Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szereljem le az anyósomat...

Hogy szereljem le az anyósomat, h ne kelljen Szenteste átmennünk? Ti át szoktatok menni szülőkhöz ilyenkor?

Figyelt kérdés
Férjem a családi béke kedvéért egyszerűbbnek látja átmenni. Anyósom most azon duzzog, h nem fogunk velük vacsorázni karácsonykor. 3 éve vagyunk házasok.
2010. dec. 6. 13:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Mi átmegyünk mindig az egyik mamámhoz hiszen egyedül él. Karácsonykor ne legyen egyedül.
2010. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretem, ha karácsonykor együtt a család, de csak a szűk család. Nekem legtöbbször 24-én délelőtt még rengeteg dolgom van, főzni sütnivaló, utolsó simítások a rend körül akad még ekkor is. Délután a gyerekekkel díszítjük a karácsonyfát ez nekem már kikapcsolódás. El sem tudom képzelni, hogy ezután vagy ezek helyett útra keljünk és máshol vacsorázzunk. Mi ilyenkor együtt vacsorázunk a gyerekekkel, gyertyafénynél,jajj ezt már alig várom. Aztán még 25 is csak a miénk. Reggelre megérkeznek az ajándékok a fa alá én már aludni sem szoktam tudni, annyira várom az örömüket. Aztán egész nap játszunk, együtt vagyunk. 26-án megyünk a rokonokhoz és 26-án jönnek hozzánk látogatni. Ez nálunk így működik. Ha megnőnek a gyerekek akkor párommal szenteste együtt vacsorázunk, ülünk a gyertyák fényénél, borozunk, pihenünk majd. Akár másnap is, nem félek, hogy unatkozunk majd. Előbb utóbb el kell fogadni, hogy a gyermekeink külön családot alapítanak, saját hagyományokkal, saját meghitt körben eltöltött szentestékkel.
2010. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
El kell utazni. Kirándulni, akármi... Ha most engedtek, akkor jövőre is így lesz meg 10 év múlva is. Kész helyzet elé kell állítani.
2010. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Elég fura lenne mindkét család együtt, szerintem ez elég ritkán működik. Nálunk a két anyós ismeri egymást és jóba vannak, de azért nehezen tudnám elképzelni őket együtt karácsonoyzni, mások a szokások.

Nem tudom, mi a rosszindulat abban, ha az ember Szenteste nem az anyósával akar lenni, csak 25-én..

2010. dec. 6. 13:56
 25/34 A kérdező kommentje:
13:47 Én is szeretem a családomat és szívesen vagyok náluk. Akkor ilyenkor mi a teendő? Menjünk mindketten haza vagy mondjunk le mindketten a szüleinkről arra a kb. 6 órára?
2010. dec. 6. 13:56
 26/34 anonim ***** válasza:

13:50 vagyok.

Nálunk sem Szenteste van rohangálás. Általában ilyenkor egy teljes hetet együtt vagyunk, a készülődés, főzés is közösen megy. Elismerem, ehhez nagy ház kell, egy lakótelepi lakásban nem működne.

2010. dec. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nem tudunk nagyon utazgatni, mert babát várok, de jövőre ez lenne a legjobb.
2010. dec. 6. 13:57
 28/34 A kérdező kommentje:
13:5O Jó, így már érthető. De én Szentestéről beszélek, h otthon szeretnék lenni, 25, 26-án rohangálok szívesen én is.
2010. dec. 6. 13:58
 29/34 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés alapján itt a legnagyobb gond, az (illetve kérdés), hogy miért neked kellene leszerelni anyósodat?


Pároddal kéne megbeszélni, hogy (sértődést/veszekedést/stb-t leszámítva) ő mit szeretne?

Ha át akar menni szüleihez, akkor vele kell lerendezned, nem anyósoddal.


Ha igaziból veled akar lenni kettesben (azaz két és felesben :) ), és csak a veszekedés elkerülése miatt menne át, akkor viszont álljon a talpára menjen át szépen egyedül anyukájához és beszélje meg vele értelmesen, kedvesen, hogy szeretne veled lenni kettesben, és nem végigutazni egy várandós feleséggel a karácsonyt.

2010. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Van benne valami sajnos..
2010. dec. 6. 14:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!