Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre szánalmasabb az életem,...

Egyre szánalmasabb az életem, a családommal se jövök ki jól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok Pécsröl.

Igazából mondhatjátok, hogy fiatal vagyok és még sokminden van hátra, de a jelenlegi életem egy csöd úgyérzem...

A családomból csak anyukámmal beszélek. Hugommal nem mert túl gyerekes hozzám és nem értjük meg egymást, apámmal se beszélek soha mert alkoholista, bár már visszavett kicsit mert veseköve lett a sok alkoholtól, viszont anélkül is bunkó. Mamámmal, aki 91 éves néha egykét szót ha váltok, de valamiért nagyon zavar amiket mond, akármi is legyen az... nemértem miért :S

Régebben mindenkivel jóban voltam, most meg már 3-4 éve ez van és egész nap elvonulok a családtagjaimtól, mert nem szeretek ottlenni velük így...

A suliban nem tudtam beilleszkedni tavaly az osztályomba, ezért nagyon piszkáltak mindig és most magántanulóként itthon tanulok, szóval kimozdulni se nagyon szoktam. Mivel nem járok suliba ezért barátaim sincsenek... volt egy legjobb barátnöm, aki az egyetlen is volt mert elötte sose volt senkim, de ö csúnyán átvert és eldobott mint egy rongyot, ezért azóta nehezebben bízok meg másokban...

Fél napokat alszok mert nem tudok mit csinálni, a másik felét pedig azzal töltöm, hogy itt ülök a gépnél, egyszerüen nincs mivel elfoglalnom magam.

Úgy 3 hónapja egész jó kedvem volt folyamatosan, most pedig újra kezdek depressziós lenni és kezd mégrosszabb lenni a hangulatom és ezen az se segít, hogy itthon is olyan mintha idegenekkel lennék, anyukámat leszámítva...

Nagyon magányos vagyok, nincs kinek kibeszélnem a bajaim és egyedül vagyok.

Az elözö 3 hónapban több önbizalmam is volt, szépnek láttam magam végre, most pedig újra rondának és nem is szeretek tükörbe nézni már... :(

Van egy kis társaság ahova eljártam most egy ideig, de már elment ettöl is a kedvem, mert csak fiúismeröseim voltak ott és velük nem tudok komolyan beszélgetni... egy barátnöre lenne szükségem, mert így nem bírom.

A tanulás se nagyon megy így itthon egyedül, mert nehezen veszem rá magam és levagyok nagyon maradva... már szerintem nem is fognak sikerülni a vizsgáim mert így állok hozzá... :/

Pluszban ront a dolgokon, hogy szerintem kleptomániás is vagyok, nemtudom miért lettem az, régen sose voltam, csak most egy ideje kezdödött...


Igazából fogalmam sincs mit hogyan kéne csinálnom, lehet kikéne békülnöm a családommal is, de nemtudom hogyan tegyem, nemtudom hogyan szerezzek barátokat ha értelmesebb vagyok a korosztályomnál, ezért nem akarnak barátkozni velem... idösebbekkel jobban megértem magam, de az nem ugyanaz. Szinte már csak akkor érzem jól magam mikor a cicáimat simogatom vagy játszok velük, más örömteli dolog nem történik velem....


Remélem nem lett túl hosszú és összevissza amit leírtam.

Mit kéne tennem?


2010. nov. 22. 16:19
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Hello pécsi lány!


Adok pár választ(úgyis unatkozom és lusta vagyok házit csinálni)


"Igazából fogalmam sincs mit hogyan kéne csinálnom, lehet kikéne békülnöm a családommal is, de nemtudom hogyan tegyem"


De nem is vagy velük haragban,akkor mit kell békülni?

Mindegyik családtagod más személyiség,más-más stílussal.Felesleges erőltetni a kommunikációt mert hosszabb távon ugysem fog működni.

Egyébként a többi korodbelinek sincs jobb kapcsolata a saját családjával...tudod ilyen ez a "tinédzser korszak".


"nemtudom hogyan szerezzek barátokat ha értelmesebb vagyok a korosztályomnál, ezért nem akarnak barátkozni velem..."


Lehet hogy próbáltak közeledni hozzád emberek,de azt látták rajtad hogy lenézed őket vagy nagyképű bulldogpofa vagy és akkor inkább odébbálltak.


De tény hogy a mai 16 éves korosztálynak nem feltétlenül gyakori beszédtémája a technológiai újítások,az atomfizika vagy a politikai fejlemények megvitatása...és az egyéb "komoly" dolgok.

Ebben a korban a "hülyülés" és a szórakozás megy.


Légy elfogadóbb másokkal,különben mások sem fognak elfogadni téged.


"Szinte már csak akkor érzem jól magam mikor a cicáimat simogatom vagy játszok velük, más örömteli dolog nem történik velem...."


Macskát simogatni tényleg jó dolog,azt én is csipázom:)


Szerintem a problémáidra az lenne a megoldás ha találnál magadnak egy hobbit amit szívesen csinálsz és "feloldódsz" benne mert így függetleníteni tudod magad a problémáidtól.


Meg kéne neked egy megbízható faszi aki törődik veled,azonos vagy magasabb értelmi szinten van és jól "megpakol" időközönként :)

2010. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Utolsó: Részben egyetértek veled, de részben nagyon nem.


"Lehet hogy próbáltak közeledni hozzád emberek,de azt látták rajtad hogy lenézed őket vagy nagyképű bulldogpofa vagy és akkor inkább odébbálltak. "


Ezt honnan veszed végülis? Egyáltalán nem vagyok nagyképü, mindenkihez kedvesen viselkedek és csak töle függ, hogy ez változni fog-e idövel. Nem nézek le senkit, nagyon is elfogadó vagyok és megértö.

Pont hogy a többiek voltak mindig olyanok, hogy meg se akartak ismerni csak alapból elutasítottak.

Szóval ilyen kijelentéseket nem kéne tenned, mert alapja az nincs.

2010. nov. 22. 17:14
 13/41 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb probléma sztem, hogy mindenki úgy fogja fel hogy ezek serdülőkori problémák. Igen az, de ez nem azt jelenti hogy lényegtelenek meg "majd egyszer vége lesz"...segíteni kéne az ilyeneken bár tök mind1 mert úgyis kiforgatnák az ember szavait és csak hisztizésnek vetnék fel..

Egyébként teljesen megértelek kérdező, velem is ez van, most megint összejött minden rossz, én se járok már suliba, de én általános után abba is hagytam a sulit mert nem bírtam..most 17 vagyok de teljesen kilátástalan minden, még ha jövőre esti tagozatra is szeretnék menni. Az elmúlt 2 évben bárminek kezdtem neki az rosszul sült el, azóta úgy érzem bármihez ha hozzáérek az összeomol a kezeim alatt..pedig mindent megpróbáltam, próbáltam bizonyítani a szüleimnek is hogy nem vagyok olyan reménytelen, de szinte megszégyenítettem magam előttük..és most meg itt tartok, nincs kedvem semmihez, folyton rossz kedvem van és az egyetlen ami egy időre lenyugtat az se a legjobb dolog, sose hittem volna hogy idáig fajulok..

Azt nem tudom mit kéne tenned, mert én se vagyok tisztában vele, de az mindenképp jól esne ha valakinek ki tudnád adni ami benned van feszültség, sérelem. Vagy egy jó kiadós sírás, utána megnyugszik az ember. És ettől még nem leszel hisztis liba hidd el.

Ha szeretnéd beszélhetnénk, én szívesen meghallgatlak, és segítek amiben tudok, ennyi idősen sok ilyen "traumán" mentem keresztül és eddig sikerült túlélnem mindent. Erősnek kell lenni! Vagy egy idő múlva úgy fogod érezni hogy belebolondulsz..

2010. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Lelöknek a lépcsőn szembeköpnek?Csak úgy maguktól odamennek és puff lelöknek,meg szemenköpnek?Nem haygtál ki valamit a történetből?Vagy a tanár nem tett semmit ezekben az esetben?Amúgy meg miért hagyod magd igy elymomni...
2010. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

ma 17:23: Ha gondolod írj akkor mail-t, beszélhetünk ha úgy gondolod.


ma 17:26: Nem nem történt meg ilyesmi amit leírtam, csak mindig igérgették, szóbeli sértésekböl pedig nem volt hiány és akinek van lelke annak ez jobban fájhat annál is minthogy ha esetleg összeverik. Viszont a lépcsön lelökést meg is próbálták de megkapaszkodtam. Egyébként pedig középsuliban a tanárok nincsenek a folyosón, úgyhogy akármit csinálhatnak bizonyos vadállatok :S

2010. nov. 22. 17:29
 16/41 anonim ***** válasza:
SPORT-olj vmit, attól lesz önbizalmad, és akkor tudsz majd magadnak barátokat szerezni ha majd mész suliba, és depresszós sem leszel
2010. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit sportolhatnék... Régebben sokat úsztam meg futottam is de már jópár éve semelyiket se csinálom, lusta vagyok hozzá... :/
2010. nov. 22. 17:56
 18/41 anonim ***** válasza:
Egy csomó jo tanácsot kaptál,de mindig volt kifogás,hogy az miért nem jo,azt miért nem csinálod...Hát igy nem is lehet,várod a sült lepkét a szádba tőlünk vársz megoldást arra amin csak te tudsz változtatni...Kapd össze magad csajszi,és bizz magadban,bizz benne hogy menni fog a változás...A gondolat teremtő erejével...
2010. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

17:10-es vok


Sorry,nem akartalak megsérteni.Csak találgattam hogy mi lehet a probléma hogy nehezen haverkodsz.

De mostmár értem.


"Pont hogy a többiek voltak mindig olyanok, hogy meg se akartak ismerni csak alapból elutasítottak"


Hát minden közösségben előfordul hogy valamiért kiszemelnek valakit és elkezdik "szivatni".Ez egy csoportösztön.


Sajnos ennek a "csoportösztönnek" én is áldozatul estem mikor a szakközép 9. osztályába mentem.Ált.suliban még volt egy jó osztályközösség ahol volt csomó haverom és kedveltek,szakközépbe meg egy s.ggfejekkel teli osztályba jutottam ahol volt pár barom hangadó akinek nem tetszett a pofám.

Én úgy oldottam meg a helyzetet hogy inkább ismételtem egy osztályt(a suliból nem akartam eljönni).És a következő osztályomba már türhetőbb figurák kerültek.


Lehet ez lenne neked is a megoldás.Ismételsz egyet,és a következő osztályba már jobb arcok kerülnek.


"szóbeli sértésekböl pedig nem volt hiány és akinek van lelke annak ez jobban fájhat annál is minthogy ha esetleg összeverik."


Jaja,ismerős helyzet.Néhány szellemileg korlátolt nagypofájú primitíven irónikus óbégatása igencsak lehangolóan tud hatni egy normális,érző emberre.

Nem tudsz ellenük tenni mert sokan vannak.


Megoldás az hogy töröld az agyadból őket,ne a régi sérelmeken rágódj hanem inkább tudatosítsd magadba hogy értelmileg és érzelmileg felettük állsz.Akkor nem lesz gond.


Meg mondom,keress egy hobbit amivel lekötöd magad,meg egy nálad 1-2 évvel idősebb normális faszit.

2010. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
ma 18:06: Igen végülis igazad van, nem a sültgalambra kéne várnom, hanem tennem a dolgokért... csak ez azért nehezebb, persze megkell próbálnom...
2010. nov. 22. 18:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!