Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre szánalmasabb az életem,...

Egyre szánalmasabb az életem, a családommal se jövök ki jól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok Pécsröl.

Igazából mondhatjátok, hogy fiatal vagyok és még sokminden van hátra, de a jelenlegi életem egy csöd úgyérzem...

A családomból csak anyukámmal beszélek. Hugommal nem mert túl gyerekes hozzám és nem értjük meg egymást, apámmal se beszélek soha mert alkoholista, bár már visszavett kicsit mert veseköve lett a sok alkoholtól, viszont anélkül is bunkó. Mamámmal, aki 91 éves néha egykét szót ha váltok, de valamiért nagyon zavar amiket mond, akármi is legyen az... nemértem miért :S

Régebben mindenkivel jóban voltam, most meg már 3-4 éve ez van és egész nap elvonulok a családtagjaimtól, mert nem szeretek ottlenni velük így...

A suliban nem tudtam beilleszkedni tavaly az osztályomba, ezért nagyon piszkáltak mindig és most magántanulóként itthon tanulok, szóval kimozdulni se nagyon szoktam. Mivel nem járok suliba ezért barátaim sincsenek... volt egy legjobb barátnöm, aki az egyetlen is volt mert elötte sose volt senkim, de ö csúnyán átvert és eldobott mint egy rongyot, ezért azóta nehezebben bízok meg másokban...

Fél napokat alszok mert nem tudok mit csinálni, a másik felét pedig azzal töltöm, hogy itt ülök a gépnél, egyszerüen nincs mivel elfoglalnom magam.

Úgy 3 hónapja egész jó kedvem volt folyamatosan, most pedig újra kezdek depressziós lenni és kezd mégrosszabb lenni a hangulatom és ezen az se segít, hogy itthon is olyan mintha idegenekkel lennék, anyukámat leszámítva...

Nagyon magányos vagyok, nincs kinek kibeszélnem a bajaim és egyedül vagyok.

Az elözö 3 hónapban több önbizalmam is volt, szépnek láttam magam végre, most pedig újra rondának és nem is szeretek tükörbe nézni már... :(

Van egy kis társaság ahova eljártam most egy ideig, de már elment ettöl is a kedvem, mert csak fiúismeröseim voltak ott és velük nem tudok komolyan beszélgetni... egy barátnöre lenne szükségem, mert így nem bírom.

A tanulás se nagyon megy így itthon egyedül, mert nehezen veszem rá magam és levagyok nagyon maradva... már szerintem nem is fognak sikerülni a vizsgáim mert így állok hozzá... :/

Pluszban ront a dolgokon, hogy szerintem kleptomániás is vagyok, nemtudom miért lettem az, régen sose voltam, csak most egy ideje kezdödött...


Igazából fogalmam sincs mit hogyan kéne csinálnom, lehet kikéne békülnöm a családommal is, de nemtudom hogyan tegyem, nemtudom hogyan szerezzek barátokat ha értelmesebb vagyok a korosztályomnál, ezért nem akarnak barátkozni velem... idösebbekkel jobban megértem magam, de az nem ugyanaz. Szinte már csak akkor érzem jól magam mikor a cicáimat simogatom vagy játszok velük, más örömteli dolog nem történik velem....


Remélem nem lett túl hosszú és összevissza amit leírtam.

Mit kéne tennem?


2010. nov. 22. 16:19
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
szerintem aki itt nincs képben az az aki nem tudja kinyitni a száját,és segítséget kérni,csak magába depressziósodik,és bekukul.látható az eredmény,egy magába roskadt begubózott életképtelen boldogtalan fiatalról beszélünk.Ö maga leírta mindezt,belátja a problémáit,a lustaságát és a tehetetlenségét.És aki mindebböl ki tudna segíteni mászni neki az ki lehet más mint az édesanyja? Akkor miért nem beszél? én semmiféle osztálytársakról meg tanárokról nem beszéltem.Csak a szüleiröl.Meg is kéne tanulni olvasni!
2010. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
figyu! menj el kozmetikába, szoliba, manikűröshöz, mittudomén, vásárolj új ruhákat, kiegészítőket, érezd magad nőnek! ébreszd fel magadban a nőt. Itt kezdődik. Utána több önbizalmad is lesz. Menj el sportolni, csak addig nehéz még elkezded, utána már várni fogod. Próbálj vmi közösségi sportot űzni, így van esély a barátkozásra. Suliba meg tessék visszamenni, szerintem ez az alapja mindennek, hogy otthon gubbasztasz. Ez nem jó. Szóval először is tedd rendbe magad, add meg a testednek amit kíván, legyél nő! és utána az önbizalmad is helyre áll, és mások is másképp néznek majd rád. Hagyd abba a siránkozást és tegyél végre valamit magadért. Tudod milyen jól fog esni később, hogy te vakartad magad ki a kakiból? megdobja rendesen az ember egóját! a tesóddal pedig legyél jóban, mert egyszer mindenki elveszti a szüleit, és a testvérek maradnak csak egymásnak.
2010. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Egyet értek, a szülőnek és, ha már itt tartunk a tanároknak is észre kellene venniük, hogy van valami probléma!

Egy kicsit úgy érzem, hogy nem is akarsz, vagy félsz tenni a magányod ellen, mindenben kifogást találsz! Ha régen úsztál, akkor járj el most is! Egy gyülekezetbe pedig akkor is elmehetsz, ha nem vagy vallásos, az ottani emberek segítőkészek és szeretetteljesek, tőlük nem kell félned. Vagy vállalhatnál önkéntes "munkát", úgyis jön a karácsony, segíthetnél csomagokat készíteni valamely szervezetnek. Vagy miért nem veszed fel a kapcsolatot valamelyik általános iskolai osztálytársaddal? Csak van valaki akit szerettél, mert akkor még nem voltál magán tanuló. Jövőre pedig mindenképpen vissza kell menned a suliba. Ha nem jó az egyik, akkor menj a másikba. Addig menj amíg nem találsz egy jó sulit. Hidd el hatalmas élményektől fosztod meg magad, ez lehetne életed egyik legszebb időszaka. Nem beszélve a tanulásról, mert ahogy leírtad el vagy maradva, szóval ez sem volt túl jó ötlet. Ha nem mozdulsz ki otthonról soha nem lesz barátnőd, ezt gondolom te is tudod!

Na fel a fejjel, gyerünk barátkozni, és vissza a suliba!!! 16 éves vagy most kezdődik az életed!!!

2010. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

ma 21:37: Örülnék ha eljárhatnék ilyen helyekre, viszont nincs pénzünk semmi plusz kiadásra, a számlákra is alig telik, úgyhogy nem ilyen egyszerü.

Suliba ebben az évben még biztos nem megyek vissza, akármi is lesz. Nem olyan egyszerü a helyzet mint gondolod.

Egyébként pedig csúnya nem vagyok jól tudom, csak van hogy a rossz hangulatom miatt képzelem be magamnak.


ma 21:54: Anyukámnak elmondtam, hogy piszkáltak és hasonlók, csak nem olyan részletesen mint ahogy megtörtént, direkt azért hogy ne tegyen semmi komolyat, szóval a lényeget tényleg nem mondtam el.

Igazad van mert nehezen veszem rá magam, hogy tegyek bizonyos dolgokért... inkább azt várom, hogy az ölembe hulljon minden, pedig tudom, hogy ez lehetetlen :S

Önkéntes munkát szívesen vállalnék, pont tegnap néztem körül a neten, de sehol se írnak konkrét dolgokat, de majd azért írok nekik egy e-mailt, hátha leírják részletesen, hogy mit hol segíthetnék és ha van valami olyan akkor meg is teszem.

2010. nov. 22. 22:19
 35/41 A kérdező kommentje:
Ja és igen ennek kéne életem legszebb idöszakának lennie, viszont amin keresztül megyek az nem engedi, hogy szép legyen... Van még más dolog is a háttérben csak ezt nem szerettem volna itt kifejteni :S
2010. nov. 22. 22:20
 36/41 anonim ***** válasza:
nembaj, ez ne legyen akadály, otthon is lehet szépítkezni. Rajtad múlik a változás, sok sikert!
2010. nov. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

21:54 vagyok!

Én nagyon sajnállak, és tudom, hogy nem könnyű, de hidd el, segíteni akarok! Muszáj megerőszakolod magad és emberek közé menni! Nem rossz azért mindenki, hidd el, én tudom, hogy van valahol valaki aki ugyanolyan magányos, mint te és rád vár!! Próbálj meg akkor a neten barátkozni, hátha kifogsz valami helybéli, ugyancsak magányos barátnőt. Akkor az már ki fog mozdítani otthonról, mert találkozhattok. És esetleg mehetnél abba a suliba ahova ő jár.

Ha színpatikus neked egy szervezet, ahol szívesen vállalnál önkéntes munkát, szerintem menj be bátran és kérdezd meg van e rá lehetőség. Jobb ha bemész személyesen és megmutatod magad!

A suliba meg muszáj vissza menned, hidd el, valamelyik jó lesz!! Én is egy gimiben kezdtem, ahol utáltam az osztálytársaimat, mind egytől-egyik gazdag hülye gyerek volt, állandóan kicikiztek, hogy nekem nincs menő ruhám és táskám... Aztán otthagytam a francba és átmentem egy másik suliba, ahol életem legboldogabb időszakát töltöttem! Neked is így lesz! Bíznod kell magadban, hogy meg tudj bízni másokban!!! :))

2010. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Igen én hatosztályosba mentem és hetedikbe jártam így mint te.Hetedikben nekem is nagyon rosszul esett de a végén már nem foglalkoztam vele ha valamelyik nagypofájú kiosztott én is visszaosztottam nem is kicsit meg persze szartam rájuk.Most tizedikes vagyok és békénhagynak de voltaképp már ki se közösítenek.Tanácsot adni azért nem tudok mert 1:már mindent elmondtak 2:kiközösités és kiközösítés között is különbség van.Én pl megtehettem h leszartam most meg csak úgy megoldódik a helyzetem de ezzel nem mindenki van így ez közösségfüggő szerintem.Csak azért írtam le h nyugi sokan vannak így de tényleg találj vmi elfoglaltságot vagy barátot mert ezt nem szabad leszarni mert ebből gondok lehetnek.
2010. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Én szeretnék találni, de nem megy... és ötletem sincs hol kéne keresnem :(
2010. nov. 23. 17:00
 40/41 anonim ***** válasza:
Mért nem jársz suliba sokkal jobb lenne a helyzet ha veled egykoruak vennének körül. Egész nap 91 éves nagyival ücsörögni kiboritó.
2010. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!