Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a lehetőségem? Munkát sem...

Mi a lehetőségem? Munkát sem tudok így elvállalni.

Figyelt kérdés

A gyerek 3 éves, óvodába jár. Én munkát keresek. Rájöttem, hogy nem is az állás keresés bonyolult hanem az én állapotom. Ha beteg a gyerek akkor csak én tudok vele otthon maradni, és gyógyítgatni egész héten át. Így hová vesznek fel munkaügyben, ha tudják, hogy akár egész héten otthon kell lennem a beteg gyerek miatt? Az apja dolgozik, talán 1-2 szabadnapot ki tudna venni és otthon maradni a gyerekkel, de egész héten már nem.

Milyen megoldást tudtok nekem ajánlani? Van-e olyan közösség, intézmény, ami NEM óvoda, vagy bölcsőde, ahová elvihetem a gyereket ápolásra, mert beteg, ahol adják neki a felírt gyógyszert, és pihenhet. Mert csak így tudok elhelyezkedni állásügyben, ha mindezt tudják fel se vesznek. Csak ennyit kellene megoldanom.


2010. dec. 1. 12:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Átmeneti gyerekotthon az, amikor valami miatt nem tudod nevelni a gyerekedet, beadod és ha a helyzet rendeződött és ezt a vizsgálatuk is alátámasztja, akkor visszakaphatod a gyereket. Magyarán árvaházba adod...Nem kellene.

Ahol én élek, itt van lehetőség házigondozásra, szakképzett kisgyermekápolók jönnek ki a gyerek 16 éves koráig beteg és fogyatékos gyermekeknél is vállalják.

2010. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Most, hogy már tudom mi a gyermekotthon így természetesen nem adnám be oda. Gyerekbetegségről van szó nem egyéb anyai hanyagságról. :-)

Maradok a számítógépes otthon is végezhető állás próbálkozással, remélem találok ilyen főnököt. Jobb ha a beteg gyerek otthon van a szüleivel, saját kedvenc kispárnájával, meséjével és anyuci stb stb...

2010. dec. 1. 13:37
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!
2010. dec. 1. 13:38
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni, de sokkal jobban járnál ha felvennétek 1-1 hétre bébiszittert és a fizetésedből rászánnál erre 10-20 ezret, minthogy egy fizetésből éljetek.
2010. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Elég elvadult ötletnek hangzik egy beteg kisgyerekhez egyetlen hétre számára vadidegen bébiszittert felvenni. Nem is hallottam még ilyen megoldásról. Egy kicsi mellé vagy folyamatosra szoktak felvenni bébiszittert, aki szinte családtaggá válik, vagy ha alkalmilag, akkor legfeljebb néhány órás programok idejére. Na de pont egy beteg kicsi mellé egy teljes hétre?
2010. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy a munkahelyed miért ne viselné ezt el. Nincs is állásod, de előre eldöntötted... Szerintem minden szülőnek beteg szokott lenni néha a gyereke. Azt tudják a munkaadók is. Ők is szülők egyébként általában.


Azt se értem, apa miért ne mehetne el a gyerekkel táppénzre. Mit dologzik, hogy neki ez tilos?


És ha nem is lesz beteges a gyereked? El se vállalsz semmilyen állást, mert úgyis beteg lesz???


Mellesleg valóban SOKKAL jobban jársz, ha egy bébiszitter arra a pár alkalomra vigyáz rá, mint hogy ezért ne menj el dolgozni egyáltalán. Álláskereséskor mondhatod rögtön, hogy van ugyan gyerkeed, de ha beteg lesz, bébiszitter fog vigyázni rá. És máris megoldva a probléma.

2010. dec. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Bébiszitterről szó sem lehet. Jobban szeretném ha a beteg gyerek velem vagy az apjával van otthon. Valamelyikőtök írta, hogy " meg se próbálok elhelyezkedni, vagy " el se megyek dolgozni ", Előre eldöntöttem, hogy így nem vesznek fel ".

Önéletrajzokat adok fel és küldök el, hirdetéseket is szintén felrakok néhány ingyenes hirdetőben. Nem osztogatják csak úgy a munkahelyeket, mint a cukrot, jelentkezel és közlik, hogy betelt, vagy már nem aktuális.

A beteg gyerek dolog nem előre eldöntés hanem az én egyéni problémám. És olvasok még sok babamama fórumon, ahol tele van a fórum ehhez hasonló panaszokkal. Panaszkodnak, hogy ha fel is veszik őket ki is rúgják ha beteg gyerek miatt otthon van egész héten.

2010. dec. 2. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!