Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre szánalmasabb az életem,...

Egyre szánalmasabb az életem, a családommal se jövök ki jól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok Pécsröl.

Igazából mondhatjátok, hogy fiatal vagyok és még sokminden van hátra, de a jelenlegi életem egy csöd úgyérzem...

A családomból csak anyukámmal beszélek. Hugommal nem mert túl gyerekes hozzám és nem értjük meg egymást, apámmal se beszélek soha mert alkoholista, bár már visszavett kicsit mert veseköve lett a sok alkoholtól, viszont anélkül is bunkó. Mamámmal, aki 91 éves néha egykét szót ha váltok, de valamiért nagyon zavar amiket mond, akármi is legyen az... nemértem miért :S

Régebben mindenkivel jóban voltam, most meg már 3-4 éve ez van és egész nap elvonulok a családtagjaimtól, mert nem szeretek ottlenni velük így...

A suliban nem tudtam beilleszkedni tavaly az osztályomba, ezért nagyon piszkáltak mindig és most magántanulóként itthon tanulok, szóval kimozdulni se nagyon szoktam. Mivel nem járok suliba ezért barátaim sincsenek... volt egy legjobb barátnöm, aki az egyetlen is volt mert elötte sose volt senkim, de ö csúnyán átvert és eldobott mint egy rongyot, ezért azóta nehezebben bízok meg másokban...

Fél napokat alszok mert nem tudok mit csinálni, a másik felét pedig azzal töltöm, hogy itt ülök a gépnél, egyszerüen nincs mivel elfoglalnom magam.

Úgy 3 hónapja egész jó kedvem volt folyamatosan, most pedig újra kezdek depressziós lenni és kezd mégrosszabb lenni a hangulatom és ezen az se segít, hogy itthon is olyan mintha idegenekkel lennék, anyukámat leszámítva...

Nagyon magányos vagyok, nincs kinek kibeszélnem a bajaim és egyedül vagyok.

Az elözö 3 hónapban több önbizalmam is volt, szépnek láttam magam végre, most pedig újra rondának és nem is szeretek tükörbe nézni már... :(

Van egy kis társaság ahova eljártam most egy ideig, de már elment ettöl is a kedvem, mert csak fiúismeröseim voltak ott és velük nem tudok komolyan beszélgetni... egy barátnöre lenne szükségem, mert így nem bírom.

A tanulás se nagyon megy így itthon egyedül, mert nehezen veszem rá magam és levagyok nagyon maradva... már szerintem nem is fognak sikerülni a vizsgáim mert így állok hozzá... :/

Pluszban ront a dolgokon, hogy szerintem kleptomániás is vagyok, nemtudom miért lettem az, régen sose voltam, csak most egy ideje kezdödött...


Igazából fogalmam sincs mit hogyan kéne csinálnom, lehet kikéne békülnöm a családommal is, de nemtudom hogyan tegyem, nemtudom hogyan szerezzek barátokat ha értelmesebb vagyok a korosztályomnál, ezért nem akarnak barátkozni velem... idösebbekkel jobban megértem magam, de az nem ugyanaz. Szinte már csak akkor érzem jól magam mikor a cicáimat simogatom vagy játszok velük, más örömteli dolog nem történik velem....


Remélem nem lett túl hosszú és összevissza amit leírtam.

Mit kéne tennem?


2010. nov. 22. 16:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
SZIA! Szintén pécsi vagyok. Van egy 14 éves lányom. Az, hogy minden család ilyen és nem beszélgetnek egymással nem igaz. Nálatok van probléma ,ezt jól érzed. Írhatnék mást de nem lenne igaz és nem segítenék vele. Ha anyukáddal beszélsz már az is nagy segítség. Neki sem lehet könnyű, hiszen neki a férjéről van szó, neked meg az apukádról. Én a helyedben próbálkoznék minél többet anyuddal beszélgetni. Ha a húgod gyerekes az természetes hiszen kisebb nálad. Azt nagyon rossz ötletnek tartom, hogy magántanuló lettél. Azért mert így "bezárulsz"mint egy kagyló és lassan-lassan megszünnek a külső kapcsolataid. Próbálj minél előbb visszamenni az iskoládba hidd el sokat segíthet. Más gyereknek is vannak otthoni gondjai csak nem verik nagydobra. Tudom, hogy nehéz de "szívd fel magad" és tűzz magad elé célokat! Ne hagyd magad, te többre vagy képes!! Ha tudok segíteni írj nyugodtan. /Kriszti/
2010. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Pécs egy hatalmas város,rengeteg a lehetöség! Mozdítsd meg a feneked,indulj el,éljél,keress valamit! Igy hirtelen az egyházközösség jutott eszembe,még ha nem is vagy vallásos,akkor is befogadnak,beszélgetnek veled,oda mindenféle emberek járnak,igy karácsony környékén még intenzívebbek az ilyen közösségek.Nem kell fizetni semmit,és legalább emberek közt leszel,szerzel barátokat.Beszélj a pappal!
2010. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 KÁELEF ***** válasza:

"Lelöknek a lépcsőn szembeköpnek?Csak úgy maguktól odamennek és puff lelöknek,meg szemenköpnek?Nem haygtál ki valamit a történetből?Vagy a tanár nem tett semmit ezekben az esetben?Amúgy meg miért hagyod magd igy elymomni."


Ja ám, könnyű a meleg szobából a gép előtt ülve tanácsot adni, de lennél ilyen helyzetben, rögtön másképp gondolnád az egészet.

Ezeket sajnos nekem is át kellett élnem, a különbség az volt hogy hosszú verbális "piszkálódás" után engem megtámadtak "kedves osztálytársaim" amúgy vad majom horda módjára, minek következtében az egyikük a fejével találkozott egy kalapáccsal, a feje húzta a rövidebbet. Mivel ügy lett belőle és meg akartak ölni, elég kellemetlen következményei is lehettek volna, de csak az iskolát kellett otthagynom. Nem hagytam magam ez lett a vége és úgy vélem a kérdező is ezért lett inkább magántanuló mert érezhette hogy előbb utóbb komolyabbra fordulhatnak a dolgok.

2010. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
ma 18:43: Örülök, hogy te nem szólsz le és megérted. Igen sajnos éreztem, hogy itt már komolyabb dolgok következtek volna, ha maradok. Vizsgára is már elöre félek bemenni...
2010. nov. 22. 18:51
 25/41 anonim ***** válasza:
Egyszerüen nem bírom felfogni hogy a szüleid hogy engedhetik hogy ilyen szinten bántsák a gyereküket!15 éves lányom van,mindig mindent ami a lehetöségemböl telt megadtam neki és megtettem érte,ennek iszom is a levét,mert egy tojást nem tud megsütni.De az iskolában szép,szereti mindenki,jó tanuló,és rengeteg barátja van,és pedig nem csavargó,még ey diszkóba be nem tette a lábát,meg nem is fiúzik.Öszinteségre neveltem,és tuti ha valaki a suliba bántaná,elmondaná,bemennék és kiverném a balhét nem hagynám a gyerekemet! Mindezt azért írtam le mert nayon sajnállak és a szüleid meg legyenek elátkozva,és szégyelljék magukat hogy ennyire nem törödnek veled!!! Az ilyen minek szül gyereket! Szedd össze magad valahogy! Az egyházközösséget is én írtam,a vallás már rengeteg emberen segített,szerintem egy próbát megér!
2010. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy segíteni akarsz, de a szüleimet ne szóld le azért. Vagyis anyukámat ne mert öt szeretem, énse szóltam le semmilyen családtagodat.

Ö se hagyta volna, csak én nem mondtam el ezeket neki, mert nem akartam mégnagyobb balhét. Ilyen egyszerü az egész...:/


Hát a vallástól nagyon messze vagyok és nem hiszek ilyesmikben, szóval nemtudom mennyire lenne jó ötlet.

2010. nov. 22. 19:10
 27/41 KÁELEF ***** válasza:
Ne félj, annál jobban felbátorodnak. Legyél kemény és határozott velük hogy érezzék a fölényedet. Nem baj ha beszélnek, a lényeg hogy ne bántsanak. Ezek gyávák, csapatban mernek csak kötekedni.
2010. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Nem mondtad el a szüleidnek? Az érdekes,azzal kellett volna kezdeni! Azt meg akkor hogy magyarázod hogy magántanuló vagy? _anyu figyu mán magántanuló leszek mert nincs kedvem suliba járni!-érdekes.Valami itt nagyon nem jól van ebben a történetben kislány,ne haragudj tudom mit beszélek,igenis azért szóltam le a szüleidet,mert ha az én gyerekem bezárkózna,bedepisedne,nem volnának barátai,mindenki bántaná,elzárná magát a világtól,és csak a macska simogatása jelentene neki örömet,azt észrevenném,és segítenék rajta,kihúznám a deperesszióból,és tennék valamit,hiszen a yerekem azért hoztam a világra hogy gondját viseljem!!!A te anyád viszont nem tesz semmit mert a gép elött ülsz,és ezeridegen emberekkel osztod meg a problémádat,amit neki kéne megoldania!!!
2010. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 KÁELEF ***** válasza:

"19:04"


A vallás és a hit ezen ezeken a problémákon nem segít. Vademberekkel nem sokat lehet kezdeni, ha te normális vagy velük azt a gyengeség jeleként értelmezik. Van benne tapasztalatom, sajnos azt lell mondanom, ezek csak az erőszakból értenek, a kedvesség csak a normális intelligens emberek körében működik.

2010. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 KÁELEF ***** válasza:
Mit tudna tenni, ha szólt is neki, de őszintén, menjen oda és panaszkodjon a tanároknak akik magas ívben tesznek az egészre, vagy verje meg az osztálytársait, hogy utána börtönbe kerüljön, de tényleg, ennyire nem vagy képben?
2010. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!