Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez általános dolog mindenhol?

Ez általános dolog mindenhol?

Figyelt kérdés
Férjemet pénteken vették fel egy munkahelyre, ma este már közös, "kötelező" kocsmázásra kellett volna menni. Ez minden munkahelyen szokás?
2010. nov. 30. 10:49
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondjam, tapasztalatom szerint ez biz általános :( Nekem is ezért szűnt meg egy melóhelyem, mert nem költöttem a pénzt a munkatársakkal bulizásra, a másik helyen nem vásároltam havi 20ezer ft körül a cég termékeiből, stb. Sajnos manapság a nagyobb cégek, multik választás elé állatják a dolgozót: a cégért vagy a családért"áldozod föl magad"?

Nálatok majd idővel derülhet ki, hogy vajon miféle hely is ez. Első alkalomból... szerintem is egyelőre csak meg akarják ismerni :)

Talán egy jó jel, hogy szimpi a párod és tuti lesz a meló :)

2010. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Persze, nem börtön a házasság, de mikor közösen nem megyünk el sehová (idő és pénz szűke miatt), akkor ne a kollégákkal járjon az ember szórakozni, hanem egymással.
2010. nov. 30. 11:32
 33/43 A kérdező kommentje:
Jaj, nehéz az élet.Örülne az ember, hogy van munkahelye (na nem a legszuperebb, potom pénzt fizetnek), erre tessék.
2010. nov. 30. 11:34
 34/43 anonim ***** válasza:

Szerintem egy picit ezt most túlliheged. Már most pánikolsz pedig azt sem tudod még,hogy milyen sűrűn lennének ezek a "kocsmázások", milyen keretek között stb. Ha mondjuk 2-3 havonta van ilyen egyszer, azt ki lehet bírni, mégha többet is iszik egy picit. De az sem biztos,hogy ez az egész a lerészegedésről szól. Szerintem szavazz egy kis bizalmat az új kollégáknak!

Meg az már elég gond, ha egy 30 éves férfi nem tud nemet mondani a piára. Illetve a töménytelen mennyiségűre.

VIszont ha mindig kihúz a sorból, elképzelhető, hogy nem úgy fogják befogadni és annak lehet rossz következménye.

Az én férjem hivatalban dolgozik és náluk is vannak 2-3 havonta ilyen "kocsmázgatások". Isznak is, de nem hullarészegre. Miért is ne férne bele 2-3 havonta? Jobbat tesz a kapcsolataiknak, olyanokról beszélnek, amiről az irodában nem. Soha sem szóltam ezért!

2010. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Kiderül, mikor kell legközelebb mennie, meglátjuk mi lesz.
2010. nov. 30. 11:39
 36/43 A kérdező kommentje:
Meg nem is hosszútávú a munka, a szerződése csak 6 hónapra fog szólni.
2010. nov. 30. 11:40
 37/43 anonim ***** válasza:

Bizz már a férjedben! Hidd el más lesz a kolegák kapcsolata ha nem csak a melóhelyen találkoznak.

És nem kell ezreket költeni egy-egy ilyen alkalommal.

Volt hogy én is csóró voltam, ezért nem vacsiztam és nem ittam csak egy pohár italt. Nem néztek ki,és jól éreztükl magunkat

2010. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
25%
Én páromat 2 hete vették fel új munkahelyre, de meg sem fordult a fejében ilyesmi. Nem általános dolog.
2010. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Azért mert a Te párodéknál nincs ilyen még nem jelenti azt hogy nem elterjdt szokásról van szó :)
2010. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Na néhány dolog, ami eszembe jutott, vagy lesz köztük hasznos, vagy nem.


0. Lehet, hogy csak én vagyok naív, de én - tapasztalataim alapján - egy munkahelyi kocsmázásnűl nem egy füstös késdobálóra és hányásig részegedésre kell gondolni.


1. Ha irodai/szellemi munka, akkor elárulom neked, hogy a világ legjobb ötleteinek nagy része kocsmákban vagy egyetemi büfékben születtek.


2. Én az egyetmi éveket végig "kocsmáztam" az évfolyamommal, de soha nem ittam egy (max 2) gyenge boroskólánál többet, és jópáran voltak, akik annyit se... ettől még kocsmázásnak hívtuk, és bármelyik egyetemi tanáromat megkérdezheted; messze a legjobb évfolyam voltunk, mert egymást hajtottuk.


3. Részemről én sokkal-sokkal-sokkal jobban örülnék, ha a párom néha kocsmázna a kollégáival, minthogy minden nap sík ideg legyen, amikor hazajön, mert nem jön ki a többiekkel.


4. Ha az esti kocsmázásokra nem tud menni, ő maga is felajénlhatja, hogy meló után üljenek be valahova egy kávéra; lehet hogy a többiek is vevők lesznek rá; és te is megnyugszol.


5. Természetesen nem kötelező menni... a munkahelyen csak a munkaidővel kell elszámolni. :)

2010. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!