tartani magát és ezzel együtt fizetni a költségeket,ha szórakozni megy.Nem kell senkivel megvetetni semmit a szexért cserébe.Utálom az ilyen anyukákat,akik arra nevelik a lányukat,hogy keressenek gazdag pasit,akit majd lehet fejni anyagilag.

Egy párkapcsolatban,amíg nincs közös kassza,addig természetes,hogy a felek fele-fele arányban fizetnek. Szerintem anyukádat az is zavarja,hogy közvetve ugyan,de ő fizet mindent nektek.Vagyis a zsebpénzedet tőle kapod,így ez olyan,mintha ő fizetett volna.Próbálj meg anyagilag leválni a szüleidről és akkor nyugodt szivvel ránthatod meg a vállad,hogy "Semmi köze hozzá",ez a te pénzed és a te életed.

2010. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
71%

Tudom én még kicsi vagyok,nem tudhatom milyen az egyetem...De látom nővérem példáján keresztül.

Ő is egyetemista.Reggel felkel fél 7-7 között,elkészül bemegy az egyetemre,ott van az előadásokon.Van amikor ütköznek az órái,de ha van közte idő az is max. 1 óra,ami szinte semmire sem elég,hiszen nem tud visszamenni a koliba.A koliba csak délután 6 óra körül ér vissza.Akkor eszik,pihen egy fél órácskát és utána tanul.Közbe el kell menni könyvátorzni,vásárolni és kb alszik 4-5,jobb esetben 6 órát,vizsgaidőszakban 2-3 órát.


Ezek alapján azt gondolom nem lehet könnyű az egyetemista élet.Na most ezek mellett háztartást vezed a kérdező,akkor mégis mikor dolgozzon.Neki is 24 órából áll egy nap, mint nekünk.

15/L

2010. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!