Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy diplomás nő járhat kétkezi...

Egy diplomás nő járhat kétkezi munkással?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 11:26
 81/98 anonim ***** válasza:
90%
én szoktam a párommal politikáról, gazdasági helyzetről, történelemről, kultúrákról, vallásról, gasztronómiáról, művészetről, irodalomról beszélgetni.
2010. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
61%
Manpság a munka szégyellni való dolog sajnos,én inkább azt szégyellném ha a apuci pénzével vagy a puncimmal szereztem volna a diplomát,mint egyesek,nekem van kettő is de az eszemért,és nem verem magam rájuk.ismerek kőbunkó diplomást,a diploma nem ad intelligenciát,és nem leszel tőle életképesebb...
2010. nov. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
71%
Milyen diploma? Sok diplomához nem kell ész így pontos végzettség nélkül nem sokat jelent a diploma szó. Egyébként meg persze.
2010. nov. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően az a gond a kérdés feltevésével, hogy a diploma nem érdem, csupán egy tanulmányi fok, aminek a megszerzéséhez szabadidő kell, amit egy iskolában tölthetsz, készülsz a vizsgákra, stb, na meg pénz, amiből mindezt finanszírozod... Akinek mindezt megadják a szülei, az 25 éves korára nagyjából diplomássá válik. Akinek nem, az elmegy dolgozni, és a család, gyerekek, munka és egyéb feladatok, élethelyzetek között vagy sikerül továbbtanulnia, vagy nem.


Na már most nem az a lényeg, hogy mit dolgozik valaki, hanem hogy hogyan teszi azt ? Érdekli a szakmája ? fejlődik benne ? Nyitott a világra ?


Minél többet olvas valaki, minél többet tapasztal a világból, minél több dologgal foglalkozik, annál szélesebb lesz a látóköre. Ez nem kompatibilis a diplomával, sok szakmámbelit egyszerűen szakbarbárnak tartok, műveletlen diplomások, a munkájukban semmi kreativitás, semmi önálló gondolat nincs, mintha futószalagon dolgoznának.


A barátnőmet az általános iskolában a pályaválasztáskor eltanácsolta a síkhülye -amúgy diplomás - pedagógus, ezért ruhaipari szakmunkás lett. Aztán kereskedelemben dolgozott, tanult munka mellett, megszerzett néhány OKJ-s papírt ékszerészet témakörben (felsőfokú papírokat, amik alapdiploma mellett másoddiplomának számítanak)... mindezek után leérettségizett két kisgyerek mellett, és most az utolsó évét tölti az egyetemen. Ha leállamvizsgázott, kapásból magasabb végzettsége lesz, mint nekem :) és én ennek nagyon örülök, mert művelt, értelmes nő, aki végre a helyén lesz, és nem fogják lenézni, mert "csak" egy bolti eladó. Ahogy utánaszámoltam most nagy hirtelen,a barátságunk 20 éves, és mindig tudtunk beszélgetni könyvekről, filmekről, bármiről...


A mostani barátom sem diplomás, de szélesebb látókörű, értelmesebb, talpraesettebb és jobb ember ezerszer, mint a volt - diplomás - férjem... Ne a sznobság motiváljon a párválasztásnál, ne az, hogy hány papír van felkalapálva a klotyó falára, hanem az, hogy annak az illetőnek milyenek a gondolatai, tudtok-e beszélgetni, és megdobogtatja-a szíved ?

2010. nov. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
75%

Tudok ilyen felállású sikeres kapcsolatot, esetemben nem működött. Egyéntől függ. Kinek mi a fontos, kompenzálja-e más, stb. Meg főleg, hogy milyen a srác viselkedése, beszéde, nőkhöz való hozzáállása.


Nekem (diplomás nő) kétszer volt kétkezi munkás barátom, egyik kapcsolat se vált be. Az elsőnél idegesített, hogy tényleg szó szerint buta volt. Azon még simán túltettem magam,hogy az első könyvet én vettem neki az albérletbe, de azon, hogy csak az ivásról,hányásról és hasonló "bulikról" tudott mesélni, kevésbé. (OK diplomások közt is sokan isznak, de engem pluszban ez a tapló előadásmód zavar.)


Másiknál idegesített, hogy szintén ivott, mint a gödény (ugye ki kell ereszteni az unalmas munka fáradalmait), a tipikus, tapló hímsoviniszta haverjai is (az nem zavart egy percig se, hogy nem volta olvasottak, de ez igen,nagyon!!!!!), meg az, hogy az ő társaságukban a nők csak a sarokban ültek üdítőt kortyolgatva a bulikban, hangjukat nem lehetett hallani, engem meg kinéztek.


Mielőtt valaki sznobnak gondol, 10 éve van egy takarítónő/gyári munkás barátnőm, akinek a társaságát nagyon szeretem.


Szóval a lényeg: vannak tipikus problémák, melyek felmerülhetnek, DE e problémák lehet,egy diplomással való kapcsolatban is felmerülnének (max. "kifinomultabb" formában), vagy ha nem, ott meg lenne más probléma. Szóval én megpróbálnám a kapcsolatot, ha egyébként tetszik az illető.

2010. nov. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
93%

Ez tényleg ember függő! Férjem kétkezi munkás/kőműves/.

De nem dolgozik a szakmájában mert sokszor nem fizették ki és mert nagyon nehezen viseli el a többi kőművest akinek a keze csak azért járt hogy az üveget a szájához emelgesse.

Öt minden honnan kinézték mert anti alkoholista kőműves és szeret dolgozni! Arról nem is beszélve hogy a férjem nagyon intelligens, szeret nagyon olvasni is! Ez is szemet szúrt a többi nagyon okos munkatársának.


Szóval vannak azért kétkezi munkásból is művelt és intelligens emberek, de mint leírtam vannak söpredékek is! De gondolom a diplomások között is van ez is az is!


Egyszó mint száz, ki kell próbálni melyikbe tartózik, mennyire illetek egymáshoz!

Sok szerencsét és sok boldogságot! :D

2010. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért kell a mai embereknek ennyire anyagiasnak ennyire lenézőnek lenniük. Az az igazság hogy egyáltalán nem mi döntsük el kibe szerettünk bele. Attól mert nem ügyvéd vagy orvos és nincs diplomája nem azt jelenti hogy nem szerethet igazán hogy ne tenne boldoggá. Ha úgy érzed hogy minden perced vele töltenéd és ha nincs melletted hiányzik, olyankor jön rá az ember hogy ha valakit szerettünk akkor a pénz és a csillogás már nem is olyan fontos. Csak egy valami számít hogy mellette legyünk. Tapasztalatból beszélek.
2010. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
6%
Ha ez a diplomás nő dilemmája,akkor Ő egy nagyon primitiv gondolkodásu, ha viszont a krampácsolóé, akkor tényleg nagy dilemmája van,ha észrevette és tanácsot kér .Ebben jelen pillanatban a sziv tanácsol idővel beleszól az ész.
2010. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:
22%
Ha egy diplomás nő kérdezi ezt az ultragáz.
2010. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
13%
Járni járhat, de nincs értelme, egy szakmunkásnak úgysincs annyi esze, mint egy diplomásnak.
2010. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!