Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szereljem le az anyósomat...

Hogy szereljem le az anyósomat, h ne kelljen Szenteste átmennünk? Ti át szoktatok menni szülőkhöz ilyenkor?

Figyelt kérdés
Férjem a családi béke kedvéért egyszerűbbnek látja átmenni. Anyósom most azon duzzog, h nem fogunk velük vacsorázni karácsonykor. 3 éve vagyunk házasok.
2010. dec. 6. 13:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
42%

nálunk is vit aés szenvedés volt ebből

de ha egyházi esküvőd volt akkor TE is tudod hogy az esküvőtől kezdve ti egy ÚJ scalád vagytk pároddal.

És mindenki a szűk családjával ünnepel 24 este.

de 25 vagy 26án ajánld fel hogy evidens hogy átmentek egy ebédre.

24 este sokszor hasonló gondot okoz másoknál is.

Csak 1x kell őket leszerelni, hidd el megéri a vita,mert utána ráeszmélnek hogy ez így jó! felnöttetek, nem vagytok gyerekek előbb-utóbb nálatok is lesz gyerek azzal se fogtok rohanni szent este át nagyihoz.. ezt kell velük megértetni. mi is 2esben ünneplünk 24-én. nem azért mert nem szeretem szüleimet hanem mert így szeretnnk. békességben, együtt 2esben, ha pedig lesz gyerkőcünk nemsokára (kb 1 év) akkor onanntól 3asban. Nagyszülőkkel pedig 25-26án lehet karácsonyozni. Amúgy meg ha akarják ŐK is jöhetnek 24 este! nemde?

2010. dec. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi igen! Remélem még egy jó pár évig együtt tudunk karácsonyozni a szüleinkkel. Anyuékhoz is megyünk, meg anyósomékhoz is! Szerencsésnek tartjuk magunkat,hogy élnek a szüleink és velük lehetünk. Ha gyerek lesz,akkor is hazamegyünk. Sokan jönnek,hogy de mi már külön család vagyunk. Szerintem meg nem attól leszünk azok,hogy nem töltjük a szeretteinkkel a Szentestét!

Éjjel amikor hazamegyünk, felbontunk egy pezsgőt, leülünk a fa elé beszélgetni. SZóval külön is karácsonyozunk!

2010. dec. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
48%
24-e csaladi unnep. Miert szerelned le? Orulj neki, hogy vesz annyira csaladnak, hogy meghiv.
2010. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Mi még csak házasok sem voltunk, amikor ezt már leboxoltuk. 24 csak mi (azóta már 4-esben), 25 megyünk anyóspajtiékhoz. Volt belőle két hét aktív durci, lelki terror, pár évig még hallgattuk karácsony előtt, hogy megint csak magunk leszünk otthon, de kitartottunk a saját elképzelésünk mellett.

2010. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%

A lényeg lemaradt:

Igen, ez családi ünnep, de melyik családé? A nőé vagy a férfié, mert szentESTE csak az egyikhez lehet menni időhiány miatt. Elég az, ha karácsony első és második napján egy kész rémálom a jövés-menés, legalább a 24-e legyen meghitt.

2010. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk a férjem (5éve együtt, 2éve összeköltözve) 24-én hazamegy családozni majd a többit velem s a 1éves babánkal.
2010. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Szerintem illik átmenni valamelyik nap.Ha más nem mert a féjed családja.Gondolom te is akarsz majd a családoddal találkozni.Nem kell ott lenni egész nap,se mindhárom nap.

Meg kell beszélned a férjeddel mikor menjetek át és at is h mit mondjatok h miért nem mentek a másik napon(ha annyira erösködik anyos)Pl.tesomék elmenek egyiknap ebédre de utána mg is van h hová mennek(vagy hozzánk vagy barátnöhöz)mondjuk ez általában igaz is,de ha gondolod kicsit füllenthettek is.A lényeg h egyszer ki lehet birni.

2010. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Neki evidens, h 24-én és 25-én is mennünk kell. 2 éve leszereltük annyiból, hogy nem kell egész Szenteste velük lennünk, de máig nem emésztette meg, mindig felhozza.
2010. dec. 6. 13:33
 9/34 A kérdező kommentje:
Családi ünnep, de mindkét félnek vannak szülei, akik szívesen látják, ilyen erővel az én szüleimhez is mehetnénk, csak ők felfogták már, h mi egy külön család vagyunk. Persze, h meghív, mert csak a fiát nem hívhatja és ezt ő is tudja. De nekem nem arról szólna ez az ünnep, hogy az anyósom arcát nézem. Ő meg belehalna, ha nem lehetne a fiacskájával ilyenkor is. Amúgy van családja, nincs egyedül.
2010. dec. 6. 13:33
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

Mi szerencsések - vagy szerencsétlenek? - vagyunk, mert mindkettőnk szülei kb. 150 km-re lakik tőlünk. Így aztán könnyebben megértik, hogy mivel azt nem tudjuk megoldani, hogy mindkét helyen legyünk egy nap, inkább maradunk magunkban. Aztán 25-26-án meg beutazzuk az országot... ezt mondjuk nem szeretem a karácsonyban.

Különben az nem rossz érv szerintem, hogy a te szüleidhez sem mentek át. A férjed meg legyen kedves és álljon a sarkára. Ő már nem anyuka kisfia, hanem egy külön család feje, úgy is illenék viselkednie.

2010. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!