Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy diplomás nő járhat kétkezi...

Egy diplomás nő járhat kétkezi munkással?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 11:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a sok baromi okos alakot! Mindenki beírja hogy milyen gáz már hogy egy DIPLOMÁS ilyet kérdez.. Hogy egy DIPLOMÁSNAK hogy lehetnek ilyen előítéletei, hogy lehet ilyen sötét, hogy ilyet mer kérdezni.. Szerintem ez abszolút korlátoltságra vall a válaszolók részéről. Nyugodtan járhat egy diplomás szakmunkással, és nem az okozhat gondot, hogy neki nincs papírja, vagy neked van. A különbség az eltérő gondolkodásban van! Ha valaki majdnem 10 évvel tovább jár iskolába, azért alaposan átformálódik a világnézete, alapműveltsége, ilyesmi. Ismerjétek el, hogyha nem muszáj a legtöbben soha kezükbe sem vették volna a kötelező olvasmányokat, nem olvasnak utána történelmi dolgoknak, nem találkoznak különböző vallási, politikai, filozófiai, gazdasági nézetekkel, amiket megismerve véleményt alkothatnának a dolgokról. Akit éppen nem érdekel komolyabban, vagy nem olyan munkakörben dolgozik, nem tudja, mi miért úgy van a világban, ahogy azt látjuk. Ha valaki tájékozottabb, akkor kevesebb eséllyel tudja megosztani a fejében motoszkáló gondolatokat a kedvesével, ami azért elég kellemetlen. Lehet valaki bármilyen aranyos, kedves, tökéletes ember, ha egyszer nem tud a párjával beszélgetni.. Igen, én szeretek irodalomról, színházról, vallásról, kultúrákról, külföldről, gazdaságról, történelemről beszélgetni a párommal, és korábban éppen ez jelentette a szakítópróbát egy hosszú (5 éves) kapcsolatomban. Teljesen más igényeink voltak, más érdeklődési körünk és más jövőképünk.

Egyedül emiatt látom akadályát a boldog kapcsolatnak eltérő iskolázottságú emberek között. Természetesen egy diplomást sem feltétlen érdekelnek ezek a dolgok, és egy nem diplomás sem feltétlenül tájékozatlan, de gyakrabban fordul elő egy ilyen párosnál probléma, mint akkor, ha hasonló szinten állnak ezen a téren.

Tehát úgy tudod a legkönnyebben kideríteni, összeilletek-e, ha leülsz vele beszélgetni.

2010. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
100%
És előző hozzászólásomhoz hozzátenném, nem feltétlen anyagi oldalról kell megközelíteni a problémát, mert egy diplomával az alapfizetés 120e körül van - ha csak nem sikerült valami nagyon jó szakmát kitanulnod - és egy jó szakmunkás megkeresheti ennek a többszörösét is.
2010. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
100%

az egy diplomás nő kifejezés, nekem semmi intelligens végzettséget nem takar, ha önmagáról beszél, mivel olyan szakok után amihez ész is kell, az ember nem diplomásnak nevezi magát hanem orvosnak, fizikusnak, biológusnak

az meg a másik, hogy kétkezi munkás ember is lehet okos.

2010. nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
69%
Előző ebben nincs igazad,sok diplomást tudok,aki semmit nem tud kezdeni a megszerzet vagy rosszabb esetben megvásárolt diplomájával,sok diplomás meg az élethez hülye,IQ-t és életképességet nem ad a diploma se...A szakmunkás is lehet értelmes olvasott,és diplomás is lehet sötét bunkó.Nekem két diplomám is van mégse nézem le akinek nincs,mert nem ez alapján itélek meg embereket...
2010. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:

Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:39



egyetértek

2010. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül igaz. Ha rákérdeznek az egyik barátom mindig diplomás ember, így fogalmaz, pedig nem büfészakos diplomája van, ő építészmérnök. És még nagyon sok ilyen ismerősöm van, csak annyit mondanak, hogy diplomás, pedig van közöttük gépészmérnök, informatikus, orvos, gyógyszerész. Ha rákérdeznek nem titkolják, de én sem szoktam pl. mondani, hogy milyen szakos végzettségem van.
2010. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg soha nem mondják, a nem büfészakot végzett ismerőseim, hogy diplomásak mikor beszélgetnek vagy ilyesmi.

ritkán kerül szóba a végzettség, de soha nem úgy, hogy diplomás vagyok ilyeneket mindig büfészakosoktól hallok élőszóban és írásban is

kezetfognak és ha szóbajön ki mivel foglalkozik, akkor azt mondja diplomás vagyok

XD

2010. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nincs valakinek diplomája nem jelenti azt hogy hülye vagy hogy kevesebbet ér annál akinek van.
2010. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!