Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy diplomás nő járhat kétkezi...

Egy diplomás nő járhat kétkezi munkással?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 11:26
 61/98 anonim ***** válasza:
88%

Ismeretségi körömben van egy férfi( közeli rokonom) aki sok évvel ezelőtt nagyon szerelmes volt egy lányba és a lány is belé. A rokonomnak "csak" egy szakmunkája volt. A lány szülei látni se akarták. A rokonom le érettségizett, hogy megengedett legyen a viszony. A szülőknek ez is kevés volt mert a csajnak volt diplomája. A rokonom megkérte a lány kezét és a csaj bőgve szakított vele mert mondta, hogy bár mindennél jobban szereti de a szülei miatt nem fog működni! A rokonomnak azóta volt pár barátnője, most is van, de egyik kapcsolatban sem volt olyan boldog mint azzal a diplomás csajjal! Ennek vagy már 10 éve!

Ha neked fontosabb az hogy más mit szól a kapcsolatotokhoz, mint hogy boldog legyél valakivel akkor hagyd a francba!

Viszont ha boldog akarsz lenni vetkőzd le a felsőbb rendűséged! Ha családod igazán szeret szerintem elfogadja a döntésed!

Remélem jól döntesz és boldog leszel akár vele, akár nélküle!!

2010. nov. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező, én értem miért írtad ki a kérdést, sok nehézséget okozhat az életedben, főleg ha TE nem tudod igazán elfogadni. De ez a későbbiekben fog inkább előjönni.

Szerintem vidd el a családodhoz, a barátaid közé és nézd meg, hogy boldogul -e közöttük.

Nekem is volt érettségi nélküli párom, nekem két diplomám és két nyelvvizsgám van a probléma ott volt, hogy pl. nem tudott alkalomhoz illően felöltözni, nem volt hajlandó zakót, nyakkendőt felvenni családi összejöveteleken mert ő nem akart elegáns lenni inkább olyan prolis volt, farmer pólóval, talán egy vászoning, azt érezte magához közel.

Pedig nagyon értelmes ember, sok mindenhez ért és megfontolt, de más körökben mozogtunk, más volt az értékrendünk, így vége lett a kapcsolatnak.

Még mielőtt valaki beleköt a fentiekbe, hogy nem a ruha a fontos, alárírom, de bizonyos társoságokban tudni kell viselkedni, és ez a ruha téma csak a felszín, viszont sokat elárul.

2010. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
71%
Nem a munkája a lényeg. Menjetek el együtt néhány helyre, tapasztald ki, hogy mennyi átfedés van az érdeklődési körötökben, mennyire hasonló az ízlésetek, hogyan viselkedik, öltözik, mennyire találja fel magát társaságban, fontosabb kérdésekben - családalapítási tervek, későbbi életforma etc - mennyire egyeztek.
2010. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
70%
Mért ne járhatna? Egy alacsonyabb végzettségű ember nagyon sokszor értelmesebb és talpraesetebb,mint sok diplomás tanult ember. Úgy vélem egy papír nem minden...diplomás is éppen úgy lehet pl.munkanélküli mint mások. Próbáljátok meg,sose lehet tudni. =)
2010. nov. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
62%
Ezt nem értem miért ne járhatnia. Mióta lett ilyen gáz a kétkezű munka?
2010. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
63%

Az hogy ő nem járt egyetemre nem azt jelenti, hogy nem tudott volna bekerülni, vagy nem tudta volna elvégezni. Lehet, hogy nem akart egyetemre járni. Én világéletemben 5-ös tanuló voltam, általánosban is, gimiben is és csak azért megyek egyetemre mert anyámék nem hajlandóak belemenni, hogy munkát keressek. Ha tehetném nem mennék.

Mellesleg van olyan diplomás pasi aki akkora paraszt mint a ház, bunkó, sötét és vannak intelligens kétkezi munkások is.

2010. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Bocsi, nem olvastam végig minden hsz-t, remélem még nem lerágott csont, amit írni fogok.

Szóval értem a kérdést, bár tényleg elég rosszul van megfogalmazva.

A mi családunk ugyan nem "értelmiségi" és sajnos nekem még diplomám sincs, mert anyagi okok miatt ott kellett hagynom a fősulit, de úgy érzem, hogy elég intelligens vagyok, szóval attól sem lennék okosabb és műveltebb, ha azt az 1 évet végigjárom még.

Viszont a párom eléggé, khmmmm, nem tudok jobb szót: egyszerű lelkű és ez sokszor nagyon zavar! Ő diplomával is ilyen lenne szerintem, szóval nem csak ettől függ.


Amúgy gondold végig: milyen lenne, ha mindenkinek diplomája lenne és mindenki szellemi munkát végezne?

Úgy odáig vannak az emberek a diplomától, mintha az valami olyan dolog lenne, amitől okosabb vagy több lesz. Pedig csak plusz 1 papírja lesz...

A "kétkezi munkást" meg lenézik. Pedig némelyik szakmában jobban megfizetik őket, mint a 2 diplomásokat...

2010. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor ,ha előtte védőoltást kapott !
2010. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
33%
attól függ milyen dplomád van? ha ügyved orvos akkor ne kezdj segedmunkassal ha tanar vagy valmi mas akkor siman lehet
2010. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg egyszer én is diplomás leszek,a páromnak meg csak szakmunkás érettségije van.Anyu 2 diplomás,apu szakmunkást végzett és tök jól elvannak.Nem az iskola és a papír határotzza meg az embert és azt h.szeretik-e egymást.
2010. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!